Meow Ears Up (2022)

jiri.twist
Updated Červenec 30, 2023
 
6.8 (1)
2300 2 3 8

Základní informace o filmu

Rok
Země
Délka filmu
1 série, 8 epizod, 50 minut
Původní znění
Hrají
Gap Kittichat Techahuasing, James Prapatthorn Chakkhuchan, Bright Thanapon Apisuttimaitree, Bodo Schaefer

Sekce a rozdělení filmů

Míra Gay obsahu

Přeloženo

Přeložil

Tagy

Dermdem, který vyrostl v sirotčinci bez citových vazeb, si bere domů kočičku z ulice. Jednoho dne se tato kočička (spíše kocourek) promění v člověka s kočičíma ušima. Meow (Mňau) změní Dermdemův život v jeden velký chaos, ale v tom chaosu najde Dermdem "něco", co ještě nepoznal, pravý smysl života ...

Uživatelské recenze

1 review
Celkové hodnocení
 
6.8
Příběh
 
10.0(1)
Herecké výkony
 
7.0(1)
Zvuk
 
5.0(1)
Zpracování
 
5.0(1)
Pro napsání recenze se registrujte nebo se .
(Upraven: Červenec 29, 2023)
Celkové hodnocení
 
6.8
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
7.0
Zvuk
 
5.0
Zpracování
 
5.0
Zo začiatku sa tento príbeh môže javiť ako bláznivy a roztomilý. Veľmi pomaly sa tu odkrývajú aj hlbšie posolstvá, ako priateľstvo, porozumenie, empatia, ale aj povrchnosť, prijať samých seba, prijať okolie. Posledná epizóda, pre mňa asi najviac emotívna, dokresľuje celý príbeh. Herec James Prapatthorn Chakkhuchan veľmi dobre stvárnil dospievajúceho "mačiaka" Mňau-a. Z jeho tváre a očí ide hlboká empatia. Seriálu dodáva komické prvky a vytvára vtipné a miestami naivné situácie. Taktiež Gap Kittichat Techahuasing, ktorý hrá Dermdem-a, karikaturistu, odviedol slušný výkon a stvárnil človeka, ktorý si z minulosti nesie traumu na duši. Obaja majú problém s dôverou v druhých. Akonáhle si však vstúpia do života začnú sa navzájom meniť a ovplyvňovať. Mňau-ov brat, Faiyen (stvárnil ho Bright Thanapon Apisuttimaitree) bol pre mňa asi najmenej presvedčivý. V seriály vytvoril dvojicu s Evan-om (Bodo Schaefer), učiteľom, ktorý má nervovú poruchu a nevie vyjadrovať emócie. Toto zahrať, je v celku ťažké a teda musím uznať že to zvládol výborne. Ďalšou z vedľajších dvojíc je Jin (Kris Zenthoelyn Tanwitu) redaktora a jej stážistka Manni(Po Wichada Atiwesangkun). Jin je tak trochu workoholik a navonok pôsobí veľmi silne a prísno. Vo vnútri je však krehká, čo nie každý vidí. Manni je veľmi vtipná postavička, ktorá kam príde, všade narobí chaos. Čím sa spustí kolotoč udalostí. Táto séria sa mi obzvlášť páči, pretože poukazuje na povrchnosť, ako súdime ľudí podľa vzhľadu a veľa krát nedáme šancu aby sme ich spoznali a zistili kto v skutočnosti sú. Je to veľmi pekne vykreslené v epizóde kde Dermdem berie Mňau-a k moru a vezie ich cudzí človek autom. Je tu aj vyobrazené, že ak sme iní máme strach že nás spoločnosť nepríjme a preto sa uzatvárame do seba (schovávame). Veľakrát stačí iba pochopenie, porozumenie, empatia a priateľstvo. Niekedy stačí prijať seba a okolie. Som veľmi rada, že som narazila na tento príbeh a že som ho mohla preložiť.

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.