The Warp Effect (2022)

karcikarel
Updated Listopad 26, 2023
 
9.8 (2)
7447 1 9 4

Základní informace o filmu

Rok
Země
Délka filmu
1 série, 12 dílů, 50 minut
Původní znění
Hrají
Thitipoom Techaapaikhun, Yongwaree Anilbol, Harit Cheewagaroon, Ciize Apichaya Saejung, Fluke Pusit Dittapisit

Přeloženo

Přeložil
Info
postupně překládá Zuzanah

Tagy

Alex poruší přísahu, kterou dal své matce, že do osmnácti let zůstane panicem, což ale způsobí chaos - jednoho dne se probudí jako odborník na sexuální vztahy a gynekolog.

Uživatelské recenze

2 reviews
Celkové hodnocení
 
9.8
Příběh
 
9.5(2)
Herecké výkony
 
10.0(2)
Zvuk
 
10.0(2)
Zpracování
 
9.5(2)
Pro napsání recenze se registrujte nebo se .
Celkové hodnocení
 
9.5
Příběh
 
9.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
9.0
Nemám najmenšie tušenie ako som sa k tomuto dostala, ale som neskutočne rada, že som tomu dala šancu. Napriek tomu, že ide o thajský seriál, mal úplné americké vibes, čím sa úplne odlišoval od zvyšku thajskej tvorby, ktorú som doposiaľ videla. Trochu sa mi pozastavil rozum nad tým, že seriál je vhodný pre deti od 13 rokov, no neskôr som pochopila, že presne tak to má byť. Istým spôsobom totiž ide o sexuálnu výchovu (nie, nemá to nič spoločné s tým netflixovým seriálom) a čo si budeme klamať, žijeme v dobe, kedy niektoré témy už pre deti nie sú tabu. Dvanásť epizód rozpráva o ťažkých témach, medzi ktoré patria nielen vzťahy medzi osobami rovnakého pohlavia, ale aj školská šikana a jej následky v budúcnosti, pohlavné choroby, nechcené tehotenstvo, idei o dokonalej postave, rôzne sexuálne fetiše a preferencie, ktoré ani zďaleka nepatria medzi niečo, čo väčšina ľudí považuje za prirodzenosť. Skvelé herecké obsadenie bolo už iba čerešničkou na torte. Napriek tomu, že dej obsahoval nespočetné množstvo postáv, ani na chvíľu som nebola zmätená. Každá mala svoje vlastné črty, charakteristiku a problémy, s ktorými sa museli popasovať po svojom. Zároveň všetko súviselo jedno s druhým a ja som hľadela na obrazovku s otvorenými ústami, snažiac sa pochopiť aká geniálna myseľ dokázala vytvoriť niečo takéto. Žiadne prikrášľovania a nijaký ružový filter. Všetko bolo ukázané kruto realisticky, a tak ako to je aj v skutočnosti, čo som na celom diele milovala asi najviac.
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Tento seriál z dílny GMMTV je svým způsobem revoluční, protože perfektně a syrově reflektuje společnost. Ukazuje různé páry (gay, hetero i lesbické), jejich vztahy a rozchody, jejich sexuální preference, praktiky a pomůcky, řeší se zde nechráněný sex, pohlavní nemoci, umělé přerušení těhotenství či náhradní těhotenství, sex s nezlezilým, prostituce, šikana ve škole či na pracovišti, a mnoho dalšího. Každá epizoda je jakoby sexuální výukou a zviditelní nějaké téma. A přitom nic z toho nezůstane v příběhu nedořešeno, nebo nedovysvětleno. Obdivuji, jak hlavní postavy dokážou mluvit o tolika důležitých tématech, ne tak vážným způsobem, ale stále s respektem který si zaslouží. A že to není snadné. Tato série si zaslouží pozornost, protože je velmi laskavá a inteligentní, a ukazuje, že vztah není jen o zábavě a sexu, ale o pocitech a respektování protějšku. Na první pohled zaujme hvězdné obsazení rolí a anglicky nazpívaný soundtrack s titulním songem Sweet but Naughty od Gawina. ​​Poselství tohoto seriálu spočívá v tom, že vždy musíme dělat věci správně, a vždy přemýšlet o důsledcích svého jednání, protože ne každou chybu můžeme napravit jako seriálový Alex.

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.