Max Riemelt

jenyk
Updated Říjen 24, 2020
 
10.0 (1)
2870 4 5 0 1
Max Riemelt (Berlin 2017)
Napola (2004)
Hanno Koffler & Max Riemelt ve filmu Freier Fall (Volný pád) 2013
Max Riemelt
Max Riemelt reads from Joey Goebel's book - Juni 3. 2019
Eighteen seconds with Max Riemelt
Max Riemelt liest in Berlinische Galerie
Who is MAX RIEMELT met, his smile and his meekness can not forget.
Auslandseinsatz (2012)

osobnost

Datum narození
Leden 07, 1984
Místo narození
Berlin (Ost)

Tagy

Narodil se 7. ledna 1984 ve východním Berlíně a již od 11 let hrál ve školním divadelním kroužku. Po své první, hlavní roli v televizním miniseriálu Zwei allein byl rychle objeven pro filmový průmysl a poprvé spolupracoval s Dennisem Ganselem v roce 2001 – po teenagerské komedii Holky to chtěj taky (2001) prokázal svůj výjimečný talent ve filmu Napola: Hitlerova elita (2004), za který získal v Karlových Varech cenu pro nejlepšího herce. Ve stejném roce byl Riemelt zvolen na Berlinale ‚Shooting Star'. Riemeltovy hlavní role ve snímcích Hallo, soudruzi! (2004, r. Dominik Graf) a Náš vůdce (2007, r. Dennis Gansel) upevnily jeho pověst jedné z nejúspěšnějších filmových a televizních hvězd. K dnešnímu dni se Riemelt, který nikdy nenavštěvoval školu herectví, objevil ve více než 40 filmech a televizních produkcí, včetně Wir sind die Nacht (2010, r. Dennis Gansel). (Film Europe)

Uživatelské recenze

1 review
Líbí se mi
 
10.0(1)
Pro napsání recenze se registrujte nebo se .
Líbí se mi
 
10.0
První herecké zkušenosti získal v divadelním kroužku na základní škole. Studium na střední škole přerušil, nezískal tak maturitu. V herectví je samouk. Nevystudoval ani žádnou hereckou školu a přesto patří k první lize současných německých herců. Mnohé filmové národní a mezinárodní ceny potvrzují, že patří k těm nejzajímavějším představitelům charakterních rolí. Do roku 2015 vytvořil přes 60 televizních a filmových rolí.

Televizní debut měl Max Riemelt v roce 1997 ve vedlejší roli dvoudílného televizního filmu "Eine Familie zum Küssen" ("Rodina k zulíbání").

Širokou veřejnost si však získal v roce 1998 hlavní rolí třináctidílného seriálu německé televize ZDF a režiséra Matthiase Steurerse "Zwei Allein". Teprve šestnáctiletý Max Riemelt byl v roce 2000 obsazen dnes už zesnulou režisérkou českého původu Danou Vávrovou do filmu "Hurá na medvěda" (Der Bär Ist Lost). Role televizních produkcí vystřídaly v dalších letech první velké filmové role, například ve filmech "Holky to chtěj taky «1»" (2001) a "Holky to chtěj taky «2»" (2004) režiséra Dennise Gansela. Následovaly četné hlavní role v epizodách populárních německých seriálů jako "Kobra 11" (2002) nebo "Wolfův revír" (2003).

Avšak definitivním průlomem v jeho filmové kariéře byla v roce 2004 role Friedricha Weimera ve filmu režiséra Dennise Gansela "Napola – Hitlerova elita". Jeho herecký výkon ve filmu "Napola" byl oceněn na 39. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech cenou publika. European Film Promotion udělil Maxi Riemeltovi v roce 2005 na Berlinale německou cenu "Shooting Star" a v témže roce obdržel na filmovém festivalu v Hamptonu ve Spojených státech amerických cenu "Rising Star Award".

V průběhu další Riemeltovy kariéry pak byli před kamerou jeho partnery již proslulí němečtí herci jako například Moritz Bleibtreu, Uwe Ochsenknecht nebo Jürgen Vogel. Mnoho předních režisérů pak tohoto Berlíňana podporovalo v jeho uměleckém vývoji. S režisérem Dominikem Grafem natočil hlavní roli v milostném dramatu "Rudý kakadu" (2006) - za tuto roli obdržel Bavorskou filmovou cenu "nejlepší dorostenecký talent".

V roce 2008 natočil režisér Dennis Gansel film "Die Welle" (Náš vůdce), na který přišlo celkem 2,6 milionů diváků, snímek se tak stal druhým nejúspěšnějším německým filmem roku - Max Riemelt hrál hlavní roli Marka.

K dalším jeho úspěšným produkcím se řadí filmy "13. semestr" nebo kriminální drama "Tváří v tvář zločinu" (Im Angesicht des Verbrechens), za který byl oceněn televizní cenou. V poslední době oslnil v milostném dramatu režiséra Stephana Lacanta "Freier Fall" (Volný pád), který je filmovou kritikou i diváky často srovnáván s podobně silným příběhem americké "Zkrocené hory".

V roce 2015 vytvořil hlavní roli v dramatu "Amnesia", kde stál po boku Marty Kellerové a také jednu z hlavních osmi rolí v první řadě seriálu americké produkce Netflix "Sense8", jehož druhá řada byla dokončena na podzim 2016 - 23. prosince 2016 byl odvysílán vánoční dvouhodinový speciál a 5. května 2017 desetidílná druhá řada. Na prestižním filmovém festivalu Sundance Film Festival v americkém Utahu byla v lednu 2017 premiéra nejnovějšího celovečerního filmu "Berlin Syndrome" s Teresou Palmerovou a Maxem Riemeltem v hlavních rolích.

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.