Neviditeľný Zdroj (Blažena Ovsená)

DongHwa
Updated Listopad 06, 2022

Anotace

Rok vydání
ISBN
978-80-972768-1-2
Počet stran
585

Sekce a rozdělení literatury

Literární žánr
Literární kategorie
Gay Obsah
Lokalizováno do češtiny
Slovensky

Tagy

Adam je mladý vysokoškolák, ktorý hľadá svoju sexualitu. Napokon sa po dlhých peripetiách rozhodne ísť na svoje prvé gej stretko. Sú medzi nami ľudia, ktorých si ani nevšimneme. Keď však príde noc, zmenia sa na lačných "upírov", ktorí sa zvíjajú v tanci pri tyči, sliedia po mužoch ... Keď sa medzi nimi objaví mladý romantický gay, je stratený. Čo vyvedie Adama zo zatratenia? Ako má nájsť pravú lásku v tej morálnej žumpe, preplnenej zakomplexovanými katolíčkami? A čo ak sa k problémom pridá slovenská chudoba a nezamestnanosť? Čo všetko musí prekonať na svojej ceste za šťastím? Odpoveď dáva Nevideteľný zdroj. Trojdielny gay román nie je iba panoptikom najbizardnejších indivíduí alebo zbierkou pikantných historiek, ale preberá aj hlbšie intelektuálne úvahy o večných životných a duchovných otázkach. V čom tkvie duchovná prapríčina slovenskej chudoby? Ako súvisí s homosexuálmi a kresťanstvom? Kto sú vlastne Slováci? Aby Adam spoznal pravdu, musí ísť až ku koreňom. Tento román je pokračovaním románu Adam. Dielo nie je vhodné pre nedospelú mládež do 18 rokov.

Uživatelské recenze

1 review
Líbí se mi
 
10.0(1)
Pro napsání recenze se registrujte nebo se .
Líbí se mi
 
10.0
Ku knihe Neviditeľný zdroj som sa osobne dostala v roku 2021. Po prečítaní knihy súhlasím so slovami autorky – je venovaná - "mladým" začínajúcim homosexuálom, aby nežili v strachu a utajení, širokej verejnosti, ktorá sa zaujíma o inakosť (nie je určená osobám mladším ako 18 rokov, nakoľko sú v knihe aj expresívne sexuálne dialógy … ani pre puritánskych čitateľov).
Román sa skladá z troch častí. Prvá časť popisuje mladý život Adama, keď si potvrdí svoju gay orientáciu, hľadanie spriaznenej duše. Druhá časť sa venuje realite života, práci, odchode z rodnej zeme Slovenska do Írska. Hľadanie hlbších koreňov života a napokon návrat na Slovensko. Tretia časť popisuje stretnutie so spriaznenou dušou. Kniha na mňa zapôsobila ako realita pretkaná fantáziou a túžbou po spriaznenej duši, historickým pozadím, chuťou a nádejou hľadať hlbší zmysel života, filozoficky, humorne, ale i sarkasticky. Celé toto korenie nájdete v tomto nezvyčajnom románe a po prečítaní knihy i naďalej mám dojem, že by bola vhodným námetom na film alebo seriál. To prajem ja osobne autorke Blaženke Ovsenej. ?

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.