Cassandro (2023)

Jiřik
Updated Listopad 11, 2023
 
8.2 (5)
1113 1 5 1
Cassandro
Cassandro
Cassandro
Cassandro
Cassandro - Official Trailer
Cassandro

Základní informace o filmu

Rok
Délka filmu
107 minut
Původní znění
Hrají
Gael García Bernal, Raúl Castillo

Sekce a rozdělení filmů

Žánr
Míra Gay obsahu
Lokalizace

Přeloženo

Je film přeložen?
Ano
Datum přeložení filmu
Září 20, 2023

Tagy

Skutečný příběh Cassandra, "exotické" postavy, kterou vytvořil Saúl Armendáriz, homosexuální amatérský zápasník z El Pasa, který se stal mezinárodní hvězdou.

Uživatelské recenze

5 reviews
Celkové hodnocení
 
8.2
Příběh
 
7.0(5)
Herecké výkony
 
9.6(5)
Zvuk
 
8.0(5)
Zpracování
 
8.2(5)
Pro napsání recenze se registrujte nebo se .
Celkové hodnocení
 
7.5
Příběh
 
5.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
7.0
Zpracování
 
8.0
Docela si dovedu představit hrdost některých gayů na úspěch, kterého dosáhl někdo z "komunity". Jako když naší hokejisté vyhráli v Naganu. Vzpomíná se na vítězství dodnes a nadále bude. Líbilo se mi odkrytí zákulisí wrestlingu, který je hrou a hlavně show s danými pravidly, které se Cassandro rozhodl úspěšně změnit. Samotný osobní život se vlastně podobal mnohým jiným. Neúplná rodina, matka - nejlepší kamarádka, otec - ignorant, ženatý milenec...V roli však doslova zazářil Gael García Bernal, kterého můžu a tak jsem s lehkostí přešel dějovou šablonovitost a vlastně i plochost.
Celkové hodnocení
 
9.5
Příběh
 
9.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
9.0
Velmi originální námět, v prostředí tak tvrdých sportovních šou by člověk gay téma nehledal. Film je silný svou autenticitou a na tom má zásadní podíl jeden z nejlepších herců současnosti G. G. Bernal. Ještě jsem neviděl film, v němž by nezazářil svou absolutní přirozeností a empatickým splynutím se ztvárňovanou postavou. Navíc je sympatické, že si vybírá i filmy s gay tematikou (viz Mexická jízda nebo, a především, Almodovarova Špatná výchova).
(Upraven: Listopad 18, 2023)
Celkové hodnocení
 
7.8
Příběh
 
7.0
Herecké výkony
 
9.0
Zvuk
 
7.0
Zpracování
 
8.0
Nějaké škatulkování, zda je to více životopisný film nebo sportovní mě nebaví a prostě je to tak, jak to je, jak to chtěli natočit a sdělit tvůrci.
Překvapilo mě větší množství "odpadních" hodnocení od homofobů na ČSFD, kteří si svým hodnocením jen vybíjí nenávist, jak je možné, že zápasník je gay (?). Film je to přinejmenším kvalitní a role Cassandra velmi dobře a přesvědčivě zahraná. Obohatilo mě to.
Celkové hodnocení
 
9.0
Příběh
 
9.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
8.0
Zpracování
 
9.0
Bravo Gael García Bernal (Cassandro) tento sympatický herec to zahral dokonale. Všetky emócie, vystúpenia, cestu. Osamelosť, prítomnosť pár blízkych ľudí, sen a splnenie si profesionálnej vízie. Pekná snímka. Kto sa nevyzná pozrite si o čom wrestling je. Súboj s El Hijo del Santo bol zaujímavý. Sám si prešiel neľahkým obdobím nielen dospievania, ale i dospelosti, a to, čo sa jemu nepodarilo zažiť v podobe opory a pochopenia u otca mohol odovzdať cez seba iným mladým ľuďom... Dostať sa na vrchol, ukázať sa svetu, odhaliť trochu viac zo seba v macho svete nie je ľahké. Na jednej strane popolurita a úspech z opačnej strany často od "kamošov" si môžete vypočuť, čo si v skutočnosti myslia. Snímka sa mi páčila. Dýchla na mňa však aj osamelosťou.
Celkové hodnocení
 
7.3
Příběh
 
5.0
Herecké výkony
 
9.0
Zvuk
 
8.0
Zpracování
 
7.0
Aby to byl film životopisný, měl by zabírat delší období života. Tady to bylo dost krátké. Jinak ale dobře natočené i zahrané, výkon Gaela úctyhodný.

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.