Hollywood (2020)

Jiřik
Updated Listopad 26, 2022
 
8.2 (6)
932 1 12 0

Základní informace o filmu

Rok
Země
Délka filmu
1 série, 7 dílů, 45 - 58 minut
Původní znění
Hrají
Jim Parsons, Patti LuPone, Jake Picking, Darren Criss, Dylan McDermott

Sekce a rozdělení filmů

Míra Gay obsahu
Lokalizace

Tagy

Co kdyby mohla afroamerická herečka hrát jinou roli než roli služky? A co kdyby byla hlavní postavou? Co kdyby Rock Hudson, obrovská herecká hvězda tehdejší doby, byl homosexuál? Co kdyby se Hollywood změnil o půlstoletí dříve, než se tomu reálně stalo? Autoři Ryan Murphy a Ian Brennan nás přenesou do alternativní historie poválečné továrny na sny, kde dojde na brzkou emancipaci žen, herců odlišné barvy pleti a LGBTQ komunity.

Uživatelské recenze

6 reviews
9-10 hvězdiček
 
33%
7-9 hvězdiček
 
50%
5-7 hvězdiček
 
0%
3-5 hvězdiček
 
17%
1-3 hvězdiček
 
0%
Celkové hodnocení
 
8.2
Příběh
 
7.8(6)
Herecké výkony
 
8.3(6)
Zvuk
 
8.0(6)
Zpracování
 
8.7(6)
Pro napsání recenze se registrujte nebo se .
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Veľmi dobre sa to sledovalo...
(Upraven: Červenec 29, 2020)
Celkové hodnocení
 
4.5
Příběh
 
4.0
Herecké výkony
 
5.0
Zvuk
 
4.0
Zpracování
 
5.0
Když si napíšete top 10 stereotypů týkajících se rasy, pohlaví...Většinu jich najdete v tomto seriálu. Nic si nenalhávejme, jedná se o aktivistický seriál. Bohužel žijeme v době, která staré křivdy "napravuje" novými, místo opravdového zrovnoprávnění. Prvních pět dílů tvoří jakýsi předlouhý úvod vysvětlující (poučující) na jednotlivých postavách jejich "handicapy" znemožňující jim prorazit v Hollywoodu. Teprve během posledních dvou dílů jsem vzal Hollywood na milost a začal jim fandit. Jediným opravdovým hereckým překvapením byl pro mě Jim Parsons, který se své role zhostil znamenitě.
(Upraven: Květen 10, 2020)
Celkové hodnocení
 
9.8
Příběh
 
9.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Zidealizovaná sonda do zákulisí zlaté éry Hollywoodu, kdy být gay nebo Afroameričan snižovalo šance na zářivý úspěch. Každá postava má svůj příběh, dychtiví mladíčci a krásné slečny jsou ochotni pro kariéru udělat doslova cokoliv a doba jejich rozhodnutí přeje: sen stát se hvězdou je na dosah. Velkoryse natočený seriál sice sklouzává k několika zjednodušením a nenabízí společenskou závažnost jako například Roky a roky, ale rozhodně patří ke špičce současné televizní tvorby. Mnohá klišé, zejména v České republice, stále přetrvávají - gay je v našich seriálech většinou zobrazován jako vykroucená tetka, což potvrzuje, že boj o uznání, který se vede v seriálu Hollywood, alespoň u nás ještě není vyhraný.
Herecké výkony jsou skvělé, mně osobně nejvíc zaujala Holland Taylor v roli umělecké šéfky studia, která dává nahlédnout do řemesla herecké přípravy budoucích hvězd. Takový přístup, dříve zcela běžný, dnes filmový a televizní svět postrádá. Vynikající jsou také broadwayská legenda Patti LuPone, Jim Parsons v úloze odporného manažera hvězd, jehož rysy najdete v několika reálných postavách současného showbusinessu, anebo Darren Criss a David Corenswet coby natěšení talenti prahnoucí po slávě a úspěchu.
Hollywood je výjimečný počin Netflixu a další z mimořádných děl Ryana Murphyho (Glee, Pose). Určitě doporučuji.
Celkové hodnocení
 
8.3
Příběh
 
8.0
Herecké výkony
 
8.0
Zvuk
 
8.0
Zpracování
 
9.0
Je to pohádka, ale sakra proč se jednou za čas nenechat přenést do světa alternativní reality a sledovat příběh o jednom splněném snu?! Proč ještě jednou naposledy neuvěřit v happyend a svět změněný k lepšímu? Není i tohle úkolem filmové tvorby - nechat nás zapomenout na realitu života a položit otázku "co kdyby"...? Závěr je možná až příliš sluníčkový, ale co, na mě to fungovalo a děkuji za každý originální nápad.
Celkové hodnocení
 
8.5
Příběh
 
9.0
Herecké výkony
 
9.0
Zvuk
 
8.0
Zpracování
 
8.0
Vtipný a originální nápad, výborné kostýmy a scéna, velmi solidně zahrané. Kvalitní zábava, doporučuji.
(Upraven: Květen 05, 2020)
Celkové hodnocení
 
8.3
Příběh
 
7.0
Herecké výkony
 
8.0
Zvuk
 
8.0
Zpracování
 
10.0
Zábavné, šmrncovné, vtipné aj romantické. Tak možno nazvať toto dielko v siedmich častiach. Výsledok seriálu umocňuje atraktívne prostredie. Síce sa americká medovina, miestami presladená, nezaprie, ale v tomto prípade to až tak neruší. Herecké výkony sú skvelé. Dostal ma najmä Rock Hudson, keď niekoľkokrát nepodarene opakoval svoju repliku. Ale predsa len najlepší boli ostrieľaní herci a herečky staršej generácie. Bol to pre mňa herecký koncert. Za seba - tento seriál rozhodne odporúčam na zhliadnutie a dúfam, že nezostane len pri prvej sérii.

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.