Budapest, zárt város / Budapest, Closed City (2021)

TheTrouble
Updated Březen 12, 2024
 
6.6 (2)
782 1 4 1
Budapest, zárt város / Budapest, Closed City
Budapest, zárt város / Budapest, Closed City
Budapest, zárt város / Budapest, Closed City
Budapest, Closed City (2021) trailer
Budapest, zárt város / Budapest, Closed City

Základní informace o filmu

Rok
Délka filmu
13 minut
Původní znění
Hrají
Péter Dániel Katona, Adam Wadsworth, Panna Dominika Bíró

Sekce a rozdělení filmů

Míra Gay obsahu
Lokalizace

Přeloženo

Je film přeložen?
Ano
Datum přeložení filmu
Leden 13, 2024
Přeložil

Tagy

Maďarský teenager Péter bere svého britského přítele Adama na osobní a zároveň politickou prohlídku po svém rodném městě. Rychlý a emotivní den vede ke sblížení obou kluků v undergroundovém klubu.

 

Film je součástí kolekce Boys on Film 23: Dangerous To Know

Uživatelské recenze

2 reviews
Celkové hodnocení
 
6.6
Příběh
 
6.0(2)
Herecké výkony
 
7.0(2)
Zvuk
 
7.0(2)
Zpracování
 
6.5(2)
Pro napsání recenze se registrujte nebo se .
(Upraven: Březen 12, 2024)
Celkové hodnocení
 
5.5
Příběh
 
5.0
Herecké výkony
 
6.0
Zvuk
 
5.0
Zpracování
 
6.0
Nie je to vyslovene zlý krátky film, skôr snapshot zo života - možno realizačné cvičenie v rámci filmovej fakulty - no dojem ktorý z neho (ne)zotrval resp. odkaz/pointa mi prišli slabé. Oceňujem hipsterský retro vizuál a vyhranie sa s animáciami - aj keď sú tam absolútne samoúčelné - svojim spôsobom to evokuje a podčiarkuje štýl a estetiku generácie hlavných postáv. Ako správni študáci trochu frflú na život, na neukotvenosť v premenlivom mestskom prostredí, zavedú nás do jedného z budapeštianských "ruin barov" - ale to všetko v náznakoch takže nič z toho si nezahrá významnejšiu rolu, tak ako ani samotné mesto. Samotné intímne zblíženie - pokus - nasleduje zvrat zo svojvôle scenáristu, neadekvátne dramatická reakcia, ale aj bizarný návrat do (nechceného) vzťahu so zrelou ženou ... Chápem pokus o evokovanie pocitu z "uzavretého mesta" kde veľa veci naráža na stenu - ale stále sa mi zdá že sa tu tvorca snažil o viac vecí naraz, ale ani jednu dostatočne.
Celkové hodnocení
 
7.8
Příběh
 
7.0
Herecké výkony
 
8.0
Zvuk
 
9.0
Zpracování
 
7.0
Škoda, že scénář neposkytnul trochu víc informací o jejich vztahu, protože mi povahově přijde každý až moc jiný na to, aby byli takoví kámoši. Taky bych uvítal informaci, kam Adam zmizel. O pár drobností by se krátký film moc nenatáhnul a získal by za to u mne bod navíc. Jinak ale pěkný, oba herci to zvládli, kamera v pohodě a velmi mi sedla hudba.

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.