Podrobnosti recenze

8.0 3 10
Filmobanka
karcikarel
karcikarel
Listopad 16, 2021 864
Celkové hodnocení
 
8.5
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
8.0
Zvuk
 
9.0
Zpracování
 
7.0
Tento překvapivě dobrý seriál je zpracován i formou filmu zde na GT a film spíše doporučuji těm, co preferují cz titulky, neboť je na rozdíl od tohoto seriálu přeložen.
Mé hodnocení zpracování je sníženo za komparz, hru na housle, kdy nebyli schopni Linovi ani vysvětlit, jak má ke "hrané" hudbě pohybovat smyčcem, když "spadla škola", tak poházeli po "jevišti" jen pár kůlů a otýpek slámy, ale zase na druhé straně krásné záběry přírody, odlehlé vesnice a tradičních zvyků a obyčejů.
Tvůrci zákazy obešli např. tak, že A Ren (jeho postava mě nejvíce zaujala, i herecky) "políbil" Lina pomocí dýchání z úst do úst, kdy mu do plic vpouštěl kouř z léčivých rostlin a aby mohli být spolu dva muži, bohužel museli "odejít" do Třetí země. Ta touha Číňanů, aby byly i ve filmu zrovnoprávněny vztahy minoritních orientací je tady znát, a to oceňuji. A Ren křičí na vesničany (a ve skutečnosti je to myšleno na čínskou společnost a její neomylnou rudou stranu): "Kdo vám dal právo rozhodovat za mě!"
Herecké výkony byly solidní u hlavních postav, tvůrci ale mohli zapracovat více na komparzu ("vesničtí lidé" tam vyloženě působili jako toporné křoví). Hezká hudba odpovídající horské odlehlé vesnici.

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.