Third Country (2017)

karcikarel
Updated Prosinec 04, 2023
 
8.0 (3)
864 1 6 0

Základní informace o filmu

Rok
Země
Délka filmu
1 série, 3 díly, 29 minut
Režie
Původní znění
Hrají
Li Cen Yi, Jiang Yi Chen

Sekce a rozdělení filmů

Lokalizace

Tagy

Odlehlá horská vesnice shání do své školy učitele. A Ren, místní horal trpící vrozenou vadou srdce, potká ve městě Lina, vyzáblého kluka, který utíká sám před sebou a najímá ho jako učitele. Mezi oběma se postupně rozvinou city. Když si ti dva otevřou srdce a na důkaz lásky si vymění náhrdelníky, jsou přistiženi. Lin je vyhnán z vesnice. Co udělá A Ren, když jejich láska není ve vesnici přijatelná?

 

Seriál byl zpracován jako film Third Country v r. 2018.

Uživatelské recenze

3 reviews
Celkové hodnocení
 
8.0
Příběh
 
8.0(3)
Herecké výkony
 
8.3(3)
Zvuk
 
7.7(3)
Zpracování
 
8.0(3)
Pro napsání recenze se registrujte nebo se .
Celkové hodnocení
 
8.5
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
8.0
Zvuk
 
9.0
Zpracování
 
7.0
Tento překvapivě dobrý seriál je zpracován i formou filmu zde na GT a film spíše doporučuji těm, co preferují cz titulky, neboť je na rozdíl od tohoto seriálu přeložen.
Mé hodnocení zpracování je sníženo za komparz, hru na housle, kdy nebyli schopni Linovi ani vysvětlit, jak má ke "hrané" hudbě pohybovat smyčcem, když "spadla škola", tak poházeli po "jevišti" jen pár kůlů a otýpek slámy, ale zase na druhé straně krásné záběry přírody, odlehlé vesnice a tradičních zvyků a obyčejů.
Tvůrci zákazy obešli např. tak, že A Ren (jeho postava mě nejvíce zaujala, i herecky) "políbil" Lina pomocí dýchání z úst do úst, kdy mu do plic vpouštěl kouř z léčivých rostlin a aby mohli být spolu dva muži, bohužel museli "odejít" do Třetí země. Ta touha Číňanů, aby byly i ve filmu zrovnoprávněny vztahy minoritních orientací je tady znát, a to oceňuji. A Ren křičí na vesničany (a ve skutečnosti je to myšleno na čínskou společnost a její neomylnou rudou stranu): "Kdo vám dal právo rozhodovat za mě!"
Herecké výkony byly solidní u hlavních postav, tvůrci ale mohli zapracovat více na komparzu ("vesničtí lidé" tam vyloženě působili jako toporné křoví). Hezká hudba odpovídající horské odlehlé vesnici.
Celkové hodnocení
 
6.8
Příběh
 
6.0
Herecké výkony
 
8.0
Zvuk
 
6.0
Zpracování
 
7.0
Rád jsem se znovu podíval na Third Country. Snímek o lásce, která tak sálala teplo, že si kluci mohli dovolit chodit v zimních horách polehku oblékaní. Housle hrály důležitou roli. Stejně jako jinde u hraní na kytaru, ani zde neměl Lin Qing Yu nejmenší průpravu. Mohli jej aspoň jinak nasnímat. Oba se důstojně zhostili svých rolí. Více mě ale oslovila postava A Rena.
Celkové hodnocení
 
8.8
Příběh
 
8.0
Herecké výkony
 
9.0
Zvuk
 
8.0
Zpracování
 
10.0
Nádhera, nádhera, krásný film, asi nejlepší co jsem z daného žánru v poslední době viděl. Jedinou slabinou je hudba, sice dobrá, ale kdyby Lin hrál přímo na housle, bylo by to dokonalé. Dojemný, lidský příběh, dobré herecké obsazení a výborně zahrané.

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.