Eismayer (2022)

watson04
Updated Listopad 05, 2023
 
9.2 (12)
3583 1 5 3

Základní informace o filmu

Rok
Délka filmu
87 minut
Původní znění
Hrají
Gerhard Liebmann, Luka Dimic, Julia Koschitz, Lukas Johne, Anton Noori, Karl Fischer, Christopher Schärf, Stanislaus Steinbichler, Alexander Srtschin

Sekce a rozdělení filmů

Míra Gay obsahu
Lokalizace

Dodatečné informace o filmu

Ostatní dostupné titulky

Přeloženo

Je film přeložen?
Ano
Datum přeložení filmu
Květen 09, 2023
Přeložil

Tagy

Nadporučík Eismayer zastává v Rakouské armádě velice důležitou funkci. Jako obávanému důstojníkovi s nemilosrdnými metodami výcviku jsou mu přiděleni problematičtí nováčci. Jedním z těchto „potížistů“ je i Mario Falak, jehož maskulinní prostředí armády považuje za problémového kvůli jeho orientaci. Tedy až na výjimku samotného Eismayera, který jako nevyoutovaný gay rychle nachází ve vojínovi zalíbení. Dokáže však tuto náklonnost přiznat nejen Mariovi, ale i svému okolí? Nebo bude nadále hrát roli heterosexuálního macho chlapa, kterou tak náročně během let budoval? Film je inspirován příběhem skutečného Charlese Eismayera. (Mezipatra)

Uživatelské recenze

12 reviews
9-10 hvězdiček
 
75%
7-9 hvězdiček
 
25%
5-7 hvězdiček
 
0%
3-5 hvězdiček
 
0%
1-3 hvězdiček
 
0%
Celkové hodnocení
 
9.2
Příběh
 
9.3(12)
Herecké výkony
 
9.3(12)
Zvuk
 
9.0(12)
Zpracování
 
9.1(12)
Pro napsání recenze se registrujte nebo se .
Celkové hodnocení
 
9.3
Příběh
 
9.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
9.0
Zpracování
 
9.0
Eismayer je tvrďák, který se s nikým a ničím nemaže. Vyžaduje poslušnost, kázeň a stoprocentní výkon. A Falak je sebevědomý kluk, co na sobě nenechá dříví štípat. Že ti dva se prostě nemůžou minout, je jasné. Ale to, co následuje, je smršť plná vzbouřených emocí. Skoro se nechce věřit, že by se v rakouské armádě, tedy v ryze maskulinním prostředí, mohla odehrát taková love story. Ale život píše romány i tam, kde bychom to nečekali. A je to tak dobře.

#mezipatra2023
(Upraven: Červen 06, 2023)
Celkové hodnocení
 
9.3
Příběh
 
9.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
9.0
Zpracování
 
9.0
Pěkný film. Hodně se mi líbili oba hlavní představitelé, jak herecky, tak vizuálně. Luka je prostě krásnej, a Gerhard je zajímavej, charismatickej. Příběhy na základě skutečných událostí si musí vybírat, jaké scény z toho života a jak odprezentovat. Líbí se mi, jak to pojali a jak jednotlivé scénky z jejich příběhu vybrali a poskládali. Občas zkratkovitě, občas náznakem, občas trošku teatrálně, žádné velké drama, žádné přehnané reakce a přesto spousta zajímavě emociálních scén. Nepotrpím si na okázalá gesta a vyznání, přesně tady na konci přišlo to moje „ale nene“. Nicméně pak tam byl ten záběr v autě, ten uvolněný šťastný úsměv, který vyjádřil, že ten happy end je tady i o něčem jiném než o "žili spolu až na věky"
Celkové hodnocení
 
8.0
Příběh
 
9.0
Herecké výkony
 
8.0
Zvuk
 
7.0
Zpracování
 
8.0
Myslím, že Luka Dimic by udělal z nejednoho heteráka gaye :-) Jinak jsem si při sledování několikrát říkal, že tohle asi ne, takhle asi ne, ale když si člověk uvědomí, že je to podle skutečného příběhu, dívá se na to trochu jinak.
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Po všech stránkách skvělé, silné drama, které vzniklo na základě reálného příběhu. Jeden z nej (gay) filmů posledních let.
Celkové hodnocení
 
