Achilleova píseň (Madeline Millerová)

r4472c
Updated Únor 15, 2024
Achilleova píseň (Madeline Millerová)

Anotace

Nakladatelství
Rok vydání
ISBN
978-80-7294-927-4
Počet stran
368
Jazyk

Sekce a rozdělení literatury

Literární žánr
Literární kategorie
Gay Obsah
Lokalizováno do češtiny
Česky

Řecko v časech hrdinů. Patroklos, nešikovný mladý princ, byl vyhoštěn do království Fthie, kde žije přehlížen ve stínu krále Pelea a jeho zlatovlasého syna Achillea. Achilleus, „nejlepší ze všech Řeků“, je vším, čím Patroklos není — silný, krásný, syn bohyně —, a jejich cesty se nikdy neměly zkřížit. Jednoho dne ho však Achilleus vezme pod svou ochranu a brzy se z nich stanou přátelé. Vzdělávají se v umění války a medicíny a z jejich pouta vznikne něco mnohem hlubšího — k nelibosti Achilleovy matky Thetidy, kruté mořské nymfy. Když přijde zpráva, že byla unesena Helena Spartská, jsou řečtí muži vyzváni, aby šli do války proti Troji. Achilleus se připojí, sveden příslibem slavného osudu. Patroklos, zmítaný láskou a strachem o svého přítele, následuje Achillea do války, aniž tuší, jak krutá zkouška je čeká.

Toto dojemné a originální ztvárnění trojské války je zničujícím příběhem lásky a soupeření mezi bohy a lidmi. Hlavní zápas se však odehrává mezi nelítostnou ctižádostí a touhou lidského srdce po míru.

Překladatel: Tomáš Kačer

Uživatelské recenze

3 reviews
Líbí se mi
 
8.0(3)
Pro napsání recenze se registrujte nebo se .
Líbí se mi
 
9.0
Na konci mi začaly téct slzy, které nešly zastavit!!!! Jedná se o nádherný příběh lásky, popsaný velmi poutavým způsobem. To, že se jedná o řeckou mytologii bylo podružné, neboť hlavní slovo měly plně uvěřitelné pocity a prožitky a já sama sobě vyčítám roční odsouvání, neboť celkový zážitek z přečtení stojí za to. PS: a taky podepisuji, že by se mohlo jednat o doplněk školní četby.
Líbí se mi
 
8.0
Na Palmknihách byla tahle kniha v akci, tak jsem po ní sáhla. První polovina je hodně dobrá, v druhé polovině se můžeme dozvědět "fakta" známá z Homérova díla, ale trochu mi přišlo, že autorka ke konci ztrácela dech, nicméně to chápu - Trojská válka se nedá popisovat den po dni a vlastně to ani není potřeba. Posledních několik kapitol mi přišlo trochu zbytečných, ale rozumím proč tam jsou, jak tam jsou. Styl je příjemný a čtivý, příběh je silně zromantizovaný, ale knihu hodnotím víceméně jako dobrou.
Líbí se mi
 
7.0
Romantický, hodně ženský pohled na lásku mezi muži. Ale tady to moc nevadí vzhledem k odkazu na Homéra. Není tu místo pro módní cynizmus ani explictní sexuální praktiky, klidně by to mohl být doplněk školní četby. Nicméně čte se to snadno a pro letní večery se to hodí.

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.