Saint-Narcisse (2020)

tomas106
Updated Červenec 18, 2023
 
4.0 (4)
2001 1 9 0

Základní informace o filmu

Rok
Země
Délka filmu
101 minut
Původní znění
Hrají
Félix-Antoine Duval, Tania Kontoyanni, Alexandra Petrachuk, Andreas Apergis

Přeloženo

Je film přeložen?
Ano
Datum přeložení filmu
Červenec 18, 2023
Info
dafilms.cz

Tagy

Dvaadvacetiletý Dominik má menší fetiš –⁠ jediné, co ho dokáže vzrušit, je obraz jeho samotného. Většinu svého času proto tráví focením polaroidových autoportrétů. Poklidné dny plné sebelásky ale naruší zpráva o smrti Dominikovy milující babičky a odhalení dvou rodinných tajemství, která s jejím úmrtím vyplavou na povrch. Prvním je zjištění, že jeho lesbická matka nezemřela při porodu, ale žije uprostřed lesa. Tím druhým je, že Dominik není jedináček –⁠ má dvojče, které vychoval kněz v nedalekém klášteře. Osud  tak nečekaně spojuje dva povahově rozdílné, avšak vizuálně identické bratry dohromady. Přinese jim nový bratrský vztah štěstí, nebo je naopak uvrhne do bezradnosti? (Mezipatra)

Uživatelské recenze

4 reviews
Celkové hodnocení
 
4.0
Příběh
 
3.3(4)
Herecké výkony
 
5.3(4)
Zvuk
 
3.3(4)
Zpracování
 
4.3(4)
Pro napsání recenze se registrujte nebo se .
(Upraven: Červenec 19, 2023)
Celkové hodnocení
 
4.0
Příběh
 
4.0
Herecké výkony
 
4.0
Zvuk
 
4.0
Zpracování
 
4.0
Pokud se chce někdo podívat tak na dafilm.cz najde s CZ titulky
Celkové hodnocení
 
3.8
Příběh
 
3.0
Herecké výkony
 
5.0
Zvuk
 
3.0
Zpracování
 
4.0
Podivný mix tajemství, čarodějnictví, posedlosti a tmářství v jednom balíčku. Když ho nerozbalíte, tak o moc nepřijdete.
Celkové hodnocení
 
3.0
Příběh
 
3.0
Herecké výkony
 
6.0
Zvuk
 
1.0
Zpracování
 
2.0
Bruce LaBruce zřejmě stárne. Dřív ty jeho filmy byly taky ujetý, ale mělo to aspoň šťávu. Saint-Narcisse je sice ujetej, ale jen jako by opatrně, aby to moc neurazilo. Ostatně ono moc není čím urazit nebo šokovat. Narcismus je prostě jeden ze sexuálních neškodných "směrů". Matka, která přišla o dítě, aniž by věděla, že tam byly děti dvě - taky nic šokujícího. Že je ta matka lesba, která to dřív musela tajit? Taková je historie. Fláterník gay je už dneska taky dost otřelé. Dvojčata mají spolu sex? Vzhledem k tomu, že jsou stejnopohlavní, nelze to srovnávat s hetero stykem považovaným na incest. Nakonec, je to logické, protože co jinýho může být vrcholem pro narcise? Moc do toho ale nezapadá náklonost Daniela k Irene. Nejjednoznačnost v závěru a místy špatná kamera body ještě srážejí, takže dávám minimum.
Celkové hodnocení
 
5.3
Příběh
 
3.0
Herecké výkony
 
6.0
Zvuk
 
5.0
Zpracování
 
7.0
Film neustále balancující na hraně podivné alegorie a scénáristické slátaniny. Přestože nechybí pár sugestivních scén, jako celek působí spíš rozpačitě. Pro mě zklamání.

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.