Les damnés ne pleurent pas (2022)

petrsv
Updated Únor 07, 2024
 
6.6 (2)
373 1 5 1
Les damnés ne pleurent pas
Les damnés ne pleurent pas
Les damnés ne pleurent pas
Les damnés ne pleurent pas
LES DAMNÉS NE PLEURENT PAS - bande-annonce officielle VOstFR
Les damnés ne pleurent pas

Základní informace o filmu

Rok
Délka filmu
112 minut
Původní znění
Hrají
Aicha Tebbae, Abdellah El Hajjouji, Antoine Reinartz, Jonathan Genet

Sekce a rozdělení filmů

Žánr
Míra Gay obsahu
Lokalizace

Dodatečné informace o filmu

Ostatní dostupné titulky

Tagy

Selim a jeho matka Fatima-Zahra žijí v těsné blízkosti a mají tak málo peněz, že jediná nepřízeň osudu znamená krizi přežití. Mladý muž Selim vyrostl bez otce, což jej i jeho matku vyřadilo na okraj společnosti; je k matce připoután, ale zároveň ji nesnáší a svou lásku jí nabízí s jistou dávkou malomyslnosti. V přísně patriarchální společnosti Fatima-Zahra potřebuje Selima stejně jako on se opírá o ni. Když výlet do její rodinné vesnice odhalí znepokojivá tajemství, otevře se mezi oběma propast, která je donutí k vzájemné nezávislosti, ale zároveň prověří jejich křehkou lásku. (ČSFD)

Uživatelské recenze

2 reviews
Celkové hodnocení
 
6.6
Příběh
 
6.5(2)
Herecké výkony
 
7.0(2)
Zvuk
 
6.5(2)
Zpracování
 
6.5(2)
Pro napsání recenze se registrujte nebo se .
Celkové hodnocení
 
9.3
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
9.0
Zvuk
 
9.0
Zpracování
 
9.0
Moc pěkný film, niterný, o nesčetných variantách vztahů mezi lidmi, vztahů mezi matkou a synem, složitými lidskými osudy, mnohdy velmi obtížném žití v africkém Maroku. Po zhlédnutí příběh ve mě zůstává, zanechává stopu, a to je pro mě důkaz, že snímek má pro mě vysokou hodnotu a po všech stránkách jej musím hodnotit nadprůměrně. Herci obou postav Fatimy-Zahry i Salima to zahráli hodně přesvědčivě a líbilo se mi také, že režisér a scénárista v jednom Fyzal Boulifa všechno upletl tak, že to bylo naprosto uvěřitelné, ze života ...
Celkové hodnocení
 
4.0
Příběh
 
3.0
Herecké výkony
 
5.0
Zvuk
 
4.0
Zpracování
 
4.0
Fatima se snaží klofnout chlapa, co je celkem pochopitelné, protože sama žena v muslimské zemi určitě není něco, po čem někdo touží. Selim se hledá a je otázka, co vlastně chce, kam míří. Film, který možná o něčem vypovídá, ale nezaujal tak, aby mi stál za uchování.

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.