Pershi lastivky / Early Swallows (2020)

marow
Updated Únor 01, 2022
 
5.6 (3)
2591 1 12 8

Základní informace o filmu

Rok
Délka filmu
2 série, 16 dílů, 45 minut
Původní znění
Hrají
Viktoria Litviněnko, Olexandr Rudinskij, Maxim Samčik, Tajša-Oxana Ščuruk, Maria Smoljakova

Sekce a rozdělení filmů

Míra Gay obsahu
Lokalizace

Dodatečné informace o filmu

Ostatní dostupné titulky

Tagy

Seriál je zameraný na životy obyčajných ukrajinských stredoškolákov. Školský rok však začne samovraždou študentky. Vyšetrovateľka Olga sa snaží zistiť príčiny samovraždy a či sa vôbec jedná o samovraždu. Počas vyšetrovania je konfrontovaná s hrozivými tajomstvami, ktoré skrývajú nielen študenti, ale i učitelia, rodičia študentov a dokonca i jej vlastný syn, ktorý v homofóbnom prostredí Ukrajiny musí tajiť svoju orientáciu.

Uživatelské recenze

3 reviews
Celkové hodnocení
 
5.6
Příběh
 
6.0(3)
Herecké výkony
 
6.7(3)
Zvuk
 
4.0(3)
Zpracování
 
5.7(3)
Pro napsání recenze se registrujte nebo se .
(Upraven: Říjen 22, 2020)
Celkové hodnocení
 
7.0
Příběh
 
8.0
Herecké výkony
 
7.0
Zvuk
 
5.0
Zpracování
 
8.0
Jako první udeří v úvodních scénách ze školy do očí četná rezidua sovětského myšlení a vztahů - podezíravost a nasupenost všech vůči všem, hrbení se před těmi nahoře a šlapání po těch dole.

Rychle se ale vyklube velmi dobrý, možná vynikající krimiseriál, který udržuje diváka v napětí bez hluchých míst až do poslední scény. Vsazení děje na střední školu šikovně zvyšuje diváckou přitažlivost. Gay část příběhu je velmi krotká, cca na úrovni 90. let, ale v daném případě logicky nebylo záměrem, aby byla hlavním a nosným téma, ale jednou z více záminek manipulace.
Celkové hodnocení
 
7.3
Příběh
 
8.0
Herecké výkony
 
8.0
Zvuk
 
6.0
Zpracování
 
7.0
Velmi slušně natočený seriál ukrajinské televize odhaluje některá tabu mezi dospívající mládeží. Stal se hitem nejen na Ukrajině, ale i v Rusku a určitě otevřel cestu i pár gay klukům k jejich coming outu. Seriál jsem stihl ve dvou dnech a ani chvilku jsem se nenudil.
Celkové hodnocení
 
2.5
Příběh
 
2.0
Herecké výkony
 
5.0
Zvuk
 
1.0
Zpracování
 
2.0
Ukrajina je ještě víc razovitá než Ostravsko. Až se divím, že tam těch mrtvol bylo tak málo, vzhledem k tomu, že se všichni furt jenom mlátili. Děj prakticky o ničem, dobré jsou však herecké výkony, naprosto příšerná je hudba. Mile překvapila gay dějová linka, která je vedlejší, a myslím, že pro gaye na Ukrajině může být v něčem užitečná.

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.