TharnType The series (2019)

I Updated Září 20, 2023
 
9.4 (19)
6785 4 17 50

Základní informace o filmu

Rok
Země
Délka filmu
14 dílů, 50 minut
Původní znění

Sekce a rozdělení filmů

Míra Gay obsahu

Tagy

Type je vysoký a krásny prvák na vysokej škole, ktorý sa netají tým, že nenávidí gayov, kvôli svojej traume z detstva. Jeho život sa ale náhle zmení príchodom jeho nového spolubývajúceho, Tharn-a, ktorý sa netají svojou homosexuálnou orientáciou. Budú vedieť títo dvaja úplne odlišní ľudia prežiť niekoľko rokov v jednej internátnej izbe? A čo ak sa Type vďaka Tharn-ovi niečo o sebe dozvie... (Škaredé Káčatko)

Uživatelské recenze

19 reviews
9-10 hvězdiček
 
84%
7-9 hvězdiček
 
11%
5-7 hvězdiček
 
0%
3-5 hvězdiček
 
5%
1-3 hvězdiček
 
0%
Celkové hodnocení
 
9.4
Příběh
 
9.2(19)
Herecké výkony
 
9.6(19)
Zvuk
 
9.3(19)
Zpracování
 
9.3(19)
Pro napsání recenze se registrujte nebo se .
Zobrazit všechny uživatelské recenze
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Toto je moja srdcovka. Videla som opakovane. Mew- pri tom by sa srdce rozbúchalo asi každému (každej). Chémia medzi nimi je neuveriteľná. Príbeh, hudba- teda všetko je tam tak ako v dobrom seriály má byť.
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Skvělá série, jedna z těch nejlepších a také jedna z těch prvních, které pronikly hluboko do diváckého zázemí. A oba hlavní herci opravdu super.
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Tenhle seriál mám prostě ráda. Za prvé obsazení Mew+Gulf je naprosto dokonalé a věřím jim naprosto všechno, co chtějí abych věřila :D Za druhé muzika a soundtrack. Příběh zajímavý, celkem sympatické vedlejší postavy, no nejvíc mě bavil ten vztah mezi nimi. A rozhovory. Baví mě, když se hádají, když se popichují, ale i když se baví vážně. Baví mě ty jejich náladičky a otravný rysy jejich povah a jak se s nimi navzájem vyrovnávají.
(Upraven: Říjen 22, 2022)
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Fu moja srdcovka neviem prečo ale rád pozerám tento seriál stále do kola, pre mňa dej tohto seriálu je jeden z najlepších od Thajske produkcie, zatiaľ som nenašiel iný seriál ktorý by bol tak dokonalý ako tento pre moje oko. Dej je silný, vzrušujúci, napínavý s dobrou časovou osou, sledujúci nemá šance kedy by sa začal nudiť. Hlavné postavy celkovo vynikajúce rozpracované, ich spoločné zábery sú vzrušujúce, je cítiť silná chémia medzi nimi, tiež musím pochváliť pekné intímne chvíle ktoré sa moc nevidia v BL seriáloch. Koniec tej to série je vtipný a sladký, tiež odkazuje na iné príbehy.
Song z tohto seriálu je v mojom playliste a tiež ho používam ako budík.
Seriál vo mne vždy zanechá pocit šťastia, zamilovanosti, vždy mi dokáže vyčariť úsmev na tvári. PS ten to seriál som do teraz videl 21x krát a po pravde rád si ho pozriem ešte par krát.
(Upraven: Září 15, 2022)
Celkové hodnocení
 
8.8
Příběh
 
8.0
Herecké výkony
 
9.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
8.0
Super, hlavní pár krásný a něčím výjimečný. Některé věci bych trochu dotáhla, ale celkově jedna z těch dobrých thajských BL.
Celkové hodnocení
 
