Benediction (2021)

karcikarel
Updated Červenec 29, 2023
 
7.4 (4)
1424 1 15 2
Benediction
Benediction
Benediction
Benediction
Benediction
Benediction
Benediction
Benediction

Základní informace o filmu

Rok
Délka filmu
137 minut
Původní znění
Hrají
Jack Lowden, Peter Capaldi, Geraldine James, Kate Phillips, Jeremy Irvine, Ben Daniels, Anton Lesser, Gemma Jones, Lia Williams, Simon Russell Beale, Kellie Shirley, Edmund Kingsley

Sekce a rozdělení filmů

Žánr
Míra Gay obsahu

Dodatečné informace o filmu

Ostatní dostupné titulky

Přeloženo

Je film přeložen?
Ano
Datum přeložení filmu
Březen 30, 2023
Info
HBO

Tagy

Životopisný portrét anglického básníka a vojáka Siegfrida Saszona. Příběh lásky a touhy mezi muži ukazuje zajímavé životy tehdejších umělců, mnozí z nich bojovali v 1. světové válce.

Uživatelské recenze

4 reviews
Celkové hodnocení
 
7.4
Příběh
 
7.3(4)
Herecké výkony
 
8.8(4)
Zvuk
 
7.3(4)
Zpracování
 
6.5(4)
Pro napsání recenze se registrujte nebo se .
Celkové hodnocení
 
6.3
Příběh
 
5.0
Herecké výkony
 
8.0
Zvuk
 
6.0
Zpracování
 
6.0
Sólo pro...Martina Písaříka, jehož básničky z cest na motorce byly o malých - velkých věcech ze života, stejně jako ty Siegfriedovy. Tomu chyběl parťák typu Roye. Vybíral si sličné, ale pěkně povrchní mladíčky, kteří se odmítali vázat a celkově omezovat. Ti právě navodili tu správně teplou atmosféru, protože přímo pojmenovat hlavního aktéra jako gaye, se většinou autoři vyhýbají. Snad, aby nesnížili jejich cenu v diváckých očích. Děj mi přišel dost stereotypní, předvídatelný. Pár hlubších myšlenek mě nezbavilo dojmu klouzání po povrchu.
Celkové hodnocení
 
9.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
8.0
Zpracování
 
8.0
Siegfried Sassoon, anglický básník se složitým životem. Film popisující jeho život je protkán verši které ovlivnily celý jeho život není úplně pro každého. Trauma a hrůzy 1. světové války, marné hledání věrného a trvalého vztahu s partnery. Hledání útěchy ve víře a konečné rozhodnutí gaye oženit se, nebylo v té době nic neobvyklého, mnozí jeho přátelé byli v podobné situaci a vždy to nedopadlo podle představ. Film je krásně natočený a je určen opravdu náročnému divákovi, nečekejte zde žádné sexy scény, uvidíte surovou a nesmyslnou realitu války vše komentované verši.
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Poézia, Slová, Život, Láska, Pravda a Česť "Mou Duši přetéka a zní", tak hlboko vnímam a cítim toto dielo. Majstrovsky spracované, obraz, slová, život. Nádhera, ktorá sa slovami opísať nedá. Plakala som počas sledovania viac krát a k niektorým pasážam som sa vrátila. Je to dielo, ktoré si zaslúži byť v zlatej knižnici dejinách ľudstva, človeka. Poučné, hlboké, jasne znejúce ako odkaz pre všetky války - vojny sveta a apel na jas vedomia, svedomia a činy človeka.
Celkové hodnocení
 
4.5
Příběh
 
4.0
Herecké výkony
 
7.0
Zvuk
 
5.0
Zpracování
 
2.0
Příběh z minulosti vyprávěný stylem, který sice sedne k postavám, ale ocení ho jen určitý divák.

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.