Hiacynt / Hyacint (2021)

marow
Updated Květen 06, 2024
 
8.9 (5)
1028 1 4 0

Základní informace o filmu

Rok
Země
Délka filmu
106 minut
Původní znění
Hrají
Tomasz Zietek, Hubert Milkowski, Marek Kalita

Sekce a rozdělení filmů

Žánr
Míra Gay obsahu
Lokalizace

Přeloženo

Info
www.titulky.com

Tagy

Mladý policista, který není spokojený s výsledkem vyšetřování vraždy, se rozhodne vzít věci do vlastních rukou. Příběh z Varšavy roku 1985 za vlády komunistů. (Netflix)

Uživatelské recenze

5 reviews
Celkové hodnocení
 
8.9
Příběh
 
9.2(5)
Herecké výkony
 
9.2(5)
Zvuk
 
8.2(5)
Zpracování
 
9.0(5)
Pro napsání recenze se registrujte nebo se .
(Upraven: Květen 06, 2024)
Celkové hodnocení
 
8.8
Příběh
 
9.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
7.0
Zpracování
 
9.0
Zaujímavá snímka, ktorá potvrdzuje, že i na vyšších miestach nie sú ľudia čistý ako ľalie. Ak sa však vždy nájde aspoň jeden človek, ktorému veci nie sú ľahostajné, tak nádej, ako ľudstvo ešte máme. Poučné v rôznych smeroch. Apropo policaj a študent boli symaptickí.
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Poláci mě svou filmografií pokaždé překvapí. Snímek Hyacint mě úplně dostal především naprosto autentickou atmosférou 80. let minulého století a skvělou kamerou. Ta úžasným způsobem pracuje se světlem a stínem a díky tomu se tísnivost celého filmu přenáší i na diváka. Hyacint byl název operace polské Státní bezpečnosti proti lidem z queer komunity, kteří si nejen v komunistickém Polsku nemohli být jisti svým životem. Vše začíná vraždou jednoho gaye, která ale pro mladého policistu Roberta není uspokojivě vyřešena, tudíž se rozhodne zjistit pravdu na vlastní pěst. Hyacint je silné drama, které se vám zaryje pod kůži a nedá vám vydechnout až do konce. V porovnání se českými filmy o této éře rozhodně.
Celkové hodnocení
 
9.5
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
9.0
Zvuk
 
9.0
Zpracování
 
10.0
Polské filmy mají něco do sebe, ta ponurost te šedivé doby davno minule davají fimu ten správný mrazivý nádech který vás udrží to dokoukat, teda aspon u mě to bylo rozohdně stojí za zhlédnutí
Celkové hodnocení
 
8.3
Příběh
 
8.0
Herecké výkony
 
9.0
Zvuk
 
7.0
Zpracování
 
9.0
Mrazivá a hodně poučná podívaná k severním sousedům. Do doby nedávno minulé. Na skutečnosti pro mě neznámé.
Celkové hodnocení
 
8.0
Příběh
 
9.0
Herecké výkony
 
8.0
Zvuk
 
8.0
Zpracování
 
7.0
Celkem povedená kriminálka z 80. let, na které ještě stále vzpomíná spousta lidí nostalgicky jako na dobu, kdy bylo lépe a kdy byl svět v pořádku. Zrovna v tomto filmu je vidět, že v pořádku rozhodně nebyl. Je taky moc dobře, že si tvůrci zvolili téma, které opravdu existovalo. Pokud totiž sleduju film, který odráží reálné skutečnosti, je to vlastně kus historie. I když ne zrovna té mé, tak v tomto případě to nebylo zas tak daleko a rozhodně to není jako sledovat příběh z druhého konce světa.

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.