Bad Buddy (2021)

karcikarel
Updated Červen 17, 2024
 
9.3 (14)
3167 2 16 0

Základní informace o filmu

Rok
Země
Délka filmu
1 série, 12 dílů, 45 minut
Původní znění
Hrají
Nanon Korapat Kirdpan, Ohm Pawat Chittsawangdee, Love Pattranite Limpatiyakorn, Milk Pansa Vosbein, Jimmy Jitaraphol Potiwihok, Drake Sattabut Laedeke, Puttipong Sriwat , Passin Ruangvuth

Sekce a rozdělení filmů

Míra Gay obsahu

Přeloženo

Info
skaredekacatko

Tagy

Pran a Pat jsou sousedé, Pran je spořádaný perfekcionista, Pat hravý a rozpustilý chlapec. Jejich otcové od mládí vedli hlubokou a zuřivou rivalitu a to se přeneslo i na syny. Teď už jsou na vysoké škole, rivalita je pomalu unavila a stanou se přáteli, "dobrými" přáteli. Kvůli otcům však musí své přátelství držet v tajnosti.

Uživatelské recenze

14 reviews
9-10 hvězdiček
 
86%
7-9 hvězdiček
 
14%
5-7 hvězdiček
 
0%
3-5 hvězdiček
 
0%
1-3 hvězdiček
 
0%
Celkové hodnocení
 
9.3
Příběh
 
9.4(14)
Herecké výkony
 
9.4(14)
Zvuk
 
9.3(14)
Zpracování
 
9.4(14)
Pro napsání recenze se registrujte nebo se .
Celkové hodnocení
 
9.3
Příběh
 
9.0
Herecké výkony
 
9.0
Zvuk
 
9.0
Zpracování
 
10.0
Krásný Thajský seriál,který popisuje,jak nedorozumění a nenávist mohou zničit životy několika generací.Zde jsou skvělým příkladem děti,z každé rodiny jeden syn,má více rozumu,srdce,pochopení než všichni dospělý dohromady.Kdo ví,třeba se blýská na lepší časy?Zatím co se synové navštevuji potají,společně vyrůstaji,chodí do stejných tříd,dospěli se nenávidí a utužuji svá nerozvážná rozhodnutí.Mezi mladými hrdiny,které bravůrně ztvárnili božsky užasni Nanon a Ohm vzniká nejen pevné přátelství,ale mnohem více.Jestlize jedna parta druhou ponižuje tak oba její hlavní vůdci zařizují pořádek a to všemi možnými i nemožnými prostředky co znají,co jsou k dispozici.Když potřebují společnost jeden druhému ji poskytují,komunikují vyrovnaně a slušně.Pokud se rozhodnou,tak vše řeší společně.Vše,tak, abych byli spokojeni.Až se mezi nimi rozpoutá krásný cit,který zvyšuje tlukot jejich srdcí,který je upevňuje v síle jejich lásce,odhodlání.Je pro ně dva dulezité,že i kdyz,ti ostatní je nepochopí,přivedou do nesnází,oni si podají tu pomocnou ruku.Protoze jsou opradoví přáteli,kteří cítí k sobě silné pouto,A jeden druhého nikdy nezradí.I po studium,kdyz už úspěšně pracují jsou do sebe zamilovaní a potají se vídají jeden u druhého.A doufají,že jednou rodiče přijdou k rozumu.Tento krásný seriál,Plnný životních peripetií,nástrah,zkoušek,ale i loajality,oddanosti a věrnosti. To vše a. Mnohem víc slibuje tento krásný seriál,který s radostí všem doporučuji...
Celkové hodnocení
 
9.3
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
9.0
Zvuk
 
9.0
Zpracování
 
9.0
Suprovej příběh dvou kluků, který se mají nesnášet a nějak jim to nejde a kamarádi už vůbec bejt nechtějí. Zápletka skvělá, herecky taky fajn. Jen ten scénář, kdyby jim trošku víc dovolil alespoň techtle, když už ne mechtle :D Nepotřebuju tam žádný expresivní scény, ale ty školkový hubičky mi u těch nadržených vysokoškoláků tak nějak nesedli. To už si je tam mohli odpustit a nechat tam jen ty sexy utajený pohledy, který jim tak jdou, když jsou mezi lidma. Ale ve chvíli, kdy jsou spolu sami, tak tam jsou spíš legrácky nejlepších kámošů, než to že se chcou. Ale stejně je to skvělý seriál, který mě baví i opakovaně a většina postav je skvělá a zajímavá.
Celkové hodnocení
 
