Black Sails / Pod černou vlajkou (2017)

olinciny
Updated Duben 04, 2021
 
9.3 (2)
1343 1 13 0
Black Sails / Pod černou vlajkou  (2017)

Základní informace o filmu

Rok
Délka filmu
4 série, 38 dílů, 50 minut
Původní znění
Hrají
Toby Stephens, Luke Arnold, Clara Paget, Mark Ryan, Hakeem Kae-Kazim, Jessica Parker Kennedy, Patrick Lyster, Langley Kirkwood, Jeremy Crutchley, Tom Hopper, Hannah New, Zach McGowan

Tagy

Dobrodružný seriál z produkcie Michaela Baya nás zavedie do éry zlatého veku pirátstva, dvadsať rokov pred udalosťami zo slávneho románu Roberta Louisa Stevensona Ostrov pokladov.
V období zlatého veku pirátstva priberá obávaný kapitán Flint do svojej posádky mladého nováčika Johna Silvera, ktorého meno bude jedného dňa poznať celý svet. Flint bojuje o prežitie ostrova New Providence, na ktorom stojí pirátska základňa. V roku 1715 však svetové mocnosti zvyšujú intenzitu boja proti námorným lúpežníkom, pretože tí v oblasti Západných Indií dlhodobo ohrozujú námorný obchod. Zákony každej civilizovanej zeme pirátov vyhlasujú za hostis humani generis, nepriateľov celého ľudstva. Ako odpoveď ustanovujú piráti svoju vlastnú doktrínu: vyhlasujú vojnu celému svetu! (ČSFD)

Uživatelské recenze

2 reviews
Celkové hodnocení
 
9.3
Příběh
 
9.0(2)
Herecké výkony
 
10.0(2)
Zvuk
 
9.0(2)
Zpracování
 
9.0(2)
Pro napsání recenze se registrujte nebo se .
Celkové hodnocení
 
8.5
Příběh
 
8.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
8.0
Zpracování
 
8.0
Pirátské dobrodružství kabelové televize Starz přináší vše, co od tohoto slovního spojení můžete čekat. Tvůrcům se vydařil mimořádně povedený mix dějových twistů a nečekaných likvidací postav, přidejte k tomu exotické lokace, brutálně krvavé násilí a otevřenou nahotu. Odhalená ženská ňadra nebo klín jsou v prvních sériích téměř v každém dílu, následně se dočkáme i dvou mužských full frontalů. Čtvrtá série pak dovádí zobrazované násilí až na samou hranici snesitelnosti a svým explicitním zobrazením mi připomnělo Umučení Krista. Co se týká gay obsahu, tak hlavní slovo má především téma lesbické. Gay téma je zde také zastoupeno, ale nelze o něm více napsat, aniž by se člověk vyhnul spoilerům. Zapomeňte na Jacka Sparrowa, to pravé pirátské dobrodružství zažijete s kapitánem Flintem!
(Upraven: Duben 04, 2017)
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Nebyla to láska na první pohled, tak čtyři pět epizod mi to trvalo a druhá série pak dokonala dílo, čímž se Black Sails staly jedním z mých nejmilovanějších seriálů. A čí je to zásluha? Samozřejmě vynikajících tvůrců, ať už scénáristů, kteří dokázali stvořit úžasné postavy s velkou hloubkou a vývojem, zasazené do výborných příběhů a vztahů, skvělou práci odvedli i všichni ostatní, zdatná režie, výborná kamera a hudba, výprava atd. Ale nestydím se přiznat, že tím hlavním kdo mě k tomu všemu nejvíce táhnul je Toby Stephens a jeho kapitán Flint. Úžasně napsaná, neskutečně silná, složitá postava s komplikovanou minulostí i přítomností se díky životnímu výkonu Tobyho Stephense vyhoupla na jednu z nejlepších seriálových postav. Ať přemýšlím jak přemýšlím, těžko mě napadne nějaká zajímavější a úchvatnější. Viděla jsem většinu toho co Toby Stephens natočil, ale jeho výkon v roli Flinta dalekosáhle předčí všechny ostatní předchozí role. Tady se mu prostě maximálně zadařilo, složité emocionálně vypjaté scény se poměrně složitými dialogy zvládal neskutečně dokonale, člověk mu věřil naprosto všechno. Ale abych nepěla ódy jen na Tobyho, skvělé jsou i výkony ostatních herců, pro mě naprosto neznámý Luke Arnold byl díl od dílu lepší a lepší, jako by jeho výkon rostl s tím jak rostl John Silver. Za zmínku stojí i Toby Schmitz jako Jack Rackham. No a konec tohohle neskutečně epickýho seriálu stál opravdu za to, já osobně jsem za tento dobrý konec vděčná, v očekávání něčeho neskutečně tragického (jak bylo tak nějak celou čtvrtou sérii předesíláno) jsem byla moc příjemně překvapená a ráda, že po všech těch ránách následovalo (ano, jsem si vědoma toho, jak debilně to zní) obejmutí?, pohlazení? ve formě happy endu. Ještě jedna věc, nevybavím si další seriál, kde by opakované sledování přinášelo tolik nového, to že víte co bude následovat, dává spoustě scén daleko hlubší rozměr, takže doporučuji shlédnout víckrát. Na konec jedna výtka, nedočkala jsem se nějakýho pořádnýho, závěrečnýho povelu kapitána Flinta "FAJJJJJJJJJRRRRRRRRRRR".

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.