El rey de La Habana (2015)

petr12
Updated Prosinec 10, 2020
 
6.4 (3)
2279 1 1 2
El rey de la Habana Tráiler oficial español (2015) - Agustí Villaronga [HD]
phghgnfalwpy.jpg

Základní informace o filmu

Rok
Délka filmu
125 minut
Původní znění
Hrají
Maikol David, Yordanka Ariosa, Héctor Medina Valdés, Jean Luis Burgos

Sekce a rozdělení filmů

Žánr
Míra Gay obsahu

Dodatečné informace o filmu

Ostatní dostupné titulky

Přeloženo

Je film přeložen?
Ano
Datum přeložení filmu
Říjen 03, 2018
Přeložil

Tagy

Po útěku z nápravného zařízení potkává mladý El Rey v ulicích Havany konce 90. let dvě spřízněné duše - Magdu a Yunisleidi.

Uživatelské recenze

3 reviews
Celkové hodnocení
 
6.4
Příběh
 
4.7(3)
Herecké výkony
 
8.0(3)
Zvuk
 
5.3(3)
Zpracování
 
7.7(3)
Pro napsání recenze se registrujte nebo se .
Celkové hodnocení
 
6.0
Příběh
 
3.0
Herecké výkony
 
8.0
Zvuk
 
5.0
Zpracování
 
8.0
Díky za dobré slovenské titulky: Matt Bianco.

Plusy: Nepřikrášlený příběh o ztrátě iluzí a neschopnosti se vyhrabat ze dna společnosti. Navzdory tomu i kontrast živelného kubánského temperamentu vedle ubíjející komunistické bídy. Důsledky toxické maskulinity (neustálé potřeby dokazovat, že hlavní hrdina je chlap se vším všudy a jeho společenský status se odvíjí od jeho schopnosti živitele).

Mínusy: Obsah. Vztah s transkou sice dojemný, ale v kontextu zavádějící (problémy by hrdina měl i jako 100%ní heterák stejné; možná ale protihodnota za slizkou epizodu gay prostituce).
.
(Upraven: Září 03, 2017)
Celkové hodnocení
 
7.8
Příběh
 
7.0
Herecké výkony
 
8.0
Zvuk
 
7.0
Zpracování
 
9.0
"Hluboce znepokojivé" - to je asi nejvýstižnější charakteristika filmů katalánského režiséra Agustí Villarongy. Jeho tématem jsou nejniternější proudy zla v lidské mysli a v lidské společnosti. Podobné téma má náš prozaik a scénárista Vladimír Körner, avšak jeho příběhy jsou proti Villarongovým rozmarnými silvestrovskými vyprávěnkami.

Zde jsme se mohli zatím seznámit s filmem Skleněná rakev, ještě ne zcela zvládnutým a fakticky perverzním, se skvělým Tmavým chlebem, analýzou společnosti hluboce zasažené proběhlou občanskou válkou, který je asi zatímním Villarongovým vrcholem, a s Mořem, o něco komornějším a mnohem víc stylizovaným oproti filmům předchozím.

Děj Krále Havany se odehrává na Kubě v době, kdy pád Sovětského Svazu a konec podpory, jíž se Kubě odtud dostávalo, uvrhl zemi do ještě větší bídy. Na začátku to vypadá, že starému lvu už asi vypadaly zuby, protože úvod působí jako troškovká řachanda: nedospělý mladíček uteče z nápravného ústavu, a hned při prvním kontaktu se ženou mu excelentní penis vynese přezdívku Král Havany. Bezprostředně na to se seznámí s prostitutkou a s transvestitou, s nimž si užívá sexu i prohlubujících se citových vazeb, a prochází s nimi šedými zónami bizarního města v hlubokém úpadku. Líčit další děj nemá význam, on ani není podstatný. Divák nemusí pochybovat, že zlo opět slavně zvítězí, když udeří právě v okamžiku, kdy se hrdinové mohli domnívat, že vyvázli z největšího ohrožení. Udeří zákeřně, iracionálně, zevnitř, a spokojeně pak tančí na jejich hrobech.

Zuby starému lvu Villarongovi určitě nevypadaly: s léty nabytých zkušeností filmaře a hlubší a hlubší skepsí člověka umí zatnout daleko hlouběji, než kdy dřív.
Celkové hodnocení
 
5.5
Příběh
 
4.0
Herecké výkony
 
8.0
Zvuk
 
4.0
Zpracování
 
6.0
Hodně syrový a dost depresivní snímek konfrontující čistotu a špínu v mnoha podobách.

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.