• Filmy
  • Filmobanka
  • Du Bunui Gyulhonsikgwa Han Bunui Jangryesik / Two Weddings and a Funeral (2012)

Du Bunui Gyulhonsikgwa Han Bunui Jangryesik / Two Weddings and a Funeral (2012)

petr12
Updated Říjen 12, 2022
 
5.3 (4)
2882 1 4 2
photo239271.jpg
photo241036.jpg
TWO_WEDDINGS_AND_A_FUNERAL_pic_1_1.jpg
[New Trailer] Korean Movie - Two Weddings And a Funeral
Two_Weddings_And_a_Funeral-p3.jpg

Základní informace o filmu

Rok
Délka filmu
106 minut
Hrají
Dong Yoon Kim, Hyeon-kyeong Ryu, Seung-do Han, Ae-Yeon Jeong

Sekce a rozdělení filmů

Žánr
Míra Gay obsahu
Lokalizace

Přeloženo

Je film přeložen?
Ano
Datum přeložení filmu
Leden 31, 2015
Přeložil

Tagy

Lesba s gayem se rozhodli kvůli svému okolí pro manželství.

Uživatelské recenze

4 reviews
Celkové hodnocení
 
5.3
Příběh
 
5.8(4)
Herecké výkony
 
5.8(4)
Zvuk
 
4.5(4)
Zpracování
 
5.3(4)
Pro napsání recenze se registrujte nebo se .
Celkové hodnocení
 
7.3
Příběh
 
7.0
Herecké výkony
 
8.0
Zvuk
 
7.0
Zpracování
 
7.0
Je to zajímavý film, protože nastoluje téma falešného manželství, aby zakryl queer sexuální orientaci ze strachu o rodinu a viditelnost, že je společnost bude soudit (ústřední téma napříč kulturami). Děj byl odlehčený, místy zábavný, roztomilý, bylo tam i několik opravdu těžkých a smutných scén, které neměly dost času, aby vás úplně pohltily. Herecké výkony byly celkem realistické a uvěřitelné, sice úplně nevynikly, ale někteří herci prostě neměli dostatek času na obrazovce, což je škoda.
(Upraven: Prosinec 12, 2023)
Celkové hodnocení
 
7.5
Příběh
 
9.0
Herecké výkony
 
7.0
Zvuk
 
7.0
Zpracování
 
7.0
Se zaujetím jsem sledoval hlavní dvojici mužů - Min Soo (zamindrákováný gaybalík chránící se před společností za pomocí lesby Hyo Jin) a Lee Seok (ten se mi zdál nejpřesvědčivější), zahráli to solidně a rovněž tak ještě některé další hlavnější postavy. To poselství natočené Korejci před deseti lety je zjevné a potřebné, nejen pro Asii. Je to i lehké drama a zahrnuje i jednu hodně nepěknou událost. Dopad na diváctvo, především v Asii, toto dílko určitě mělo a má. Komedie nebo drama? Skutečnost a nebo sen? Z lesby se zde stane dáma a z gaymuže džentlmen!
https://mydramalist.com/4515-two-weddings-and-a-funeral
(Upraven: Únor 16, 2015)
Celkové hodnocení
 
1.5
Příběh
 
3.0
Herecké výkony
 
1.0
Zvuk
 
1.0
Zpracování
 
1.0
Předně... kliše od první věty po poslední slovo. Pokud tuto agitku (nedivil bych se, kdyby to natočili za finanční podpory EU) tvůrci zamýšleli jako komedii, tak si řikám, že mně toto někdo pustit v tamní kultuře, tak svůj outing neudělám ještě další 2 životy po té. Pokud by to mysleli jako drama, které má v člověku něčím pohnout, tak tohle mě k slzám určitě nepřimělo (třeba korejce ano). Zřejmě se na tyto filmy dívám pořád očima západního evropana. Stejné problémy řeší každá kultura více méně podobné, jak je z filmu patrno, ale takové zpracování by snad mohla žvejknout jen liberální společnost západního typu, která už dokáže jakštakš rozlišit, co je odpad a co zrno, ale tyto hysterické výlevy, být korejcem, bych asi fakt nedal.

No... doporučení asi ode mě zdejší komunita neočekává a, světe div se, neplete se :-). Tady tedy tvůrci šlápli vedle. Než věnovat čas tomuhle, raději se podívejte na 20 let starý Ang Leeho film "Svatební hostina".
(Upraven: Únor 09, 2014)
Celkové hodnocení
 
5.0
Příběh
 
4.0
Herecké výkony
 
7.0
Zvuk
 
3.0
Zpracování
 
6.0
Korejci vynikají v kýčovitém zpracování snímků, které ocení hlavně věční romantici.

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.