Arrête avec tes mensonges / Lie with Me (2022)

karcikarel
Updated Březen 24, 2024
 
9.7 (13)
3833 2 6 2
LIE WITH ME - Official Trailer - Peccadillo Pictures

Základní informace o filmu

Rok
Země
Délka filmu
98 minut
Původní znění
Hrají
Victor Belmondo, Guillaume de Tonquédec, Jérémy Gillet, Guilaine Londez, Doriane Chastanet

Sekce a rozdělení filmů

Míra Gay obsahu
Lokalizace

Dodatečné informace o filmu

Ostatní dostupné titulky

Přeloženo

Je film přeložen?
Ano
Datum přeložení filmu
Červen 02, 2023
Přeložil

Tagy

Poté, co spisovatel Stéphane Belcourt souhlasil s tím, že bude ambasadorem značky pro slavný koňak oslavující jejich dvousté výročí, vrací se do svého rodného města poprvé po mnoha letech. Jakmile je tam, potkává syna své první lásky, Lucase. Vracejí se mu vzpomínky: nepotlačitelná přitažlivost, těla sjednocující se v zápalu touhy, vášeň, která nemůže být nikdy odhalena... Jeho první láska se jmenovala Thomas. Bylo jim 17 let.

Film byl natočen podle stejnojmenného románu Philippe Bessona z r. 2017.

Uživatelské recenze

13 reviews
9-10 hvězdiček
 
92%
7-9 hvězdiček
 
8%
5-7 hvězdiček
 
0%
3-5 hvězdiček
 
0%
1-3 hvězdiček
 
0%
Celkové hodnocení
 
9.7
Příběh
 
9.5(13)
Herecké výkony
 
9.8(13)
Zvuk
 
9.9(13)
Zpracování
 
9.6(13)
Pro napsání recenze se registrujte nebo se .
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
O filmu jsem nic moc nevěděl a tudíž ani nečekal. O to větší bomba to byla. Jeho síla se vyrovná síle Zkrocené hory a ačkoliv bych nerad srovnával, tak ta strašná tragédie obou příběhů je v tom, jak si někdo dokáže zničit celý život a po cestě k nevyhnutelně temnému konci ho ničí ještě dalším (svým nejbližším) lidem. Thomas nedokázal přiznat ani sobě pravdu, ale je těžké ho odsoudit. Soudit bycho měli společnost kvůli jejímu postoji k těm !jiným". Po filmu jsem byl mnoho dní jak praštěný po hlavě, ale složitě jsem si sehnal knihu a tam mě přímo zabíjela. Ke konci jsem už dokázal číst jen půl stránky a musel jsem přestat. Taková síla to je. Úsporné věty, které švihají jako prut. Dokonalost obou ztvárnění.
Kdo dokáže číst v angl., fran..němčině atd. neváhejte, češtiny se asi nedočkáme.
Celkové hodnocení
 
9.5
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
9.0
Zpracování
 
9.0
Po skončení tohohle filmu jsem to musel dlouho vydýchávat. Možná se někomu příběh zdá nerealistický. Možná ano ta detektivka pro syna.
Po coming outu může člověk zažít šikanu, posmívání a různé jiné věci. Ale ta doba, do vyoutování, kdy zapírá sebe samého i před sebou je stejně zlá, možná horší. Nedovedu si představit, jak to zvládají muži, kteří to z různých důvodů tají celý život. To musí být strašný tlak. A říct, že s tím prostě měli jít ven, tohle si nedovolím soudit. My to dnes máme podstatně lehčí než dřív a stejně to bylo hodně těžké.
Celkové hodnocení
 
9.5
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
8.0
Zbožňujem takéto "francuzáky" (narážam na filmy)... Hneď od začiatku upúta hudbou a potom príbehom. Síce nebude to tretím filmom v tomto roku, čo ma odpálil, ale doporučujem...
Celkové hodnocení
 
7.3
Příběh
 
4.0
Herecké výkony
 
7.0
Zvuk
 
9.0
Zpracování
 
9.0
Film ve mně vyvolal velmi rozporuplné pocity. Oceňuji francouzský šarm, výborně vybrané představitele obou kluků, kteří mají daleko k dokonalosti amerických hezounů, i nápaditě zvolené exteriéry. Na druhé straně film sráží literátský scénář, ústřední dějová konstrukce je pro mě naprosto nevěrohodná, záměrně volená tak, aby brnkala na city a divácký sentiment, ale s reálným životem má málo společného.
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Už nějakou dobu jsem čekal na film který mně zase tak dostane jako to bylo u filmu také z francouzské produkce "Departure" a konečně jsem dočkal určitě přidávám do mého seznamu 10 filmu do mé top desítky. Nebudu se rozepisovat o ději jen dam plný plný počet na vše a věřte že tenhle snímek si to opravdu zaslouží, Kamera, herci, zvuk je prostě skvělí. Děkuji kluci za přeložení který mě umožnil zažít tenhle zážitek.
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Odzbrojující film, i u mě byly nutné kapesníčky. Naprosto dokonalé ve všech ohledech. Mladí herci Julien a Jérémy úžasně ztvárnili ta dvě sedmnáctiletá lidská hašteřící se štěňátka včetně erotických scén a vzplanutí jejich vzájemné lásky. Z jednoho štěněte vyrostl známý spisovatel, z druhého muž, který měl nepřekonatelné zábrany v tom, aby byl tím, čím je. Závěrečná třetina filmu, to byla emocionální nálož v podání herců Guilaume-ho a Victora. Hudba mi naháněla husí kůži v tom nejlepším slova smyslu.
Celkové hodnocení
 
