Stand / Postoj (2014)

Ondra
Updated Březen 27, 2021
 
6.5 (3)
1940 2 4 0
Stand / Postoj  (2014)
Stand / Postoj  (2014)
Stand / Postoj  (2014)
Gay Themed / http://alexislansinc.wix.com/cinemagay
Trailer "Stand" - Jonathan Taieb
Stand / Postoj  (2014)

Základní informace o filmu

Rok
Délka filmu
87 minut
Původní znění
Hrají
Renat Shuteev, Andrey Kurganov, Andrey Koshman, Ekaterina Rusnak

Sekce a rozdělení filmů

Žánr
Míra Gay obsahu
Lokalizace

Tagy

Anton a Vlad jsou pohledný ruský pár žijící pohodlně v soukromí moskevského bytu. Když jednoho dne špatně zabočí autem, stanou se svědky zvráceného homofobního útoku, avšak nezasáhnou. Tato událost změní jejich životy, neboť Anton, sužovaný pocity viny, začne být případem posedlý. Úřady jsou k vraždě lhostejné, proto se Anton rozhodne vzít vyšetřování do vlastních rukou. Jak se však pachatelům přibližuje, propast mezi ním a jeho partnerem Vladem se prohlubuje. Tento vysoce aktuální a působivý celovečerní film konfrontuje boj jednotlivce za spravedlnost s ochromující silou strachu. (zdroj: Febiofest)

Uživatelské recenze

3 reviews
Celkové hodnocení
 
6.5
Příběh
 
6.0(3)
Herecké výkony
 
8.0(3)
Zvuk
 
5.3(3)
Zpracování
 
6.7(3)
Pro napsání recenze se registrujte nebo se .
(Upraven: Březen 27, 2021)
Celkové hodnocení
 
8.8
Příběh
 
8.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
7.0
Zpracování
 
10.0
Díky za anglické titulky: asi ofiko (via Ulož.to).

Hodnotím až tak vysoko, protože se dle mého jedná o velmi komplexní počin s kontroverzním, ale o to působivějším nápadem mít v roli vypravěče nikoli oběť, ale pachatele. Tím se jen zdůraznilo, že podobně alibističtí ideologové jsou mnohem nebezpečnější než tupá agresivní hovada. Ty ostatně nechal režisér zabírat jen letmo. Navíc film jasně ukázal, že naletět lidem, kteří se vydávají za něco jiného, není zas tak nepochopitelné. I to, že touha aspoň po chvilkové blízkosti je tak velká, že může přehlušit i strach ve velmi nepřátelském prostředí (i Antonovy klientky jako nositelky té nikoli agresivní, ale systémové homofobie). Navrch se film zabýval mnohem obecnějšími tématy svědomí, strachu, ochoty postavit se zlu a jak moc se můžeme v souvislosti s tím v partnerech/partnerkách zklamat. Tady film paradoxně zároveň ukázal, že i v Rusku si lze - pokud je člověk opatrný a má štěstí - vybudovat dlouhodobý homosexuální vztah. Téměř dokumentární styl mi ani moc nevadil, jen je pravda, že roztřesená kamera byla funkční hlavně při Antonově zmizení a homofobním útoku, jinak ji mohli dát na vozík.
.
Celkové hodnocení
 
5.0
Příběh
 
4.0
Herecké výkony
 
7.0
Zvuk
 
4.0
Zpracování
 
5.0
Snímek na aktuální téma, který svým zpracováním působí spíše jako dokument o morálních hodnotách, které si člověk vytváří během svého života. Mezi 4-5% hrdinů v populaci patří na první pohled i Anton - vyšetřující na vlastní pěst trestný čin spolu s přítelm Vladem, který jeho nápad příliš nesdílí. Z vyšetřujícího se postupně stává oběť(?), která se nechala vlákat do pasti...Aby odčinil svoji nečinnost při útoku na neznámého kluka odehrávajícího se na začátku filmu?(!)
(Upraven: Březen 26, 2015)
Celkové hodnocení
 
5.8
Příběh
 
6.0
Herecké výkony
 
7.0
Zvuk
 
5.0
Zpracování
 
5.0
Záslužný pokus o zpracování aktuálního tématu diskriminace gayů v Rusku. Bohužel nedotažený. Široký společenský záběr tématu zůstal zcela nevyužitý, jako by se jednalo jen o problém jednoho "případu", který hlavní hrdina amatérsky vyšetřuje. Autentičnosti se režisér, kameraman a scénárista v jedné osobě snaží docílit pomocí roztřesených záběrů ruční kamery, z nichž po půl hodině sledování filmu začne bolet hlava. Velmi podivný je samotný závěr, ze kterého není patrné, co jím chtěli tvůrci říct: snaha o dosažení hloubky sdělení pomocí využití hudby z Wagnerova Tannhäusera se zcela míjí účinkem (hudba jde zcela proti smyslu toho, co vidíme v obraze). Nejzdařilejší součástí filmu tak zůstává zobrazení vývoje vztahu hlavní dvojice.

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.