Moneyboys (2021)

tomas106
Updated Září 03, 2022
 
7.7 (7)
1976 2 2 1

Základní informace o filmu

Rok
Délka filmu
118 minut
Původní znění
Hrají
Kai Ko, Yufan Bai, Zhexi Lin, Chloe Maayan

Sekce a rozdělení filmů

Žánr
Míra Gay obsahu
Lokalizace

Přeloženo

Je film přeložen?
Ano
Datum přeložení filmu
Červen 27, 2022
Přeložil

Tagy

Fei patří mezi moneyboys, kterými se v Číně nazývají sexuální pracovníci pro bohaté muže. Vydělané peníze vkládá do luxusního oblečení a bytu, ale většinu posílá své rodině na vesnici. Ta sice peníze přijímá, ale totéž se nedá říct o jeho orientaci. Fei se navíc stále trápí z konce jedné velké dávné lásky. Když za ním proto přijede trochu otravný přítel z dětství, přinese mu i možnost reflexe. Podaří se Feiovi vyrovnat s minulostí, aniž by zranil všechny kolem sebe? Původem tchajwanský režisér skrze Feiův příběh upozorňuje na řadu problémů nejen čínské společnosti. „Zkažená“ velká města, která nabízejí zdánlivě bezbřehou svobodu, staví do kontrastu k chudým vesnicím, kde člověka svazují tradice a rodinná očekávání. Ústředním tématem snímku je pak hodnota štěstí a to, zda obětování vlastní spokojenosti pro rodinu, ve které se setkáváme pouze s nepochopením, má vůbec smysl. Navíc za cenu zmařených mezilidských vztahů... Film je o to působivější svou formální stránkou – co záběr, to epický obraz z alba života hrdiny, do kterého se s Feiem zcela ponoříte i vy a vychutnáte si jednu z filmově největších lahůdek letošního ročníku. (Mezipatra)

Uživatelské recenze

7 reviews
9-10 hvězdiček
 
29%
7-9 hvězdiček
 
43%
5-7 hvězdiček
 
29%
3-5 hvězdiček
 
0%
1-3 hvězdiček
 
0%
Celkové hodnocení
 
7.7
Příběh
 
8.0(7)
Herecké výkony
 
8.0(7)
Zvuk
 
7.4(7)
Zpracování
 
7.2(7)
Pro napsání recenze se registrujte nebo se .
(Upraven: Prosinec 15, 2022)
Celkové hodnocení
 
9.5
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
9.0
Zvuk
 
9.0
Zpracování
 
10.0
Velmi zvláštní film, který ukazuje nejspíš tvrdou realitu. Štěstí hledáme určitě všichni a každý z nás ho vidí v něčem jiném. Tahle cesta za štěstím je vykoupená bolestí nejen duševní. Nádherně zpracované a určitě film doporučuji.
Celkové hodnocení
 
7.3
Příběh
 
7.0
Herecké výkony
 
8.0
Zvuk
 
7.0
Zpracování
 
7.0
Příběh mně zaujal svým velmi lidským a realistickým postojem, plynulým a mírným tempem, užasnou kamerou a střihem, doplňující hudbou a osvětlením, které působilo až tajemně. Procházíme řadou zážitků a událostí, které tvoří Feiin život (životním boji prostitutky, odmítání rodiny, kriminalizaci až po vyznání lásky).
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Tak tenhle film mě překvapil. Velice nádherný a uvěřitelný děj. Super
(Upraven: Červen 27, 2022)
Celkové hodnocení
 
8.3
Příběh
 
9.0
Herecké výkony
 
9.0
Zvuk
 
8.0
Zpracování
 
7.0
Příběh byl pro mě nejpodstatnější a vryl se mi do duše společně s hlavní postavou Fei-e. I samotný film jako celek a určitě si na něj vzpomenu a vybavím si o čem je, pokud na název filmu někdy narazím. Malinko ubírám u zpracování, kde mnozí jsou nadšeni z kamery, ale u mě tak, jak jsem zvyklý na pomalé zpracování, by mi nevadil u některých scén svěžejší, rychlejší průběh, i když chápu, že tím tvůrci chtěli vyjádřit stav duší hlavních protagonistů. Též v první části některé "postelové scény" byly spíše úsměvné. Ale celkově vysoký nadprůměr a možná k tomu, že jsem si vše tak vychutnal.
Celkové hodnocení
 
8.0
Příběh
 
8.0
Herecké výkony
 
8.0
Zvuk
 
8.0
Zpracování
 
8.0
Výborný, syrový film, s perfektní kamerou a střihem. Věrohodné herectví, kterému dominuje hlavní hrdina Fei. Dobře zpracovaný a udělaný film.
Celkové hodnocení
 
5.0
Příběh
 
4.0
Herecké výkony
 
6.0
Zvuk
 
6.0
Zpracování
 
4.0
Stejného neduhu, kterého si stále častěji všímám u Západní, hlavně zaoceánské produkce, a naposledy jsem ho zaznamenal při sledování V rytmu srdce, poameričtěného senzačního snímku Rodinky Beliérových, dochází i v tomto případě k otupování ostrých hran a nezobrazování, max. lehkého naznačování, možného lidského neúspěchu, aby náhodou nedošlo k újmě byť jen jediného diváka. Zřejmě šlo o úlitbu producentům. Ne vždy totiž režisér může natočit film přesně tak, jak chce a jak se nám tu někdo snaží stále namluvit. Film vyznívá, alespoň pro mě, docela učesaně a nepřirozeně, byť po technické stránce jde o podařený snímek.
Celkové hodnocení
 
5.5
Příběh
 
8.0
Herecké výkony
 
6.0
Zvuk
 
4.0
Zpracování
 
4.0
Rozhodně zajímavý příběh, který sráží zpracování. I když se to nedá srovnávat s obvyklou asijskou produkcí, pořád je znát chybějící surovost typická pro právě francouzské nebo belgické filmy. Kratší stopáž by dílu taky prospěla.

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.