Los Agitadores / Horseplay / Přes čáru (2022)

TheTrouble
Updated Leden 20, 2023
 
4.2 (6)
2171 2 8 0
Los Agitadores / Horseplay / Přes čáru
Horseplay Trailer

Základní informace o filmu

Rok
Délka filmu
101 minut
Původní znění
Hrají
Bruno Giganti, Agustín Machta, Franco De la Puente, Iván Masliah, Facundo Mas, Iván Díaz Benítez, Carlos Carneglia, Denis Corat, Jordán Romero, Fernando de Simone, Melissa Falter, Gastón Frías

Sekce a rozdělení filmů

Žánr
Lokalizace

Tagy

Začínají vánoční svátky a Andy odjíždí mimo město, aby v luxusní vile strávil čas se svými nejlepšími kamarády. Zprvu konsenzuálně prováděné hrátky však odhalují, že v mužské skupině má každý své osobní hranice nastavené jinak.

 

Nový snímek Marca Bergera je film o fenoménu, který je na Západě velmi obvyklým jevem. Mix homofobie a mužské erotiky. Ve fotbale a obecně ve světě sportu je běžná nahota, fyzický kontakt, ale zároveň také homofobní prostředí.

Uživatelské recenze

6 reviews
9-10 hvězdiček
 
0%
7-9 hvězdiček
 
0%
5-7 hvězdiček
 
33%
3-5 hvězdiček
 
50%
1-3 hvězdiček
 
17%
Celkové hodnocení
 
4.2
Příběh
 
3.7(6)
Herecké výkony
 
4.8(6)
Zvuk
 
3.8(6)
Zpracování
 
4.5(6)
Pro napsání recenze se registrujte nebo se .
Celkové hodnocení
 
4.5
Příběh
 
5.0
Herecké výkony
 
5.0
Zvuk
 
3.0
Zpracování
 
5.0
vcelku je to ďalšia zo sérií typu boys will be boys, hoci más svoj šmrnc. režisér tentokrát vsadil na voľnejšie vnímanie a nemoralizuje, ale len zobrazuje mužské rozlietavanie. heteráci na chate, ktorí sa nevedia vpratať do kože a akoby nemali ani štipku sebazáchovy a smyslnosti. film poukazuje, ako dnešní alfa samci si nevedia rady s očakávaniami a ako nemajú prostriedky na spracovanie duševných záležitostí, a práve preto sa schylujú k používaniu drog, aby uleteli od reality. miesto a čas je priam idylický, sú v produktívnom veku, fešáci a predsa im chýba niečo. voľný dej nám len načrtne rôzne situácie, niektoré len vizuálne, iné len tak doslova medzi rečou. temný záver nám naznačuje, že nemajú nádej a sú prekliaty... myslím, že tento film je viacvrstvovo povrchní so zaujímavými úvahami o tom, že aká náročná a životu nebezpečná je existencia v mužskom svete aj pre nich samotných.
(Upraven: Listopad 08, 2022)
Celkové hodnocení
 
4.0
Příběh
 
3.0
Herecké výkony
 
4.0
Zvuk
 
4.0
Zpracování
 
5.0
Nevím jak mám tento film popsat,nesmyslné pubertální forky nehodící se k věku propagonistů, pařby a sexuální orgie u bazénu i mimo něj, povadlé penisy i když mají pánové pěkná těla, nebylo na tom nic erotického, chvílemi jsem se mezi všemi postavami ztrácela, nevím jaké poselství nám režisér prostřednictvím svého filmu chtěl zaslat, ale působí to vše chaoticky.
Celkové hodnocení
 
5.0
Příběh
 
4.0
Herecké výkony
 
5.0
Zvuk
 
5.0
Zpracování
 
6.0
Berger zdá sa umelecky zostarol, alebo ustrnul. Nebol som nadšený jeho poslednými pokusmi - El Cazador, El pais del carnaval - ale natočiť remake svojho vlastného Taekwonda (2016!) ako v prípade Los Agitadores - ma už naozaj zamrzelo, bez ohľadu na rozpačitý aj keď vizuálne/eroticky ľúbivý výsledok.

Chápem že možno chcel nadviazať na vrchol svojej rannej tvorby - ktorým taekwondo pre mňa je - a trochu jeho tému rozviť. Otázka je ale kam a či sa mu to vôbec podarilo. Chlapcov na vrchole vitality a sily na nekonečnom letnom žúre je teraz dvakrát viac, všetci s puncom naturálneho šarmu, každého druhého z nich vyzlečie donaha ... a ja mám pocit že sledujem soft-core sexploitation. Aj keď tak ako väčšina gayov zdieľam nadšenie z mužskej krásy - čosi mi tu neladilo.

