Pravidla pro vkládání souborů s titulky

tomas106
Updated

Máme-li titulky, které chceme vložit na tento web, platí následující postup pro jejich vložení:

 

1. Soubor s titulky si ve svém PC pojmenujeme dle vzoru "originalni-nazev-filmu-cze.srt". Důležité je to pojmenování už ve svém PC, takže ještě před nahráním na web.

Originalni-nazev-filmu - podle toho, jak je uveden zde na webu. Nepoužíváme diakritiku, speciální znaky ani speciální písmena z jiných jazyků, jako jsou francoužština, skandinávské jazyky, apod. Nepoužíváme mezery, místo nich píšeme pomlčky. U složitějších názvů (typicky asijská tvorba) je někdy lepší uvést anglický název místo originálního.

Jazyk - řídíme se normou ISO 639-2 - https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_k%C3%B3d%C5%AF_ISO_639-2. Takže pro češtinu cze, angličtinu eng, atd.

Přípona souboru je obvykle SRT nebo ASS, vkládat lze obojí.

 

Příklady: Film Le milieu d'un lac - Le-milieu-dun-lac-eng.srt

Film Alirón - Aliron-cze.srt

Film Käsky - Kasky-cze.srt

Film Grâce à Dieu - Grace-a-Dieu-cze.srt

 

Pro seriály platí následující vzor - "originalni-nazev-serialu-radaepizoda-jazyk.srt".

 

Příklady: Seriál Les garçons de chambre - Les-garcons-de-chambre-S01E01-cze.srt

Seriál Élite - Elite-S01E01-cze.srt

Seriál Don't Say No - Dont-Say-No-S01E01-cze.srt

 

2. Správně pojmenovaný soubor s titulky nahrajeme přes ikonu Přidat média. Dále pak Vybrat soubory (ano, můžeme nahrát více titulků najednou).

Napíše nám to "Úspěšně nahráno" a pod tím se objeví okno, kde je název a popis. Název už neměníme, do popisu napíšeme, co vlastně vkládáme. V popisu obvykle uvádíme: "české titulky", "anglické titulky", "české titulky k 1. dílu 1. řady", apod.

Klikneme na Aktualizovat údaje, čímž je nahrání titulků hotové.

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.