9.8
Příběh
 
9.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Po romantické i komediální stránce bezva série. Hlavně polarita Type vs. Tharn: výbušňák vs. kliďas, včetně vtipně vygradovaných scén, byla osvěžující.
Celou dobu jsem měla pocit, jako bych byla "součástí rodiny", jakože patříte do party a všechno se to děje vašim kamarádům. Herci to zahráli fakt skvěle, na to, jak emočně náročné to muselo být. Klobouk dolů.
Režisér a scénáristka jsou titíž, co natočili později v r. 2021 Lovely Writer, a je tam jejich ruka znát, hlavně co se týče BL scén. Těch je tu víc než u Lovely Writer. Minimum hluchých míst. Tematicky se v obou sériích dotýkáme toho, že se jeden z hrdinů nedokáže srovnat se svojí orientací a řeší reakce okolí, to mi přišlo u obou podobné, u TharnType více vyostřené než u LW.
Někdy je zápletka na můj vkus celkem drsná a víc bych trestala přešlapy vůči zákonu a společensky nepřijatelnému chování (schválně neříkám, co přesně, kvůli spoileru; kdo viděl, pochopí). Thajci asi umějí některé věci víc odpouštět, než já.
Zvukaři udělali good job, a to nejen u hlavních dvou písní, které se dobře poslouchají a zní mi v hlavě ještě dlouho po vypnutí seriálu.
Fun facts: Mew a Gulf vyhráli 1. místo v "Best Kissing Scenes in Thai BL Series 2019", a to dostali každopádně právem. Navíc prý museli střihači scény "umravnit", protože Gulf z toho dělal při natáčení moc francouzáky a už jim to "množství jazyku" přišlo přestřelené. :)
(Upraven: Srpen 08, 2022)
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
V jedné recenzi na ČSFD zaznělo, že zvolit tento seriál jako první kontakt s thajskou tvorbou nebyl dobrý nápad. S tím já nesouhlasím. Tento seriál hodně vyčnívá, a to z mnoha důvodů. Tempo vyprávění není pomalé, a ani zde nenajdeme product placement, jak je u asijské produkce běžné. Seriál TharnType řeší spoustu důležitých vztahových a životních aspektů, a jde hodně do hloubky. Tharn (Mew Suppasit Jongcheveevat) a Type (Gulf Kanawut Traipipattanapong) jsou v příběhu spolubydlící na vysokoškolské koleji. Tharn je starostlivý a trpělivý, a je otevřeně gay. Type je složitá postava s traumatem z dětství. Je homofob a nenávidí Tharna. Postava Typeho v seriálu ale prochází velkým vývojem. Tharn totiž postupně ovlivňuje a mění Typeho způsob myšlení. Takže z postavy, které byste v prvních epizodách dali nejraději pár facek, se stává postava, kterou nemůžete nemilovat. Ve druhé fázi seriálu se role otáčí, a je to naopak Type, který ovlivňuje Tharna. Z dalších rolí bych vyzdvihnul Techna (Mild Jinna Pichit-O-Pakun ), nejlepšího Typeho kamaráda, který ač se zpočátku jevil jako vlezlý, ukecaný, a příliš zvědavý, postupně se stává charakterním stmelovačem obou hlavních postav. Další postavy nemá smysl jmenovat. Příběh nemá téměř žádné dějové odbočky, hlavní herecký pár v příběhu jasně dominuje. Gratuluji tvůrcům za obsazení hlavních rolí. Zejména do té doby úplně neznámého Gulfa do role Typeho. V seriálu je řada těžkých a emočně vypjatých scén, které herci zahráli naprosto bravurně, a úplně mě tak vtáhli do děje. Přispívají k tomu i výborně napsané dialogy. Na thajské poměry až moc vyzrálé. V seriálu je hodně vášnivých momentů. Ty ale nejsou nijak nevhodné ani nevkusné, a vyprávění příběhu jenom prospívají. Seriál se dočkal obrovského ohlasu a posbíral mnoho cen (na Howe Awards 2019, Line TV Awards 2020, Kazz Awards 2020, Thai Crazy Awards 2020, Maya Awards 2020 a 2021, a Yniverse Awards 2020). Seriál jsem si zamiloval a tímto jej i velmi doporučuji. Velké díky i pro duo ŠK+S za výborný překlad z thajštiny.
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Na začátku jsem nevěďál co si o tom mám myslet, ale po pár dílech mě to tak chytlo ,že se musím dokopat do postele ,abych se aspoň trochu vyspal. Super.
Celkové hodnocení
 