7.0
Příběh
 
7.0
Herecké výkony
 
7.0
Zvuk
 
7.0
Zpracování
 
7.0
Zajímavý počin rakouského režiséra Wagnera natočený podle skutečnosti. Po zhlédnutí mám ale pocit, že mnohé zůstalo nedovyprávěno. Příběh ve filmu se příliš zaměřuje na drsnou atmosféru vojenského výcviku, a na rozvinutí romantické příběhové linie už nezbylo moc času. Patnáct let trvající skutečný příběh se do osmdesátiminutového filmu tvůrcům jako celek přenést nepodařilo. Za mě jen lehký nadprůměr.
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Děkuji, děkuji a ještě jednou děkuji za překlad, díky kterému jsem objevila další srdcovku. Uvěřila jsem každé minutě a měla pocit, že jsem se "nabourala" někomu do jeho reálného života.... a ano už i vím, že jsem opravdu měla možnost sledovat část skutečného životního příběhu - takže to vše jen dokazuje, jak skvělé je film natočený.
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Skvělý film dle skutečné události, kterou v bleděmodrém zažili mnozí. Kvůli nevyjasněným představám v mládí, že se své "jiné" preference zbaví, trpěli oni sami i nejbližší kolem nich, než si vše ujasnili a sice pozdě, ale přece konali ... Moc se mi líbil Falak, oba hlavní představitelé zahráli výborně. Konečně zase film západní provenience, který svou uvěřitelností předčí mnohé z asijské produkce. Vřele doporučuju.
(Upraven: Květen 10, 2023)
Celkové hodnocení
 
9.8
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
9.0
Zpracování
 
10.0
Film ma chytil od prvej minúty po poslednú. Tvrdý dril v armáde, vedenie výcviku a na druhej strane rodina, manželka a syn. Príchod nového človeka na výcvik postaví Eismayera pred životné rozhodnutie, ako ďalej žiť a s kým. Tlak, v ktorom roky Eismayer žil sa odrážal i na jeho prudkom chovaní v armáde. Podľa slov Mária, mladého krásneho vojaka "Myslím, že je tvrdý,ale spravodlivý". Priznanie sa napokon svojej žene (ťažká chvíľka i pre ňu), spoločné scény, rozhovory so synom sa človeka dotknú. Zaujala ma jeho "spoveď" Máriovi o pozadí vlastnej rodiny, prístupe rodičov, dôvodu vstupu do armády... Schopnosť nevzdať sa, dokázať sa zmeniť a vyjasniť si kto som, sú tou najlepšou časťou človečenstva. Prajem Eismayerovi a Falakovi roky porozumenia, lásky a šťastia vo vzájomnom vzťahu. Nakoniec ďakujem ml.muži za preklad, vďaka ktorému lepšie rozumiem. 🙂
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Tak toto se Rakušanům opravdu hodně povedlo se vším všudy, u mě vše za jedenáct a z Česka můžeme jen tiše závidět. Z pohledu diváka a uživatele gaytitulků je toto pro mě jedno ze stěžejních děl, neboť se na to dívám svým pohledem a ne soudem nějaké nenávistného heteráckého homofoba a "pohádkový" závěr je důkazem, že i pohádky jsou možné v reálném životě a nepotřebuji hledat kdejakou pihu na tomto snímku. Ti dva muži, dle jejichž skutečného, reálného příběhu je film natočen, jsou před závěrečnými titulky vidět na fotografii. Vše naprosto dokonalé, vybroušené, především výběr herců a jejich ztvárnění rolí bylo přesvědčivé, zcela uvěřitelné, ponořen jsem byl do příběhu od začátku do konce, i když vojenskou buzeraci moc nemusím. I všechny ostatní atributy hodnocení u mě za plný vojenský koule. Pro diváky a přízivce LGBTQ+ menšiny naprosto jedinečný a pohádkově pravdivý zážitek!
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
U předešlých snímků mi vadila přílišná korektnost dbající v první řadě o dobré jméno armády. Naší sousedé pojali Eismayera jako náborové video do armády podporující různorodost, ve které se nebrání ani budování partnerských vztahů. Přitom dokázali zachovat této instituci čistý štít. Vzali nás do pohádky s reálnými základy, na kterou se tak hezky dívalo.
Celkové hodnocení
 
