Některé chyby při vkládání filmů

tomas106
Updated

Název filmu - platí pravidlo originál / jiný název / český název s tím, že povinný je pouze originální název. Ten je vždy podle IMDB (označeno jako original title). Není-li pro film/seriál záznam na IMDB, řídíme se tím, co je uvedeno na ČSFD. Není-li pro film záznam ani na ČSFD, použijeme takový název, který je přímo ve filmu. Nevíme-li ho, použijeme název uvedený na jiném webu.

Poznámka pro filmy v jazyku, který nepoužívá latinku - jako originální uvádíme název dostupný v latince pomocí transkripce nebo anglický. Názvy jiným písmem neuvádíme.

 

Poznámka k ČSFD - pokud je jiný název na csfd.cz a jiný na csfd.sk, platí to, co je na csfd.cz.

 

Rok u seriálů - vždy uvádíme poslední rok poslední řady.

 

Režie - pozor na mezery na začátku jména, pozor na přezdívky nebo prohození křestního jména a příjmení. Platí to, co je na IMDB (na jiných webech to může být jinak).

 

Herci - není potřeba vkládat všechny, zvlášť ne u seriálů. Stačí hlavní role, příp. známá jména.

 

Žánr - vždy podle IMDB. Když máme pocit, že to mají na IMDB špatně, je potřeba to napravit přímo tam. Když to nejde, může editor povolit výjimku, je potřeba mu to napsat.

Neexistuje-li záznam na IMDB, lze použít informace z jiného webu, vždy ale s vlastním rozumem. Zvlášť u asijských filmů/seriálů je dobré se zamyslet, jestli údaj na jiném webu je reálný i z našeho pohledu.

 

Téma a Míra gay obsahu - vyplňujeme zásadně dle vlastních zkušeností, pokud jsme film viděli, nebo i dojmů, pokud jsme film neviděli.

 

Lokalizace - vždy platí, že české nebo slovenské titulky (nebo dabing) musí existovat. Pokud existovaly a už nejsou dohledatelné, považujeme film/seriál za nepřeložený.

 

Ostatní dostupné titulky - uvádíme jen ty, které jsou opravdu dostupné, ať už zde na webu, nebo na jiném webu (pak uvedeme, na kterém). Dostupné jsou také titulky, které jsou součástí MKV souboru s filmem jako samostatná stopa. Za dostupné nejsou považovány titulky v obraze.

 

Linky na IMDB a ČSFD - je tam nápověda, jak má link vypadat, chce ji prostě jen číst.

Správně - https://www.csfd.cz/film/176253-brokeback-mountain/

Špatně - https://www.csfd.cz/film/176253-brokeback-mountain/recenze

 

Oficiální webové stránky - sem můžeme vložit prakticky jakýkoliv link na informace o filmu, zvlášť neexistuje-li záznam na IMDB nebo ČSFD. Není to povinné pole, je to jen jakýsi doplněk. Existuje-li záznam na IMDB nebo ČSFD, dáváme link na jiný web jen tehdy, když jsou tam další podstatné informace, které nejsou na IMDB nebo ČSFD.

 

Obsah - pozor při kopírování textu obsahu z jiných webů - kopírujete ho včetně formátování. Pak se stává, že je černý text na tmavém pozadí, text je označený blokem nebo různě barevný. Formátování lze odstranit označením textu a dále pomocí Menu, kde je nabídka FORMAT a pod ní Clear formatting. Text Obsahu může pro zvýraznění mít některá slova tučně, podtržená nebo kurzívou.

Kopírujeme-li text z jiného webu, uvádíme zdroj na konci obsahu v závorce, takže např.: (ČSFD).

 

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.