9.0
Příběh
 
8.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
9.0
Zpracování
 
9.0
Tenhle seriál byl moje první opravdové setkání s fenoménem BL a pořád věřím, že jsem si nemohla vybrat líp... a zároveň hůř, protože dlouho potom jsem nenašla projekt, který by ho překonal ?
Ve své době to byl celkem odvážný projekt, a přestože intimní scény působily občas trochu staticky, tak to, že tam vůbec byly, byl od produkce statečný krok. Chemie mezi Mew a Gulf-em byla skvělá ? (a v pokračování se jenom prohloubila) a zaznělo tam několik super písniček ??
Co se týče děje - základní myšlenka spolubydlících, kdy jeden je otevřený gay a druhý zapřísáhlý homofob, samozřejmě slibuje spoustu zábavných situací, ale příběh zároveň ukrývá i hlubší témata jako sexuální násilí nebo posedlost.
Když jsem se k seriálu vracela (a že to bývalo často ?), musím přiznat, že jsem se dívala hlavně na první půlku, která mi přišla více uvěřitelná a v některých scénách nádherně a přirozeně prožitá, kdežto druhá s Tharn-ovým ex a celkovým rozuzlením i přes emocemi nabité okamžiky už pro mě byla trochu moc gangsterská ?
Ale celkově je to seriál kvalitní, ve své době novátorský, vtipný i vážný a já ho vřele doporučuju ??
(Upraven: Červenec 31, 2022)
Celkové hodnocení
 
9.5
Příběh
 
9.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
9.0
Příběh se zabýval mnoha temnými tématy, realita sexuálního obtěžování je neuvěřitelně dobře zobrazena a můžete skutečně pochopit, jak ovlivňuje lidi i roky poté, co k němu dojde kvůli traumatu, které způsobuje. Mělo to několik dějových zvratů, vzestupů i pádů, ale všechno se to fantasticky propojilo. Produkce byla kvalitní, série plynula ve velmi dobrém tempu, udržela pozornost od začátku až do konce. Herecké obsazení je úžasné a má úžasné herecké výkony, dali opravdu život svým postavám, scény, kde jste cítili proud emocí, ať už se jednalo o kladné či záporné. Romantické a sexuální scény jsou velmi vkusně udělané a ukazují jen tolik, abyste chtěli víc. Vedlejší postavy jsou skvělé, ale Type a Tharn kradou show. Jejich chemie je super uvěřitelná. Myslím, že do dramatu vnášejí své přirozené osobnosti, aby vše působilo přirozeněji, jak intenzivní spojení s láskou, tak s nenávistí. A to vše za doprovodu úžasných songů.
(Upraven: Prosinec 15, 2022)
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Moje první hrané BL co jsem zhlédla a nemohla jsem se od něho hnout. Herecké obsazení vybráno naprosto dokonale. Mew se pro mě stal miláčkem číslo jedna. Díky této sérii jsem začala sledovat spoustu bl a za půl roku sledování jsem jich viděla nepřeberné množství. A tato série pro mě vždy zůstane srdcovou záležitostí, i když se tvorba thajských seriálů posunula o další levely. Myslím, že TharnType zvedlo sledovanost, ne jen díky krásným hercům. Ale za mě to byl i děj, který byl nenásilný a pro začínajícího diváka lehce stravitelný. Hudba byla pro mě jako K-pop fanouška super, protože mi dost připomínala hudbu kterou zbožňuju.
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Tak tohle je za mě jeden z nejpovedenějších seriálů. Kluci mezi sebou mají naprosto dokonalou chemii a příběh mě neskutečně bavil. Nechyběla tu romantika, pláč, smích i vedlejší role byli fajn. A druhá série nenechte si ujít!
(Upraven: Červen 15, 2021)
Celkové hodnocení
 