7.0
Příběh
 
8.0
Herecké výkony
 
7.0
Zvuk
 
7.0
Zpracování
 
6.0
Nepochybujem, že stačí povedať gay+vojaci a istá časť publika veľmi rýchlo k filmu zkonverguje. Obzvlášť že je tuto zo susedného Rakúska. A ešte viac, že je inšpirovaný skutočnými udalosťami. Fimársky je to pekne vystavaný film ktorý bude relatívne prístupný širokému diváctvu - nie je to žiadna rakúska artovka, ale ani uhladená farebná hollywoodska produkcia. Celkom znesiteľne balansuje kdesi na pomedzí.

Úprimne, prvá hodina vojenského drilu a šikany - obzvlášť od sadistického psychopatického Eismayera, ale aj tej klasickej "medzi vojakmi", keďže (asi v nultých rokoch) je Mario už vyoutovaný a nerobí so sebou tajnosti - sa môže pozerať ťažko. Čo môže byť sympatický bodík - na jednej strane sa filmu darí vykresliť naozaj ponurú a čímsi "zastaralú" atmosféru povinnej vojenskej služby, kasární, buzerplacov, ktorá esteticky a náladou skvele evokuje ošuntelosť, lacnosť i neľudskú mašinériu ľudovo-demokratickej armády z čias ČSSR, napriek tomu že tu sme v rakúskej súčasnosti - no sú tu aj momenty keď si uvedomíme že "aha, to je predsa už dnes, už tam niektoré veci neriešia". Takže to nie je ani úplne tuctový príbeh zo "starej zlej doby", akých sme videli kopu, niektoré momenty sú už západne-pokrokové, bez toho aby pôsobili príliš gýčovo.

S čím som mal problém bolo v prvom rade veľmi veľmi veľmi intenzívne vykreslenie Eismayerovho terorizovania brancov, ktoré slabšie povahy budú niesť asi dosť ťažko. Je to privedené až do surreálneho absurdna, takmer sotva uveriteľného, miestami až smiešneho. "Tlmiace" scény, napríklad Eismayerovho civilného života: ženu nebil, k decku bol láskavý - tak pôsobia trochu mimozemsky. Ťažšie sa mi v tomto kontexte bralo aj Mariove flirtovanie (je tu aj značný vekový a estetický rozdiel), ale najmä Eismayerov zálusk na mladíka, čosi-ako-tragikomický-coming-out, postupné mäknutie k objektu záujmu, ale aj voči zvyšku roty.

Eismayer pôsobí ako nenapraviteľná stará škola a jeho pokusy o rande, intimitu či sex môžu vyznieť naozaj roztodivne až roztomilo komické. Ako mimozemšťan pokúšajúci sa nadväzovať vzťah s pozemšťanom. Našťastie autori svoje postavy nezosmiešňujú. Eismeyer ako ústredná postava bol vykreslený dostatočne zaujímavo, Mario o čosi plochejšie, aj keď sympatickým spestrením je jeho juhoslovanské etnické pozadie. Zapôsobil na mňa aj Eismeyerov kľudný a faktický coming out pred manželkou - vcelku sympatická scéna už naozaj z 21. storočia.

Jedine čo som ako divák niesol naozaj zle bolo záverečné tlačenie deja do klasickej romance - verejný coming out, prstienky - keď to už (podľa mňa na škodu) vyznelo viac umelo a fraškovito než malo - a preto nedávam plných 10 hviezdičiek. Dobrý film, dôležitý príbeh, ale žiaden filmový zázrak.
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
skvělý film, vřele doporučuji. Podle skutečné události.

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.