Brian Molko

hades
Updated Říjen 18, 2019
 
10.0 (1)
2760 2 3 0 1
Brian Molko
Brian Molko
Placebo A soulful version of "Loud Like Love"
Brian Molko - Five Years (Inédit Acoustic Live)
Brian Molko

osobnost

Datum narození
Prosinec 10, 1972
Místo narození
Brusel

Je frontman, gitarista, spevák a skladateľ skupiny Placebo, známy aj pre svoj extravagantný životný štýl. Narodil sa 10.12.1972 v Belgicku, v Brusseli.

Molko sa narodil do rodiny amerického bankára francúzsko-talianskeho pôvodu, jeho matka je Škótka. Počas detstva sa rodina často sťahovala – do Škótska, Luxemburska, ale aj Libanonu. Molko svoje detstvo opísal ako obdobie, kedy sa cítil veľmi osamelý a odcudzený. Jeho prvé skúsenosti s vystupovaním boli počas hrania v školskom divadle. Molko bol prísne vychovávaný, preto jeho rodina neschvaľovala jeho umelecké vyjadrovanie sa – pôsobil hermafroditickým dojmom, lakoval si nechty, používal rúž a ceruzku na oči. Ku koncu puberty sa priznal k bisexualite. V súčasnosti žije Molko v Londýne, s expriateľkou Helenou Berg má syna Codyho. Rodičia pomenovali syna po kamarátovi, ktorý zomrel pri autonehode.

Kariéra

Aj keď Molko a Stefan Olsdal navštevovali rovnakú školu v Luxemburgu, nikdy sa nepriatelili. Až náhodné stretnutie v Londýne ich dalo dokopy. Spolu s Robertom Schultzbergom založili Ashtray Heart, neskôr zmenili meno kapely na Placebo a nahradili Schultzberga. Molko sa sám v 16 rokoch naučil hrať na gitaru a ovplyvnili ho hudobne kapely ako Depeche Mode, The Pixies, Iggy Pop. Keďže Molko sa v Luxembursku naučil francúzsky, niektoré songy Placeba sú naspievané práve v tomto jazyku. V roku 1998 si zahral vo filme „Velvet Goldmine“, kde zaznela aj cover verzia songu Twenty Century Boy od Placeba. Brian hral úlohu Malcolma, speváka z fiktívnej kapely Flaming Creatures.

Známe pesničky:

This Picture

http://www.youtube.com/watch?v=_wjxd1r4qiU

Infrared

http://www.youtube.com/watch?v=i5p1fTypyR4&feature=related

Running Up That Hill

http://www.youtube.com/watch?v=BdK9OlOzayE&feature=related

 

Použité zdroje:

http://en.wikipedia.org/wiki/Brian_Molko

http://sk.wikipedia.org/wiki/Brian_Molko

videá - youtube

obrázky - internet

 

Uživatelské recenze

1 review
Líbí se mi
 
10.0(1)
Pro napsání recenze se registrujte nebo se .
Líbí se mi
 
10.0
Brian je proste skvost. A jeho hlas je... plný citu a sexu a všetkého. Je zaujímavé, ako songy Placebo dokážem vnímať v rôznych obdobiach. Keď som smutná pôsobia ukľudňujúco. Keď naštvná, dokážem zo seba vypudiť hnev, keď som šťastná, podporujú príjemné pocity. Je to ako všeliek. A najlepšie sa počúva, keď prší. Dokonalosť.

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.