Manner of Death (2020)

karcikarel
Updated Prosinec 14, 2022
 
9.3 (10)
1750 1 16 0

Základní informace o filmu

Rok
Země
Délka filmu
1 série, 14 dílů, 45 minut
Původní znění
Hrají
Max Nattapol Diloknawarit, Tul Pakorn Thanasrivanitchai, Great Sapol Assawamunkong, Foei Patara Eksangkul, Mint Nutwara Vongvasana, Meiko Chonnikan Netjui

Přeloženo

Info
CZ - asijskeserialyafilmy.cz, SK - skaredekacatko

Tagy

Doktor Bunnakit pracuje jako soudní lékař v provinční nemocnici. Jednoho dne provádí pitvu ženy, která se údajně oběsila, jeho šetření ale svědčí spíše o vraždě. Tento závěr se ale nelíbí mafii, je mu vyhrožováno, aby změnil své hlášení na sebevraždu.

Uživatelské recenze

10 reviews
9-10 hvězdiček
 
90%
7-9 hvězdiček
 
0%
5-7 hvězdiček
 
10%
3-5 hvězdiček
 
0%
1-3 hvězdiček
 
0%
Celkové hodnocení
 
9.3
Příběh
 
9.1(10)
Herecké výkony
 
9.4(10)
Zvuk
 
9.3(10)
Zpracování
 
9.4(10)
Pro napsání recenze se registrujte nebo se .
(Upraven: Prosinec 15, 2022)
Celkové hodnocení
 
9.8
Příběh
 
9.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Příběh sice trochu pokulhával, ale já nejsem hnídopich a nejsem z oboru herectví ani nemám filmové vzdělání, takže nemůžu úplně soudit, natočit seriál nebo film musí být neskutečně náročné, aby se zalíbil všem je asi nemožné. Tento seriál je dospělý. Max i Tul zde ztvárňují pracující dospělé, což je mi velmi sympatické. Co se týče jich osobně oni k sobě naprosto herecky i typově sedí. Inspektor M mě velmi překvapil, já ho celou dobu podezřívala :) Seriál určitě doporučuju.
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Děj seriálu Manner of Death se zaměřuje více na vyšetřování zločinu, než na romantiku. Z tohoto důvodu bych sérii nenazýval BL dramatem s kriminální zápletkou, ale spíše jako kriminální seriál s BL zápletkou. Nicméně seriál mě i tak neuvěřitelně pohltil. Jednak svým pojetím, kdy se tvůrci nebáli poukázat na obchod s lidmi, na drogy, nebo na zkorumpovanou policii napojenou na vysoce postavené osoby, a jednak svým rychlým tempem bez hluchých míst, kdy se tvůrcům daří diváka solidně napínat od prvního dílu až do úplného konce. Na tomto seriálu si ale nejvíc cením hereckého obsazení hlavních rolí Tana a doktora Buna Maxem Nattapolem a Tulem Pakornem. Jejich herectví bylo úžasně přesvědčivé. Když bylo potřeba, bylo hravé, ale ve vypjatých scénách velmi emotivní. Tato série měla větší tempo než u podobně laděného seriálu Not Me, a děj byl vyšroubován mnohem výše, než například u KinnPorsche. Seriál mě bavil i díky nádherným scenériím severního Thajska, výbornou kamerou a střihem. K této sérii se určitě brzy vrátím zejména díky velkému sympaťákovi Tulovi.
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Tak toto bylo úplně něco jiného, zajímavá zápletka,lékařské prostředí, policie,korupce celý seriál vás udrží v pozornosti až do poslední minuty, Max a Tul odvedli dobrou práci je to prostě dospělácký seriál který vybočuje ze stereotipu. Určtě doporučuji.
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Ó MŮJ BÓŽE. Krimi přímo nesnáším ,ale todle bylo přímo bombastický. Děj mě tak pohltil, že jsem se měl co odtrhnout od telky. Kam se štrádujou americký pohádky. Od začátku až do konce jsem napnutý jak guma v trenclích. Já byl ze seriálu velice nadšen.
Celkové hodnocení
 
9.8
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
9.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Velmi hezky zpracované a děj byl velmi poutavý a napínavý.
Celkové hodnocení
 
