Shot on location in San Antonio, Texas, El Abuelo is an intimate portrait of local educator and poet, Joe Jimenez.
Through the meditative process of ironing his clothes (a duty often identified as "women's work"), we experience Joe in that familiar goal of finding the perfect crease. Of all domestic chores, ironing is the only one a "homeboy" is more than happy to master, as masterful ironing is the key to reaching an appearance of perfection; perfect creases work hand in hand with the power of attraction.
In voiceover, Joe reads the lines from his poem "El Abuelo," as we learn the potency these perfect creases possess in capturing the attention of his "first vato" -- his first love of another man.
This film was commissioned by the 2008 London Fashion in Film Festival. El Abuelo premiered at the TATE Modern, London, on May 10, 2008.
Dino Dinco 2008 4 min. USA
Founded in 1977, Frameline is the nation's only nonprofit organization solely dedicated to the funding, exhibition, distribution and promotion of lesbian, gay, bisexual and transgender media arts. Frameline Voices is a new digital initiative that showcases diverse LGBT stories and expands access to films by and about people of color, transgender people, youth, and elders.
More information: http://www.frameline.org.
Click here to download Frameline and Youth in Motion's classroom curriculum and discussion materials to accompany this film: http://frameline.org/youth-motion/films/arts-action
"Krásný film. Skutečný, niterný životní příběh. Vojenské prostředí je pro mě velká neznámá, ale z vyprávění vím, že žádný med to rozhodně nebyl a není. Je ale úplně jedno, kde se příběh odehrává, protože láska si místo nevybírá. Je to o lidech a hlavně lidských hodnotách. A tady konkrétně o..."
"Úvodní záběry zachycující jízdu na motorce krásným, ale zároveň i velice drsným prostředím, dokázaly ve mně vzbudit silné emoce a mnohá očekávání. Během jejich prvního očního kontaktu jsem byl zcela lapen a pušťen až na samotném závěru. "
"Vesmír a prvé zaľúbenia sa, študentský život, mlčať alebo vyjadriť sa. City prirovnávané k vesmíru. Pomaličká jazda a skoro som praskla od nedočkavosti, ako to skončí. Jemnučký príbeh, ako pohladenie nežné pierkom po tvári. 🙂 "
"Film, který mi dal víc, než bych ještě v polovině čekal. Ono se to zdá ze začátku možná trochu nudné, jeden by si říkal, proč se Liam tak snaží. Ale to už k tomuto věku patří. Drobná vada na kráse je v tom, že se divák doví víc než Liam...."
"Dlhá snímka, plynúca veľmi pomaly, keď ju načnete vydržte do konca. Ten ma naozaj odrovnal. Svojským spôsobom ma oslovila a kopu pohľadov na svet i samých seba otvorila. Scény medzi hercami a tá tichosť ma dostávali, dialóg sa odohrával možno kdesi medzi."
"Pobyt na "pionýrském táboru" spíše skrápěl déšť, jeden z mnoha aspektů celkově půvabného vizuálu. Oťukávací fázi mezi stromy liči, které to léto moc neplodily, provázela pro mě zvláštní pachuť pedo/efebofilie. Hu Yi Chen vypadal fyzicky příliš křehce a mladě. Inspirace knihou Call Me by Your Name byla hodně patrná...."
"Sáhla jsem zase do mé BL minulosti a vzpomněla si na tehle krásný seriál. Akorát už všichni všechno napsali :-), tak jen tak lehce... Sympaťák Peng, hluchoněmý dlouhán s milující rodinou a Siang, rozmazlený (?) "malý šéf", kterého se chce někdo zbavit. Přitáhli mě k sobě od první minuty...."
"Člověk, kterého si velice vážím pro jeho otevřenost ve filmové branži nejlidnatějšího státu světa, i když to celá desetiletí neměl ve své vlasti vůbec lehké. Moc poutavý je též rozhodor uvedený zde v komentech pod jeho filmem We Are Faheem & Karun"
"Film zo života, zaujímavo spracovaný. Odporúčam pozrieť si rozhovor s režisérom Onirom (odkaz je v komentári pod filmom), ktorý tomu dodá tie správne farby. Herci ma oslovili."
"Část Indie v horách na severu, o kterou už dlouhou dobu vedou spor obě atomové velmoci a kousek dál v Ladaku si z východu nárokuje územní nároky i chamtivá Čína. Je to území, kde v Indii převládá jinak minoritní islám v jeho různých oblastních, ne tak muslimsky přísných odnožích. A..."
"Pomalý príbeh, na povrchu pokojná hladina a pod povrchom silný prúd a na niektorých miestach priam vír, ktorý protagonistov môže stiahnuť dole. Snímka vo mne vyvolala tieto obrazy. A kto by to nepoznal i zo svojho života? Zaujímavá snímka."
"Korea nezklamala ani v nejmenším. Krásný příběh o dvou lidech, kteří si k sobě hledají cestu, ale stále naráží na jakési bariéry, které mají vlastně pouze ve své hlavě. Úplně jsem prožívala ty situace, kdy si říkají: "ne, ať se snažím sebevíc, tohle fungovat nebude...". Ale naštěstí mají oba hlavní..."
"Svojský štýl. Som vďačná za takéto snímky, rozšíria mi obzor. Mimo iného mi utkvela v pamäti veta v zmysle "Rozdiel medzi komunistickým režimom a kapitalistickým je v tom, že, keď ťa v komunizme nakopnu do zadku musíš tlieskať, v kapitalizme si môžeš zakričať.""
Podmínky užívání www.gaytitulky.info. V případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.|| erthos (moderátor) || deep (moderátor) || tomas106 (editor) || Hadonos(editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.