Third Country (2018)

tomas106
Updated Prosinec 02, 2023
 
7.9 (5)
1809 0 4 2
Third Country
Third Country
Third Country

Základní informace o filmu

Rok
Země
Délka filmu
77 minut
Režie
Původní znění
Hrají
Li Cen Yi, Jiang Yi Chen

Sekce a rozdělení filmů

Míra Gay obsahu
Lokalizace

Dodatečné informace o filmu

Ostatní dostupné titulky

Přeloženo

Je film přeložen?
Ano
Datum přeložení filmu
Listopad 28, 2021
Přeložil

Odlehlá horská vesnice shání do své školy učitele. A Ren, místní horal trpící vrozenou vadou srdce, potká ve městě Lina, vyzáblého kluka, který utíká sám před sebou a najímá ho jako učitele. Mezi oběma se postupně rozvinou city. Když si ti dva otevřou srdce a na důkaz lásky si vymění náhrdelníky, jsou přistiženi. Lin je vyhnán z vesnice. Co udělá A Ren, když jejich láska není ve vesnici přijatelná?

 

Filmové zpracování seriálu Third Country z r. 2017.

Uživatelské recenze

5 reviews
Celkové hodnocení
 
7.9
Příběh
 
8.6(5)
Herecké výkony
 
7.6(5)
Zvuk
 
8.4(5)
Zpracování
 
7.0(5)
Pro napsání recenze se registrujte nebo se .
(Upraven: Červenec 09, 2023)
Celkové hodnocení
 
9.3
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
9.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
8.0
Krásne prostredie, hudba, spojenie. Priznám, videla som to viac krát a vždy mi to akosi zamotá hlavu. Najkrajšie pasáže sú blízkosť dvoch duší, ktoré sa stretnú, rozpoznajú, spoznajú, spoja i oddelia a znovu nájdu. Píšem tak, že domotám i vás, taký je však aj tento film. Poetický v čistej prírode, zviazanosť ľudí v komunite, závan čerstvého vzduchu s príchodom nového človeka... Je tu veľa obrazov, nad ktorými sa môžete pozastaviť. Natočené je to však kľudne, čo niektorých ľudí môže nudiť. Chce to rozprestrieť krídla a hľadieť zhora ako orol, jasným zrakom potom snáď uvidíte menšie detaily.
Celkové hodnocení
 
9.8
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
9.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Krásný příběh. Konec jsem pořádně prořval a trvalo mi aspoň 3 dny než jsem se z toho děje probral. Velice doporučuji. A díky za překlad.
(Upraven: Prosinec 01, 2021)
Celkové hodnocení
 
9.5
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
9.0
Zpracování
 
9.0
Velmi pěkný a téměř lyrický film s hezkými kluky, kteří se do sebe zamilují a které nepřijme rigidní homofobní vesnice lpící na tradicích. Díky tomu, že jsem film překládal, jsem ho viděl už tříkrát a určitě si ho po čase zase pustím. Recenze nepíšu často, ale nikdy bych se neodvážil napsat recenzi, aniž bych film viděl. Všem velmi doporučuju, i když chápu, že ne každému se musí líbit.
Celkové hodnocení
 
2.5
Příběh
 
3.0
Herecké výkony
 
2.0
Zvuk
 
4.0
Zpracování
 
1.0
Fakt som sa snažil, ale nedokázal som to dopozerať. :/
(Upraven: Prosinec 02, 2023)
Celkové hodnocení
 
8.5
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
8.0
Zvuk
 
9.0
Zpracování
 
7.0
Snímek původního seriálu ve formě filmu mě bodl do duše. Tak niterný film jsem ani nečekal. A místo toho, abych tady pěl chvály, tak mě vlastně mrzí, že Čína, kde je naprosto obrovský potenciál lidský, kulturní, náboženský a nebo i co se počtu obyvatel týká, je přidušená poklicí cenzorů a nařízení. Přesto obdivuji, že toto vyrobili. Ve filmu se mluví čínsky, ne mandarínsky, to jen slepě opisujeme od našeho vzoru IMDb. PŘÍBĚH: desítka. Tvůrci zákazy obešli např. tak, že A Ren (jeho postava mě nejvíce zaujala, i herecky) "políbil" Lina pomocí dýchání z úst do úst, kdy mu do plic vpouštěl kouř z léčivých rostlin a aby mohli být spolu dva muži, bohužel museli "odejít" do Třetí země. Ta touha Číňanů, aby byly i ve filmu zrovnoprávněny vztahy minoritních orientací je tady znát, a to oceňuji. A Ren křičí na vesničany (a ve skutečnosti je to myšleno na čínskou společnost a její neomylnou rudou stranu): "Kdo vám dal právo rozhodovat za mě!" HERECKÉ VÝKONY: solidní u hlavních postav, tvůrci ale mohli zapracovat více na komparzu ("vesničtí lidé" tam vyloženě působili jako toporné křoví). ZVUK: moc hezká hudba odpovídající horské odlehlé vesnici. ZPRACOVÁNÍ: původní ohodnocení 6 (sníženo za komparz, hru na housle, kdy nebyli schopni Linovi ani vysvětlit, jak má ke "hrané" hudbě pohybovat smyčcem, když "spadla škola", tak poházeli po "jevišti" jen pár kůlů a otýpek slámy) jsem povýšil za krásné záběry přírody, odlehlé vesnice a tradičních zvyků a obyčejů. https://mydramalist.com/26052-third-country

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.