Hlava nehlava (Augusten Burroughs)

tomtom
Updated Leden 20, 2013
Hlava nehlava (Augusten Burroughs)

Anotace

Nakladatelství
Rok vydání
ISBN
80-7203-794-3
Počet stran
241
Jazyk
Jiný název
Running with scissors

Sekce a rozdělení literatury

Literární žánr
Literární kategorie
Gay Obsah
Lokalizováno do češtiny
Česky

Osud pittsburskému rodákovi Augustenu Burroughsovi nadělil dvojí – neuvěřitelně bláznivý život a mimořádný vypravěčský dar. Autor dokázal obojí skloubit tak, že sobě zachránil zdravý rozum a čtenáře vyléčil z pocitu, že už nelze o ničem novém – zvláště pak o vlastním životě – nijak nově psát. Vybrané epizody svých pubertálních let strávených v Massachusetts líčí s dovednou lehkostí a svérázným vtipem, jako by se ve dvanácti letech neocitl v domě potřeštěného psychiatra, kam ho odložila jeho duševně nemocná matka, ale žil úplně normálně. S naprostou samozřejmostí vypráví, jak nechodil do školy, hrál si s přístrojem na elektrošoky, důvěrně se přátelil s pedofilem, krotil blázny a v rámci své absolutní svobody zažíval nejneskutečnější příhody. Svižné vyprávění nabízející inteligentní zábavu prostou pitvorného humoru lze číst i jako návod na to, jak si za všech okolností uchovat duševní zdraví.

Uživatelské recenze

5 reviews
Líbí se mi
 
8.8(5)
Pro napsání recenze se registrujte nebo se .
Líbí se mi
 
10.0
Vtipná, čtivá a někdy pěkně drsná kniha.
Líbí se mi
 
8.0
Bavilo mě to, hodně mě to bavilo, i když musím přiznat, že jsem celou knihu čekala na onen okamžik vyvrcholení, který nepřišel.
Líbí se mi
 
9.0
Omylem se mi v batohu z knihovny mezi Wlliamem Burroughsem objevila i tato kniha. Skvělá, zábavná. Takhle žít... :)
M
Líbí se mi
 
7.0
Velká očekávání... V úvodu jsem se dočetl o tom, že autor je jeden z nejvtipnějších spisovatelů současti, že tato kniha je jedna velká sranda atd. jsem si domyslel z hodnocení na netu, jenže...

Všechny příhody, které autor líčí v krátkých a čtivých kapitolách podle mě nevylávají záchvaty smíchu, ale všechny jsou spíše jen úsměvné(a také poměrně čtivé). Místy i lehce nechutné. Což na druhou stranu oceňuji, protože se autor nevyhýbá choulostivým tématům.

Občas jsem si kladl otázku, jestli autor myslel i na děj, nebo prostě jen líčí epizody ze svého života. Také jsem nechápal jeho vztah k jeho staršímu příteli - Augustenovi šlo mu jen o sex a svého přítele nenáviděl nebo ho miloval, ale neuměl nebo nechtěl to dát otevřeně najevo?

Pokud se rozhodnete si tuto kniho přečíst, myslím, že vám to život nijak zásadně nezmění. Ale litovat ztráveného času snad také nebudete:)
Líbí se mi
 
10.0
Při čtení této knihy jsem se náramně bavil. Autor se s nadhledem a ironií vrací do doby svého dospívání, které výrazně ovlivnily poněkud svérázné poměry, do kterých byl osudem (a hlavně svou psychicky narušenou matkou) "uvržen". Takové šílené postavy, jaké zde vystupují, může vymyslet snad jen sám život...

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.