9.5
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
8.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
K úplnej dokonalosti chýba naozaj iba malý kúsok. Inak je Manner of death perfektná dráma, ktorá stojí za pozretie. Ako už bolo v jednej z recenzií spomenuté, krimi a BL k sebe nezvyknú pasovať, to však nie je prípad tohto diela. Vzťah, alebo čokoľvek, čo postavy medzi sebou mali dokonalo zapadal do deja a bez neho by to možno ani nefungovalo, keďže situácie boli špeciálne prispôsobené dvom hlavným hrdinom. Chémii medzi nimi som bohužiaľ nerozumela. Boli chvíle, alebo možno skôr konkrétne scény, v ktorých to krásne iskrilo, ale potom tu boli také, kde som mala pocit, že si Bun drží odstup a vlastne ani nechce, aby v tom pokračovali. Možno práve to bolo cieľom, kto vie a možno iba mne niečo ušlo, preto za to nechcem strhávať hviezdičku, keďže to je naozaj asi jediná vec, ktorá mi na seriály prekážala. Zvyšok, príbeh, dej, prepletenie, vývin celého prípadu... Všetko do seba krásne zapadalo.

(Upraven: Srpen 30, 2022)
Celkové hodnocení
 
9.8
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
9.0
Zpracování
 
10.0
Velmi povedený a pro BL žánr nevšední kousek, který patří mezi mé top a viděla jsem víckrát. Kromě nadprůměrně zpracované BL stránky má seriál i velmi obstojnou až mrazivou detektivní zápletku, spoustu napětí a zvratů, nahodí sem tam pár reálií z doktorského/policejního prostředí a jako bonus ukáže i kousek thajského venkova. Díky kriminální zápletce si rozhodně zaslouží hodnocení 18+. Obě hlavní role dali konečně vyniknout hereckým schopnostem Maxe Nattapola a Tula Pakorna, kteří byli dosud známi především díky dějově jednodušším a rozvláčnějším Together with me (1 a 2) a Bad romance. Kamera, střih, postprodukce - obecně zpracování filmu hodnotím pro BL jako nadprůměrné.
Celkové hodnocení
 
6.0
Příběh
 
6.0
Herecké výkony
 
7.0
Zvuk
 
5.0
Zpracování
 
6.0
Byl jsem hodně zvědavý, zda se podaří překročit hercům seriálů pro náctileté vlastní stín. V případě Tula se to podařilo. Působil vyzrálejším dojmem. V případě Maxe si tím nejsem zcela jistý díky jeho sladké poloze kontrastující s jeho postavou drsňáka.
Celkové hodnocení
 
9.0
Příběh
 
8.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
9.0
Zpracování
 
9.0
Seriál plný intrik, napětí a tajemsví, kde každý byl podezřelý. Dr.Bun byl tím známým, roztomilým Tulem, kterému pomáhá a kryje záda ze začátku záhadný Tan. Mě se ale líbil i inspektor M, který si musel vybrat, na kterou stranu se přidá, kouzelná scéna, když Bun a Tan zapomenou, že tam je a jeho poznámka. Trochu romantiky, jinak dobrý kriminální thriller.
(Upraven: Prosinec 14, 2022)
Celkové hodnocení
 
9.3
Příběh
 
8.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
9.0

Po hlavních rolích v Together With Me dostali Max a Tul možnost se ujmout hlavních rolí tohoto žánrem zcela odlišného seriálu. Myslím, že herecky ještě více vyspěli, především mužný Max (Tan), ze kterého se navíc stal úžasný sympoš, možná už i tím, že mu konečně "odčesali" afinku z čela (navíc ty bitky v jeho provedení byly přesvědčivé, žádné "jen jako"), Tul (Bun) byl roztomilý jako vždycky, jen mi trošku vadilo to, jak ho ti thajští vlásenkáři prznili tím česáním, ale to je nepodstatné.
Celková kvalita velice vysoká, oceňuji, že už to nebyli "malí chlapečci" z prváku na univerzitě.
Příběh trošku zdlouhavý a překombinovaný. První větší erotické sblížení Tana a Buna v sedmém díle je tak přesvědčivé, nádherné, a přitom nemusí dojít k velkým erotickým scénám, že jsem podobné dlouho neviděl ...
Pokud si vzpomenu na tento seriál, tak to nebudou střílečky a komplikovanost děje, ale vždy se mi jako dominantí vybaví téměř dokonalá hlavní dvojice mladých mužů, a to jak herecky, tak zjevem ... takže se loučím s touto recenzí slovy Buna Tanovi: "voníš nádherně" ...

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.