9.3
Příběh
 
9.0
Herecké výkony
 
9.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
9.0
Když jsem viděla Love by Chance, myslela jsem si, že už ho nic nepřekoná a ejhle, TharnType se to povedlo. Nějakou dobu jsem se seriálu vyhýbala. Dám dost na fan sestřihy z YT a tohle mě prostě nezaujalo, ani ti kluci se mi zvlášť nelíbili, ale pak jednou nebylo na co koukat, tak jsem to zkusila a... absolutně těm dvěma propadla. Navíc je první série v podstatě takový prequel pro Love By Chance, jen někteří herci byli pro již známé postavy vybráni jiní.
Seriál jsem si oblíbila z mnoha důvodů. Tvrďák Type, co nenávidí gaye nakonec jednomu podlehne, ač se snaží být tvrďákem do poslední chvíle. Obdivovala jsem klidnou povahu Tharna, který měl trpělivosti za deset lidí. Kamarád Typea Techno je natolik otravný a prostořeký, že si ho člověk nakonec zamiluje, a nechybí ani dokonalý padouch s pošahanou psychikou, u něhož jsem celý seriál slintala nad jeho krásnými rysy ve tváři. Až mi bylo líto, že takový hezoun má zápornou roli a nedočkal se svého štěstí :D
Další důvod je míra gay obsahu. Ano, souhlasím, že to na člověka může působit, že na thajských univerzitách nestudují heterosexuálové, ale osobně mi tohle vůbec nevadí. A už vůbec ne, že tvůrci dali zelenou odvážnějším scénám, které v druhé sérii ještě gradují.
Díky nějaký videím ze zákulisí jsem pochopila, že kluci měli před natáčením jakýsi vztahový workshop, což určitě hodně pomohlo k tomu, abyste jim tu chemii uvěřili. Za mě jeden z nejlepších BL asijských seriálů vůbec a nebojím se ho doporučit.
(Upraven: Říjen 29, 2023)
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Mimořádně dobrý BL z Thajska. Na druhém obrázku ve složce Obrázky to Tharnovi v devětadvaceti letech, kdy hraje o deset let mladšího studenta, neskutečně sekne. Pokud jste schopni strávit, překonat asijské filmové manýry (strnulost ve vyhrocených scénách, afektovanost, přehrávání, některé komediální skeče, kdy se Asijci válí smíchy a pro Evropany je to spíše k pláči), tak máte vyhráno.
Velmi sympatičtí hetero (?) herci obou hlavních rolí (22 a 29 let), roztomilá postava Type-ho mě okouzlila tak, že jsem mu to žral s úsměvem i s navijákem, myslím tím to, že přes den byl tvrdý homofob s urážlivou mluvou a večer se nebál Tharna zeptat, jestli by mu to zase "udělal". Nejlépe tak, že Type bude v pozici "uke" a Tharn v pozici "seme" a když už o tom tady monvi píše, tak jsem rád, že slovo (zřejmě japonského původu) nebylo přeloženo, protože se nemusí vždy jednat jen o "top" a nebo "ten, kdo to vloží do díry", jak ochotně vysvětluje jeden asijský pisatel na netu. Potěšením pro mě byla i postava Techna, fotbalisty, pěkně střiženého podle hrnce (nebo spíše podle Star Treku, rozuměj vlasy), který svou mimikou byl hereckým asijským příkladem naivněkřečovitého-roztomilého herectví.

poznámky pod čarou, které neovlivnily mé hodnocení (nejsou to výtky, jen pro vykouzlení úsměvu):
- u některých dílů mi to připadalo, že minimálně polovina Thajska je teplá (tím nemám na mysli jen počasí) ...
- kluci se pěkně pusinkovali, v noci proběhl vášnivý sex, až se jednou Type zmínil, že mu Tharn málem zlomil pánev, ale ráno vylézají z postele stejně oblečení, jako večer před "hrátkami", v Evropě by určitě ráno vylézali z postelí nazí ...
- herečka ztvárňující Type-ho matku musela mít zřejmě nějaké konexe u režiséra, že ji do seriálu obsadili, protože vypadá spíše jako Type-ho babička (61 let) a když otec synovi nadává a ona se ho zastává, že ji otec "sbalil" už v devatenácti, tak to otec měl ve skutečnosti 8 let ...
https://mydramalist.com/32555-tharntype-the-series


(Upraven: Listopad 10, 2020)
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Asijské filmy a seriály moc nemusím. Současně ale musím přiznat, že tenhle seriál mě úplně dostal podobně jako před 2 roky SKAM (Norsko). Oba kluci jsou nádherní. Milující, klidný a trpělivý Tharn a impulzívní Type, který, ač to nechce dlouho přiznat, se brzy do Tharna taky zamiluje, ale ta dvě slůvka "miluju tě" se dlouho ostýchá říct. Seriál, který pohladí nejen náctileté. Jinak zcela souhlasím s hodnocením Deleatura.
P.S. Ač jsem výraz "seme" pochopil, přiznávám, že jsem ho ještě nikdy neslyšel (zřejmě thajské slovo). Škoda, že v titulcích nebylo nahrazeno českým nebo slovenským výrazem.
Zobrazit všechny uživatelské recenze

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.