Teplouš. Dopisy o Yage (William S. Burroughs)

pepanovacek123
Updated Březen 25, 2021
Teplouš. Dopisy o Yage (William S. Burroughs)

Anotace

Nakladatelství
Rok vydání
Počet stran
91
Jazyk
Jiný název
Queer. The Yage letters

Sekce a rozdělení literatury

Literární žánr
Literární kategorie
Gay Obsah
Lokalizováno do češtiny
Česky

První část knihy tvoří autobiografický román o homosexualitě. Drásavá výpověď o duševních stavech a pocitech narkomana a homosexuála.  Kniha z r. 1952 se odehrává v exotickém prostředí Mexico City, mezi různými životními ztroskotanci.
A v druhé části knihy nalezneme vzájemnou korespondenci mezi oběma autory.   V Dopisech o yage autor odchází do Jižní Ameriky hledat záhadnou rostlinu yage, jejíhož odvaru používají místní šamani pro navození telepatie. O svých zážitcích a vizích si vyměňuje dopisy se svým přítelem Allenem Ginsbergem.

(zdroj: http://www.knihovnicka.net/kniha/39563-teplous-dopisy-o-yage-burroughs-william-s--ginsberg-allen/obsah-dila/)

Uživatelské recenze

1 review
Líbí se mi
 
7.0(1)
Pro napsání recenze se registrujte nebo se .
Líbí se mi
 
7.0
Autobiografický příběh popisující pobyt v Mexiku s důrazem na Burroughsovo úsilí získat lásku mladého Allertona a jejich společnou cestu za bájnou drogou yage. Yage je také hlavním tématem druhé části, korespondence Burroughs - Ginsberg. Krátká, dobře napsaná knížka, která se mně osobně líbí více než Nahý oběd.

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.