Neil Patrick Harris

 
0.0 (0)
1741 0 3 0 1
Neil Patrick Harris
Neil Patrick Harris

osobnost

Datum narození
Červen 15, 1973
Místo narození
Albuquerque, Nové Mexiko

Tagy

 

Narodil sa v meste Albuquerque v Novom Mexiku, do rodiny právnikov a brata Briana.  Už vo štvrtej triede, začal hrať divadlo. Strednú školu si vybral podľa vlastného výberu a to La Cueva High School v Albuquerque. Neil patril k najlepším študentom a v roku 1991 zmaturoval s vyznamenaním.

 

 

Je otvorený k homosexuálnej orientácii a od roku 2004 žije s Davidom Burtkom, s ktorým sa v roku 2014 oženil. Vychovávajú spolu dve deti, ktoré im porodila náhradná matka. Tiež prispieva a podporuje mnoho rôznych organizácie ako filantrop. V roku 2011 získal svoju hviezdu na Chodníku slávy.

 

S herectvom začal už v 1988 v divadlách.  V rovnakom roku si vyslúžil nomináciu na Zlatý glóbus za menšiu rolu v Klárino srdce. Na Broadwayi stvárnil hudobné aj dramatické role.Preslávil sa vďaka postave Barneyho Stinsona v seriáliAko som spoznal vašu mamu, ktorá mu zaručila veľa nominácií, napríklad na cenu Emmy.

 

Opakovane je vyberaný usporiadateľmi významných spoločenských udalostí ako moderátor. V rokoch 2009 a 2013 uvádzal odovzdávanie cien Emmy, štyrikrát odovzdávanie cien Tony (za čo bol tiež štyrikrát odmenený cenou Tony) a v roku 2015 moderoval tiež slávnostný večer cien Akadémie.

 

Zdroj: https://sk.wikipedia.org/wiki/Neil_Patrick_Harris

Uživatelské recenze

Pro tuto položku nejsou žádné uživatelské recenze
Pro napsání recenze se registrujte nebo se .

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.