Linie krásy (Alan Hollinghurst)

erthos
Updated Leden 20, 2013
Linie krásy (Alan Hollinghurst)

Anotace

Nakladatelství
Rok vydání
ISBN
80-207-1217-8
Počet stran
448
Jazyk
Jiný název
The Line of Beauty

Sekce a rozdělení literatury

Literární žánr
Literární kategorie
Gay Obsah
Lokalizováno do češtiny
Česky

Data k literatuře

„Homosexuální“ román – jak se s ironií vyjádřil britský tisk. Autor se netají se svou orientací a o lásce mezi muži vypráví otevřeně. Román zachycuje čtyři roky života Nicka Guesta, mladíka ze skromných poměrů a absolventa Oxfordu, který má možnost bydlet v honosném londýnském domě konzervativního poslance Feddena. Nick, prahnoucí po všem vytříbeném, se zde cítí jako doma. Pak však pozná první skutečnou lásku, londýnskou gay scénu, kokain, AIDS… Děj se odehrává v 80. letech za vlády M. Thatcherové, rámují jej parlamentní volby. Britská politická scéna je zde líčena s kousavou ironií; vzestup a pád prožije nejen kariérista Fedden, ale i Nick. Všudypřítomný motiv krásy provází hrdinovo rozčarování z toho, že společenská smetánka, k níž chtěl patřit, si krásy necení.

Uživatelské recenze

4 reviews
Líbí se mi
 
8.8(4)
Pro napsání recenze se registrujte nebo se .
Líbí se mi
 
10.0
Každý čtenář má ve své knihovně ,,místo,, na kterém leží kniha o které ví naprosto vše.Pro mě je to tato kniha,se kterou jsem se zcela ztotožnil.Je poutavá,zasazená do zajímavé doby,o něco obohatila mou slovní zásobu a má vcelku nečekaný konec.
B
Líbí se mi
 
9.0
hodně nad očekávání
D
Líbí se mi
 
6.0
Spíš zajímavá, než poutavá kniha. Nejzábavnější je na ní vylíčení světa politiky a atmosféry kolem "železné lady" a jejího kultu. Gay linie se v knize slibně rozvíjí v úvodních kapitolách, ale pak se dostává někam do druhého až třetího plánu, což mě docela mrzelo.
Líbí se mi
 
10.0
Naprosto dokonalá kniha, kterou jsem přečetl na jeden zátah...

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.