9.8
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
9.0
Zpracování
 
10.0
Sledujúci ktorý sleduje ten to seriál si viac krát musí rozprávať že táto zápletka ¨vojna¨ je divná ale zároveň úžasná to že majú v sebe pocity pri ktorých chcú byť spolu ale zároveň vďaka rodičom nechcú a celkovo nemôžu byť spolu. Čo sa týka chémie medzi hlavnými postavami je na porovnanie s inými BL seriálmi slabšia ale pre oko sledujúce lahodná. Áno trošku mňa seriál sklamal ohľadom hlavných postáv ale zas prekvapil s tou originálnou zápletkou, pri ktorej sa sledujúci vôbec nemá kedy nudiť. Scény sú v niektorých častiach smiešne a dosť vtipné. Koniec toho seriálu vo vo mne zanechal úžas ako bol ten dej dosť prepracovaný.
Seriál vo mne zanechal dobré pocity a dosť spríjemnil chvíle.
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Zpočátku jsem se musel smát nad akčními scénami, tedy spíše scénkami, snímanými roztřesenou kamerou, snažící se zakrýt nedostatky. Upoutal mě až počátek dvoření se. Mezi kluky rostla vzájemná chemie, ale podle mě se zastavila na úrovni nejlepších kamarádů, kterým nejsou vzájemné dotyky cizí. Environmentální složka byla celkem umně zakonponována do děje. Místo pár scén ale mohli jít dál a omezit spotřebu plastu v celém seriálu.
Celkové hodnocení
 
9.0
Příběh
 
9.0
Herecké výkony
 
9.0
Zvuk
 
9.0
Zpracování
 
9.0
Na pobavení velmi dobrý seriál, který měl šmrnc a zaujal mě především Pran.
(Upraven: Prosinec 15, 2022)
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Nejúspěšnější seriál roku 2021. Herci skvěle zahráli své role, nic nepřehrávali, tak jsem neměla pocit jim nevěřit
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
"Nesměli být přáteli, přitom nemohli zůstat jen přáteli." - - - - - - Do sledování jsem šel s nulovým očekáváním. Neviděl jsem trailer, neměl jsem ponětí o čem to je, nebo že to vůbec existuje, a on se z toho vyklubal naprosto úžasný seriál. V každém díle je pořádná dávka humoru, lásky, emocí a zvratů. Slušná horská dráha. Zejména u dílů 5, 6, 7 a 10 je to masakr, tam je téměř nemožné udržet slzy. I přes poměrně dlouhou stopáž jednotlivých dílů (50-60 minut) děj poměrně rychle plyne, je bez hluchých míst. A jak jsem si vygůglil, příběh je natočen podle knižní předlohy. Musím ocenit výborný scénář a režii. A soundtrack!!!. A hlavně herecké obsazení obou hlavních hrdinů!!! Nanon a Ohm jsou úžasní!!! Chemie mezi hlavními představiteli je vážně neuvěřitelná. Aby také ne, když herci jsou v civilním životě blízcí přátelé. Oni své city totiž nehráli, oni jsou takoví doopravdy. Bad Buddy boduje i ve vizuálním vyprávění. Přestože seriál neměl rozpočet ani průměrného amerického televizního pořadu, režisér skvěle využil potenciál. Když je scéna emočně důležitá, dá se jí patřičný prostor. Když si Pat a Pran dají svůj první polibek, odehrává se to na střeše výškové budovy s výhledem na noční Bangkok. Tato scéna trvá šest emocemi nabitých minut, a režisér nespěchá. Za doznívajícího songu Cloaked Emotions si nejprve Pat pětkrát povzdechne, než se vůbec přiblíží k Pranovi, protože ví, jak důležitý okamžik to je. Zatímco Pat vyznává své city Pranovi, kamera je zaostřena na oba protagonisty, a světla velkoměsta v pozadí se rozostří v něco abstraktního. Na okamžik jsou Pran a Pat jediní dva lidé na světě, což vede k zoufalému (z Pranovy strany) a euforickému (z Patovy strany) polibku, při kterém jsou obě postavy v slzách. Tahle scéna mě dostala do kolen. Chválím, že dějová linie se točí jen okolo obou hlavních hrdinů, zbytečně neodbíhá k jiným postavám. V prvních dílech jsou poměrně časté návraty do minulosti, aby se chování a jednání postav dalo lépe pochopit, aby ony kamínky do mozaiky do sebe přesně zapadaly. Díky za tuhle sérii. Pro mě je tento seriál tím nejlepším z asijské seriálové tvorby, a největším překvapením letošního roku. 100% - - - - - - EDIT: Po měsíci jsem viděl seriál znovu, a neskutečně mě to bavilo i podruhé.
Celkové hodnocení
 
