Motståndaren / Protivník (2023)

petr12
Updated Leden 10, 2024
 
5.3 (2)
336 1 2 1
Motståndaren/Protivník
Motståndaren - Trailer - Biopremiär 31 mars 2023
Motståndaren/Protivník

Základní informace o filmu

Rok
Délka filmu
119 minut
Původní znění
Hrají
Payman Maadi, Björn Elgerd, Arvin Kananian, Ardalan Esmaili

Sekce a rozdělení filmů

Žánr
Míra Gay obsahu
Lokalizace

Dodatečné informace o filmu

Ostatní dostupné titulky

Tagy

Po nuceném odchodu z Íránu žije Iman s rodinou v zařízení pro uprchlíky. Jejich neutěšená existence spočívá v neustálém stěhování a čekání na udělení víza. Ve snaze zabezpečit svou budoucnost ve Švédsku se Iman – navzdory slibu ženě – vrací k wrestlingu. Kromě fyzické bolesti se mu ale otvírá i řada šrámů v duši. Psychologické drama o člověku zmítaném mezi povinností k rodině a potlačovanou touhou pronikavě reflektuje téma vykořeněnosti, svobody a tolerance. Druhý snímek Milada Alamiho se na Berlinale blýskl úsporným vyprávěním a bravurním herectvím Pajmana Mádího (Rozchod Nadera a Simin, 2011). (MFF Karlovy Vary)

Uživatelské recenze

2 reviews
Celkové hodnocení
 
5.3
Příběh
 
4.0(2)
Herecké výkony
 
6.5(2)
Zvuk
 
4.5(2)
Zpracování
 
6.0(2)
Pro napsání recenze se registrujte nebo se .
Celkové hodnocení
 
3.8
Příběh
 
3.0
Herecké výkony
 
4.0
Zvuk
 
3.0
Zpracování
 
5.0
Film o imigrantech snažících se uchytit ve Švédsku se snaží emočně cílit na dané téma, takže do toho pro jistotu zaplete i sexuální orientaci. Mno, nevím, nějak mi to nesedlo. Zásadní chybu tvůrců vidím v chybějících popisných titulcích a místy se neudržel kameraman.
Celkové hodnocení
 
6.8
Příběh
 
5.0
Herecké výkony
 
9.0
Zvuk
 
6.0
Zpracování
 
7.0
Zřejmě díky woke culture a znatelné sebecenzuře zbyla z gay tématu nepříjemná pachuť v ústech, kterou Milad Alami částečně kompenzoval bezradností spojenou s azylovým řízením.

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.