Le Bleu du caftan / The Blue Caftan / Modrý kaftan (2022)

watson04
Updated Červen 12, 2024
 
9.0 (3)
1296 2 3 0
Modrý kaftan: CZ trailer

Základní informace o filmu

Rok
Délka filmu
118 minut
Původní znění
Hrají
Lubna Azabal, Saleh Bakri, Ayoub Messioui

Sekce a rozdělení filmů

Žánr
Míra Gay obsahu

Přeloženo

Je film přeložen?
Ano
Datum přeložení filmu
Červen 07, 2024
Info
Iyuno (pro HBO)

Tagy

Mina a její manžel Halim provozují v Maroku obchod s tradičními oděvy – kaftany. Mina se stará o prodej, zatímco Halim kaftany s láskou k tradiční ruční výrobě šije. Manželství je šťastné navzdory Minině chatrnému zdraví a Halimově jiné sexuální orientaci, kterou Mina tiše toleruje. Trh ale tradičnímu řemeslu nepřeje, zákazníci na objednávky spěchají, a tak jsou Mina a Halim nuceni přijmout pomocníka. V okamžiku, kdy k nim nastoupí mladý, pohledný a učenlivý Youssef, se změní křehká rovnováha jejich vztahu, milostný trojúhelník se ale začne vyvíjet jinak, než by se na první pohled zdálo... (Artcam Films)

Uživatelské recenze

3 reviews
Celkové hodnocení
 
9.0
Příběh
 
8.3(3)
Herecké výkony
 
9.0(3)
Zvuk
 
10.0(3)
Zpracování
 
8.7(3)
Pro napsání recenze se registrujte nebo se .
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Určitě styl tohoto filmového vyprávění nesedne každému. Pro mě ale pod pokličkou tohoto komorního pomale se odvíjejícího příběhu, který jen tak jakoby plyne, se pro mě odhalilo až na kost lidství, neobyčejně obyčejné osudy hlavních postav spjatých s marockým žitím, kulturou a připomělo mi to nedávno zhlédnutý marocký film Les damnés ne pleurent pas ne podobným příběhem, ale Marokem jako takovým ... pro mě hluboký zážitek.
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Ľudský obyčajný a v niečom nezvyčajný príbeh. Nemám potrebu sa rozpisovať, sadol mi a dojal ma. Dotkol sa ma.
Celkové hodnocení
 
7.0
Příběh
 
5.0
Herecké výkony
 
7.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
6.0
Další festivalový snímek určený pro specifické, předem namotivované, "baťůžkářské", publikum. Při ůvodním výčtu ko-producentů jsem zbystřil. Místo tlaků na způsob práce, třeba režisérka sama chtěla natočit nikoho se nedotýkající příběh o různých podobách lásky v kontextu s tradicemi. Kdyby mezi Halimem a učněm Youssefem panovalo erotické napětí, snáze bych přijal jejich umírněnost. Mnohem zajímavější mi přišel oduševněly vztah Halima s Minou. Kormidelnicí a manželkou v jedné osobě. Její herecký výkon byl excelentní.

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.