9.3
Příběh
 
9.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
9.0
Zpracování
 
9.0
Máme tady další parádní pecku Bad Buddy. Cesta, kterou nás vzal, byla úžasná jízda. Příběh nebyl extrémně dramatický, žádný toxický vztah a hlavní představitelé Ohm a Nanon, dobře předali své emoce s takovou intenzitou a vášní (uvěřila jsem jim každý dotek, pohled i polibek), udržovali zdravý vztah tím, že si rozuměli, řešili problémy společně a co je důležité ta úžasná komunikace mezi párem! Vedlejší postavy i scény skvěle doplňovaly tuto celou sérii, kde vypadaly gay vztahy skutečné, přirozené a normální, bez trapných momentů.
Děkuji za tuto sérii, vše od příběhu po režii, provedení, hudbu, prostředí a hlavně úžasné herecké obsazení (nejen hlavních postav) je tak harmonické.
Celkové hodnocení
 
9.0
Příběh
 
9.0
Herecké výkony
 
9.0
Zvuk
 
9.0
Zpracování
 
9.0
Bad Buddy je niečo ako Rómeo a Júlia v BL podaní. Príjemne sa sleduje, herci hrajú dobre, dej je zaujímavý a dokonca aj scenár pekne vymyslený. Jedinú chybu na kráse nájdu tí, ktorí sa tešia aspoň na jednu trošku pikantnejšiu scénu, ktorej sa však nedočkajú. Seriál je zameraný na tú romantickú stránku, takže okrem pusiniek aj keď šťavnatých, sa ničoho nedočkáme.
Celkové hodnocení
 
9.5
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
8.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Tento seriál byl moc dobře zpracovaný a bavil mě. Jen jsem úplně nevěřila spojení hlavních postav, ale serial jako celek se povedl.
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Zasejc jeden ze suprovejch seriálů. Dost jsem se u koukání bavil. Vřele doporučuji.
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
U mě rozhodně nejlepší serie za poslední rok. Rozpustilý Pat a roztomilý Pran se skvěle doplňují, chemie mezi nimi je skvělá. Dobrý scénář, krásná romantická komedie.
(Upraven: Duben 13, 2022)
Celkové hodnocení
 
7.5
Příběh
 
7.0
Herecké výkony
 
9.0
Zvuk
 
7.0
Zpracování
 
7.0
Počkal jsem si na další díly 7-12 a mohu říci, že tento projekt se očekávaně zařadil do úzké množiny těch nejlepších thajských BL projektů, jak je i vidno v hodnocení na MDL a především IMDb. Pro mě dominovala jednoznačně superroztomilost, kde mě přesvědčil především jednadvacetiletý Pran (Nanon) v jeho první BL roli. Sekundoval mu samozřejmě Pat (Ohm), ale tomu jsem už tak moc nevěřil, jako např. v seriálu He´s Coming To Me nebo ve filmu Dew (oba zde máme). Cítil jsem, že vzájemné "hrátky" ze strany Pata jsou jen hrané a spíše jsou to scény, ve kterých mají padat tisíce mladých žabek-puberťaček na zadek. Příběh byl vymyšlen dobře, ale přesto asi dva tři díly mi přišly zbytečné a děj se nikam neposouval a předem jsem přesně odhadoval, co bude za další scénu, a to mě nebavilo. Hodnotím vysoko, ale s poznámkou jako u 1000 Stars stejného režiséra - vše vyšponované do maxima "krásna", ale pořádný fyzický kontakt mezi hlavními představiteli se odbyde falešným "laškováním". Cíleným objektem tohoto seriálu asi není dospělý gay divák.
Celkové hodnocení
 
8.3
Příběh
 
8.0
Herecké výkony
 
8.0
Zvuk
 
9.0
Zpracování
 
8.0
Tak tento seriál ma kupodivu bavil.

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.