9.5
Příběh
 
9.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
9.0
Opět něco, co se Francouzům povedlo. Ač nemám rád film s časovými prostřihy, zde to mělo své opodstatnění a vhodně doplňovalo děj. Jen toho děje z minulých let mohlo být více. Mile překvapila postava Stéphaneho, která se nejdřív zdála být až moc zaražená, ale nakonec se ukázala pohotová, vtipná. Příběhu bych vytknul příliš strmý nástup, kdy jsem byl sice rád, že se kluci půl filmu neoťukávají a nepřesvědčují o tom, že takoví nejsou, ale na druhou stranu ta rychlost mi tam nesedla. Velmi oceňuju zvukovou stránku díla.
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Ani nevím v kolikáté minutě se spustila první slza, jen vím, že i po skončení filmu jsem pořád slzavé údolí a je to ten typ slzavého údolí, kdy každá z emocí člověka bolí, ale přesto nechce aby to skončilo.
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Ty kráso, ta hudba, ze které mrazí od první minuty. Nádherný film, ve kterém se postupně rozkrývá příběh, který jedna z postav chce zoufale slyšet a druhá ho konečně potřebuje vyprávět.
Ten modrooký pohled zpoza brýlí mě úplně fascinoval. Ještě víc, když se jeho starší představitel nad čtením dopisu podíval úplně stejně.
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Tak krásný a dojemný film jsem tady na GT snad ještě neviděl. Když jsem ho překládal, tak jsem pro slzy skoro neviděl. Když sekvence projíždíte několikrát, aby titulky seděly, je to opravdu emoční nálož, tím spíš, že něco podobného jsem v sedmnácti zažil sám. Vynikající herecké výkony, skvělá hudba. Doporučovat snad ani po předešlých recenzích není třeba.
Na GT to brzy dám.
(Upraven: Červen 03, 2023)
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Jeden z nejpůsobivějších a nejniternějších projektů, jaký jsem kdy viděl. Je rovnou ze života, dle mě naprosto LIDSKÝ, pravdivý, citlivý, vkusný a jemně francouzský. Okamžitě jsem vysolil desítku i na IMDb, kde jistě srážejí hodnocení především homofobové, kteří zde na GT naštěstí (snad?) nejsou. Je to zásluha tvůrců, jak vše dovedli téměř do dokonalosti, hudba, kamera, střih, smysl pro naprosté detaily, každý atom zapadl na své místo a vzniklo z toho něco zcela přesvědčivého. Herecky skvělé a z těch pěti nejhlavnějších postav mě zaujaly herecké výkony v tomto pořadí (všichni za deset): Stéphane mladší (skvělé ztvárnění 17ti letého gay kluka z doby začátku osmdesátek), Lucas (někdo by si řekl, že "syn" už bude postavou nezajímavou, ale opak byl pro mě pravdou i zásluhou herce samotného), Thomas (taky výborný a přesvědčivý týpek), Gaëlle (mě naprosto dostala, jak byla zrežírována i zahrána, typická a přehorlivá organizátorka společenských událostí lokálního významu, co už má mládí víte kde..) a Stéphane starší (zahráno hezky rutinně). Dýchlo na mě francouzské maloměsto a venkov a padlo pět kapesníčků 😭😭😭 a na film se budu dívat několikrát a rád se k němu budu vracet. Jen si vzpomenu, a už mi slzí oči. A taky ... budu asi muset uklidnit svou rozdrásanou dušičku a zajet na francouzský venkov se nadýchat vůně levandule a šafránu a v departmentu Charente si dát sklenku koňaku ....
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Srdiečko ma bolí z tohto dojemného príbehu, zo života. Nebudem veľa písať, odporúčam. Zasiahol ma, ľudský príbeh, dojemný, smutný, ale aj s kvapkou nádeje, spisovateľ, tak to ma berie... Hudba, herci, prostredie a najmä chvíle mladých hercov spolu, napokon stretnutie jedného z nich v rokoch s potomkom druhého. Viac vám rozpovie príbeh.
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Na francouzské produkci miluji její atmosféru. V kombinaci s poutavým dějem, který čas od času uštědří pořádnou emoční ťafku, šťastnou rukou při výběru hlavních protagonistů a malebným prostředím, nemůže u mě šlápnout vedle.

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.