Arvéd (2022)

petrsv
Updated Leden 24, 2023
 
4.8 (2)
748 1 1 0

Základní informace o filmu

Rok
Délka filmu
120 minut
Původní znění
Hrají
Michal Kern, Saša Rašilov nejml., Martin Pechlát, Jaroslav Plesl, Vojtěch Vodochodský

Tagy

Jiří Arvéd Smíchovský byl významný hermetik, okultista, vyznavač černé magie, ale taky spolupracovník tajných služeb a konfident. Byl mimořádně inteligentní, měl výbornou paměť a uměl několik světových jazyků. Svou homosexualitu nijak zvlášť neskrýval, což později tajné služby využily k jeho vydírání. Film se zabývá zejména děním po 2. sv. válce, kdy je Smíchovský souzen za udavačství. Žid, kterého zachránil před koncentrákem, mu pomůže od trestu smrti a jako vyšetřovatel Smíchovského využívá k usvědčování jiných.

Uživatelské recenze

2 reviews
Celkové hodnocení
 
4.8
Příběh
 
2.5(2)
Herecké výkony
 
9.0(2)
Zvuk
 
3.0(2)
Zpracování
 
4.5(2)
Pro napsání recenze se registrujte nebo se .
Celkové hodnocení
 
3.0
Příběh
 
1.0
Herecké výkony
 
8.0
Zvuk
 
1.0
Zpracování
 
2.0
Náměť vhodný spíš pro divadlo. Takhle z toho vznikl psychoblábol bez děje, kde souslednost obrazů nedává smysl. O Smíchovském to nevypovídá vůbec nic a o tom, co se vlastně dělo po válce, taky ne. Nevyvážený zvuk, ale dobrá kamera, herci taktéž dobří.
Celkové hodnocení
 
6.5
Příběh
 
4.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
5.0
Zpracování
 
7.0
Poválečnou dobou načichlé drama plné mystična. V hlavní roli s Michalem Kernem, který svou postavou vyloženě žil. Ostatní jen hráli a zasloužilí umělci Labuda s Čtvrtníčkem do toho pěkně házeli vidle. Bohužel mohutně podporováni opakujícími se déjà vu, díky kterým se děj rozplizl do beztvaré hmoty.

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.