Ako potrét "mužskosti" - ktorá kombinuje (až prehnanú) homoerotiku, homosocializáciu a homofóbiu (neustále doberanie, podpichovanie, vtípky) tomu asi nie je čo vytknúť. Zachytil tú iróniu mužského sveta - kde chlapi síce súložia so ženami, ale všetko sa to deje pod drobnohľadom mužskej partie, pred ktorou musia neustále dokazovať svoju sameckosť a coolovosť, akoby ich ústredným celoživotným milencom, ktorému sa snažia dvoriť - boli ich mužskí kamaráti/sokovia.

Po hodine a pol som z tohto "primatologického pozorovania" bol už aj unavený - a v závere sa mi zdalo, že temné tóny ktoré sa do "deja bez deja" snažil vniesť prišli trochu nasilu, ak nie aj neskoro. Trojuholník gay + "heterák" (ktorý má tak silný sexuálny pretlak, že potrebuje šukať hoci aj s chlapom) + heterák? (ktorý neviem či nebol skryto žiarlivý homofób s potlačenou homo-túžbou) - mi nič prekvapivé či nové nepovedal - a neuspokojil ma ani natoľko, ako iné filmy veľmi špecifickej "bezdejovej" Bergerovej tvorby.

Páčilo sa mi pár momentov keď niektorí heteráci prejavili citlivosť, obzvlášť jedno zotretie sociálnej demonštratívnej homofóbie. Zaujímavé bolo aj pozorovať ako sa (ne)vyrovnajú s možným znásilnením. Mužská partia má svoje zvláštne pravidlá - niektoré veci "sa nevidia", a "omega" Poli/Juanma je terčom vtipov "lebo taká je dynamika skupiny" a "nedá sa s tým nič urobiť". Ku koncu sa obtrel aj o tematiku drôg - zdá sa že chlapci na nich fičia non-stop - ale zasa len okrajovo. Tieto náznaky dôverne známich problémov z reálneho života boli na mieste a mali by potenciál - len keby ich mal režisér časť rozvíjať, nielen utopiť v záplave iných situácií a banalít.

Inak to bolo len ornitologické pozorovanie ... a popravde som sa pri tomto filme trochu nudil - a to som zvykol oceňovať pomalé tempo tichého túženia a okúňania sa v Bergerovej kinematografii. Tak ako by som sa nudil medzi bandou heterákov, ktorí neustále riešia klebety, číhajú na seba s mobilmi a predvádzajú sa kto je najúžasnejší. Po istom čase som mal ich našuchoreného ega, nijakých osobností, neustáleho kolotoča "party and play", ale aj nahých tiel plné zuby.

Chýbala mi trocha nevinnosti, bezprostrednosti, prirodzenosti, ale aj autentickej letnej atmosféry a nehy z Taekwonda - kam mikropríbeh zamilovania zapadol akosi prirodzene a nezanikol. Los Agitadores akoby nemali dramatický oblúk - ani v kontexte Bergerových tvorivých postupov.
Celkové hodnocení
 
5.5
Příběh
 
5.0
Herecké výkony
 
6.0
Zvuk
 
6.0
Zpracování
 
5.0
Každá hra má svá pravidla. Co když je ale všichni porušují? Bergerův film si provokativně pohrává jak s explicitní mužskou nahotou, tak především s typickou machistickou rétorikou, kterou podrobuje kritickým úvahám. V ryze maskulinním prostředí se pod rouškou na oko nevinných vtípků schyluje k vyjevování nepříjemných pravd, s nimiž nikdo nepočítal... Škoda, že film, navzdory tomu, jak skvěle začne, velmi rychle sklouzne k prázdnému tlachání, v němž je postupně znecitlivěno a umrtveno dráždivé napětí, které se mezitím slibně rozhostilo mezi jednotlivými protagonisty. Jako vzrušující přehlídka rozpálených mužských těl to ale funguje bez problémů. (#Mezipatra2022)
Celkové hodnocení
 
2.0
Příběh
 
1.0
Herecké výkony
 
3.0
Zvuk
 
2.0
Zpracování
 
2.0
Když před lety Berger natočil Plan B, doufal jsem, že se časem posune jinam. Zřejmě to ale není jeho cílem, ač teda film El cazador byl jistou nadějí. Tento film je něco jako další díl Taekwondo, ovšem (jak to tak bývá) horší. Nudné, nezajímavé, všichni se tam chovají jako idioti. Film je spíše pro studenty psychologie, pro lidi, kteří chtějí objevovat charaktery, povahy a způsoby chování. Kdo to zná nebo ho to nezajímá, bude to pro něj ztráta času.
Celkové hodnocení
 
4.3
Příběh
 
4.0
Herecké výkony
 
6.0
Zvuk
 
3.0
Zpracování
 
4.0
Marco Berger se rozhodl vrátit k bazénu vybízejícímu k odpočinku a hovorům o h.... a pumřímu očuchávání si kulek. Sice do děje zařadil více erotiky a gay postsvu/y, ale nedokázal mi zprostředkovat to jeho jedinečné erotické dusno. Mohl instalovat pár kamer do "chlapecký" šaten a z nich sestříat film.

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.