Jak stahovat z torrentu

erthos
Updated

Návod na stahování torrentů - http://www.utorrent.cz/help/jak-stahovat-pres-torrenty.php

 

Jak stahovat přes torrenty

 

1) Stahování přes torrenty je od běžného stahování odlišné. Určitě znáte stahování z webových serverů Stahuj.cz, Ulož.to, RapidShare apod. Při stahování přes torrent nestahujete data z jednoho místa - webového serveru, ale od jiných uživatelů, jako jste vy. Uživatele nazýváme peery. Z toho tedy pojem Peer-To-Peer. Abyste zjistili, od kterých uživatelů můžete stahovat jaká data, musíte se připojit ke speciálnímu serveru tzv. trackeru. Ten obsahuje seznam dat s popisem (filmy, hudba, software, hry, dokumenty, knihy, aj.). Ale žádný odkaz na přímé stažení nehledejte. K dispozici bude vždy jen možnost stažení malého souboru s příponou .torrent. Tento torrent obsahuje technický popis dat a kontrolní součet HASH, s jehož pomocí se dotazujete trackeru, kdo z aktuálně připojených (online) uživatelů má data shodného HASH. Pokud takoví uživatelé existují, tracker vám pošle jejich seznam. Takto to zní složitě, ale vězte, že specializovaný program tzv. BitTorrent klient vše udělá za vás a po načtení seznamu uživatelů od nich začne data sám automaticky stahovat. V průběhu stahování již stažená data posílá zas dál jiným stahujícím uživatelům, kteří tato data ještě nemají. Nebojte, žádné vaše soukromé dokumenty, fotografie ani jiné soubory z počítače odesílány nebudou. Odesílá pouze ta data, která stahujete.

2) Nejdříve si tedy stáhněte a nainstalujte BitTorrent klienta. Zde tedy µTorrent 2.2.1. I když existují novější verze, kvůli jejich chybovosti vám doporučujeme tuto starší dlouhodobě osvědčenou verzi. µTorrent nainstalujte podle tohoto návodu.

Setup  

3) V internetovém prohlížeči (Firefox, Chrome) otevřete webové stránky trackeru a vyhledejte požadovaná data. 4) Torrenty můžete vyhledávat i přímo z panelu hledání v programu µTorrent. Naše instalátory µTorrent již některé vyhledávače obsahují.

Vyhledávání

5) Po zadání klíčových slov a spuštění vyhledávání se otevře webová stránka zvoleného trackeru s výsledky hledání. Pak už jen stačí vybrat relevantní výsledek a kliknout buď na tlačítko s textem "Torrent", případně ikonu šipky či diskety, nebo na tlačítko s textem "Magnet", případně ikonu magnetu. Pozor však, mnoho veřejných trackerů (ty bez registrace) jsou prošpikovány reklamními bannery navozujícími dojem, že kliknutím na ně stáhnete požadovaný torrent. Na obrázku je ilustrační příklad výsledku hledání s ikonami pro stažení torrentů nebo magnet linků.

The Pirate Bay

6) Po kliknutí na odkaz ke stažení se může internetový prohlížeč dotázat, co chcete s torrentem udělat. Zvolte otevřít v µTorrent. Nyní se otevře okno klienta µTorrent. Budete dotázáni, kam chcete uložit data. Následně se do seznamu torrentů zařadí nová úloha stahování.

Screen

7) Během stahování torrentu může nastat několik událostí, které jsou indikovány stavovými ikonami a případně i chybovým hlášením buď ve sloupci Stav v seznamu úkolů torrentů, nebo pod záložkou Trackery ve sloupci Stav na řádku s announcí trackeru. Budete-li někoho žádat o pomoc s µTorrent, nezapomeňte uvést i tyto informace. Důležité: Nikdy nikomu nesdělujte PID obsažené v URL announce! Funkce DHT, Hledání lokálních peerů a Peer Exchange nelze používat na privátních trackerech jako CzTorrent a TreZzoR.

Stavové ikony 
Panel Trackery

8) Jak už bylo napsáno, v průběhu stahování jsou stažená data dále odesílána jiným uživatelům. Po dokončení stahování se úkol torrentu přepne do stavu Seeduji, což znamená, že data jsou kompletně v pořádku stažena a dále probíhá už jen jejich odesílání jiným uživatelům. I toto je důležité. Protože data se nestahují z nonstop dostupného serveru, ale od jiných uživatelů, je důležité, aby tito uživatelé nechali torrent seedovat co nejdéle. Minimálně do doby, než odešlou stejný objem dat, jako stáhli. Tomu se říká držet Ratio alespoň na hodnotě jedna. Ratio je poměr odeslaných a stažených dat (Ratio = Odestaná data / Stažená data). Na privátních trackerech (ty s registrací) je poměr Ratio sledován. Uživatelům, kteří ho globálně (v celkovém objemu stažených a odeslaných dat) nebudou udržovat nad minimální přípustnou hodnotou, může být jako trest zamezeno ve stahování dalších torrentů. Proto je alespoň v začátcích doporučeno z trackeru stahovat převážně novinky. U novinek je jistota, že si je bude chtít stáhnout více peerů, a vy jako seedi budete mít komu data posílat a tím si snadno dorovnávat ratio.

9) Více podrobnějších informací naleznete v uživatelském manuálu.

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.