Conchita Wurst

 
4.0 (1)
2500 4 6 0 0
Conchita Wurst
Conchita Wurst
Conchita Wurst
Conchita Wurst
HIT ME live @ AAMA2019
Conchita Wurst - "Great Moments" - "Diamonds are forever"
Conchita and Trevor Ashley  - Diamonds are Forever - Sydney Opera House
Conchita Wurst - Rise Like a Phoenix (Austria) 2014 LIVE Eurovision Second Semi-Final
Conchita Wurst

osobnost

Datum narození
Listopad 06, 1988
Místo narození
Gmunden, Rakousko

Tagy

Thomas "Tom" Neuwirth je rakouský drag queen umělec a zpěvák, známý jako zpěvačka Conchita Wurst.

 

V roce 2011 Tom po dokončení školy ve Štýrském Hradci vytvořil postavu Conchity Wurst, charakteristické svým femininním vzezřením kontrastujícím s hustými vousy. Skrze ní chce "poukázat na netoleranci k odlišnostem". Pseudonym „Wurst“ si Neuwirth dle svých slov vzal z německého úsloví „Das ist mir Wurst“ („Je mi to buřt.“), tedy otevřenost odlišnosti. V této roli se zúčastnil talentové soutěže Die große Chance, v níž získal šesté místo.

 

O rok později Conchita obsadila druhé místo v národním kole Rakouska do Eurovision Song Contest, porazilo ji duo Trackshittaz. V roce 2014 rakouská veřejnoprávní televize nominovala Conchitu jako reprezentantku na Eurovizi, což vzbudilo rozporuplné reakce nejen v Rakousku, ale také v konzervativním Rusku a Bělorusku, kde jsou homosexualita a transsexualita vnímány značně negativně. Petice se ale objevily i v Rakousku.

 

Dne 10. května 2014 Conchita s písní „Rise Like A Phonenix“ se ziskem 290 bodů zvítězila na mezinárodním finále Eurovize v Kodani. Obdržela nejen nejvyšší bodová ohodnocení z třinácti zemí, ale i body z jižní a východní Evropy, čímž se předem ohlášený bojkot porot konzervativních států nepotvrdil.

 

Uživatelské recenze

1 review
Líbí se mi
 
4.0(1)
Pro napsání recenze se registrujte nebo se .
Líbí se mi
 
4.0
Trochu výstřední :)

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.