Un mondo d'amore (2002)

petr12
Updated Březen 04, 2016
 
9.1 (3)
2087 1 1 1
scene del film UN MONDO D'AMORE di Aurelio Grimaldi
un mondo d'amore portada.jpg

Základní informace o filmu

Rok
Země
Délka filmu
86 minut
Původní znění
Hrají
Arturo Paglia, Gaetano Amato, Loredana Cannata, Mariolina De Fano

Sekce a rozdělení filmů

Žánr
Míra Gay obsahu
Lokalizace

Přeloženo

Je film přeložen?
Ano
Datum přeložení filmu
Únor 29, 2016
Přeložil

Tagy

Snímek natočený podle skutečných událostí o nařčení ze zneužití mladých chlapců.

Uživatelské recenze

3 reviews
Celkové hodnocení
 
9.1
Příběh
 
9.0(3)
Herecké výkony
 
8.7(3)
Zvuk
 
9.0(3)
Zpracování
 
9.7(3)
Pro napsání recenze se registrujte nebo se .
(Upraven: Březen 04, 2016)
Celkové hodnocení
 
9.3
Příběh
 
8.0
Herecké výkony
 
9.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Režiséru Grimaldimu, o kterém nevím vůbec nic, se podařilo natočit film ve stylu neorealismu, tak jak se točily italské filmy v 50. letech a ještě i na začátku let 60. (minulého století). Možná by jej tak natočil i Pasolini, kterého režisér zjevně adoruje, až do onoho detailu, kdy ve filmu zaznívá hudba, již Pasolini použil ve svých filmech. Ano, souhlasím s tomtomem, černobílá filmu "moc sluší". Příběh, episoda z Pasoliniho života, je křehký, jak kluci, jejichž kráse Pasolini ve filmu podléhá. Já, jako "italofil" jsem si velmi užíval právě "italské" detaily, realie, způsob konverzace, zvyky, chování lidí....zkrátka zážitek!
Celkové hodnocení
 
9.3
Příběh
 
9.0
Herecké výkony
 
9.0
Zvuk
 
9.0
Zpracování
 
10.0
Nádherný film zachycuje krátký výsek ze života jednoho z nevětších, nejosobitějších italských režisérů a literátů Piera Paola Pasoliniho. Grimaldimu se podařilo velmi přesně zachytit životní pocit, který provází celou Pasoliniho tvorbu. Je to zvláštní směs citu, bolesti a krutého tlaku, jemuž je v konzumním světě vystavován svobodomyslný jedinec, intelektuál, jenž si navíc nese na čele cejch gaye milujícího chlapeckou krásu.
Celkové hodnocení
 
8.8
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
8.0
Zvuk
 
8.0
Zpracování
 
9.0
Nemám tušení, jak věrně tento film ztvárňuje skutečná fakta z dané etapy Pasoliniho života, ale v každém případě černobílý formát (alespoň z mého pohledu) snímku moc „sluší“, stejně jako podmanivá hudba, která mi při úvodních titulcích značně rozproudila krev v žilách. A to doslova.

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.