Recenzi napsal/a Blesk
Zajímavý příběh filmařsky nezajímavě zpracovaný.
Úplně zbytečný film, u nějž ani sám tvůrce nevěděl, co je realita a co představy hlavního hrdiny.
Velmi originální námět, v prostředí tak tvrdých sportovních šou by člověk gay téma nehledal. Film je silný svou autenticitou a na tom má zásadní podíl jeden z nejlepších herců současnosti G. G. Bernal. Ještě jsem neviděl film, v němž by nezazářil svou absolutní přirozeností a empatickým splynutím se ztvárňovanou postavou. Navíc je sympatické, že si vybírá i filmy s gay tematikou (viz Mexická jízda nebo, a především, Almodovarova Špatná výchova).
Další zručně zrežírovaný i věrohodně zahraný kraťas na téma comingoutu ve sportovním prostředí.
Mistrovské dílo realisticky zachycující život na Sicílii a lidské charaktery. Gay téma se stává lakmusovým papírkem, který odhaluje, jak hluboce zakořeněné jsou předsudky v zemi plné slunce a moře... Nádherní představitelé obou chlapeckých protagonistů. Citlivá práce kamery, podmanivá hudba. Určitě vřele doporučuji všem, kdo mají rádi filmové umění a kdo si cení víc věrohodnosti než pohádky.
Nezáživný válečný film, gay téma tam vůbec nesedí.
Nemám rád romantické komedie, nemám rád filmový kýč, proto jsem se zuby nehty bránil Red, White & Royal Blue. Ale zvědavost mi nedala... Podíval jsem se a podlehl. Je to tak dokonale napsané, zrežírované i zahrané, že jsem si řekl, proč se vlastně nepoddat? Oba sympatičtí a pohlední protagonisti jsou velmi přesvědčiví i v emotivně vypjatých scénách. Výtečně obsazené jsou vedlejší role, vyslověně září třeba Stephen Fry nebo Uma Thurman. A potěšil mě i zcela stylový závěr. Proč ztrácet víru ve šťastné konce, copak svět opravdu nemůže být lepší, tolerantnější, svobodnější?
Pro mě bolestný film, ale přesvědčivý. Téma víry a nenaplněné touhy se vzájemně proplétají, obraz nuzného života v současné Neapoli je věrohodný. A oba hlavní mužští hrdinové jsou přitažliví. Jen by tam mohlo být méně hetero a víc homosexu, i když v tom je možná právě ta síla sdělení.
Povedená skládačka obsahem i formou nekonvenčních filmových kraťasů, S výjimkou druhého z nich se jedná o hodně povedená díla. 1. Offline / Desconexo 9/10 2. Hedon 5/10 3. Adan and Esteban 9/10 4. Private Photos 9/10
Film ve mně vyvolal velmi rozporuplné pocity. Oceňuji francouzský šarm, výborně vybrané představitele obou kluků, kteří mají daleko k dokonalosti amerických hezounů, i nápaditě zvolené exteriéry. Na druhé straně film sráží literátský scénář, ústřední dějová konstrukce je pro mě naprosto nevěrohodná, záměrně volená tak, aby brnkala na city a divácký sentiment, ale s reálným životem má málo společného.
Poněkud slaboduchý příběh o dvou vznášejících se vojáčcích, kteří hezky zpívají. K čemu? Pro koho? A o čem to je?
Přeceňovaný film, na mě působil velmi chladně a občas zbytečně pateticky. Hlavní hrdina mně byl víceméně ukradený.
Po všech stránkách skvělé, silné drama, které vzniklo na základě reálného příběhu. Jeden z nej (gay) filmů posledních let.
Hezky natočené, ale forma výrazně převyšuje vcelku plytký obsah.
Naprosto zbytečný film o ničem. Nesympatičtí herci.
Žít bych v Izraeli nechtěl, tři roky povinné služby v armádě jsou strašné. Ale filmová kultura je tam na vysoké úrovni, jak o tom svědčí i tento nenápadný, přesto silný a výmluvný příběh dvou utajených gayů v uniformě.
Tak skvělý seriál o středoškolácích jsem ještě neviděl. Vše podstatné už zmínili ostatní hodnotitelé. Snad jen poznámka, že oceňuju, kolik krásných, herecky nadaných kluků se tady podařilo angažovat.
Kulhající scénář, z nějž příliš ční spekulace, vysoce převyšuje režie i herecké výkony. Nádherně zachycená atmosféra, dokonalý soulad hrdinů a prostředí, především přírodních scenérií. No, a že ústřední postava, odbarvený blonďák, je nesmírně přitažlivý, to už je takový divácký bonus.
Nadějný začátek, ale postupně čím dál zmatenější a nezajímavý průběh.
Ušlechtilý film zacílený na většinového diváka až s téměř didaktickým poselstvím. Bohužel s tím souvisí řada nedostatků, ve scénáři, v režii, v hereckých výkonech. Tom v podání Harryho Stylese je pohledný, ale herecky povrchní, Patrikovi Davida Dawsona sice herecky věřím, ale zase mi vadí jeho málo přitažlivý zjev. A úplně mimo je volba hereckých představitelů stejných rolí v pokročilém věku. Především charismatický Rupert Everett nemá s Dawsonem vůbec nic společného. Dobové reálie jsou působivé, scény z Benátek jak z katalogu. Vůbec té líbivosti je ve filmu přespříliš, obzvlášť v poněkud sterilních milostných výjevech. Docela by mě zajímalo, jakou sexuální techniku...