Muli / The Affair (2010)

karcikarel
Updated Duben 28, 2024
 
7.9 (4)
2341 2 4 2
Muli / The Affair  (2010)
Muli / The Affair  (2010)
Muli / The Affair  (2010)
MULI (The Affair) Teaser 2

Základní informace o filmu

Rok
Délka filmu
115 minut
Původní znění
Hrají
Cogie Domingo, Sid Lucero, Rocky Salumbides

Sekce a rozdělení filmů

Žánr
Míra Gay obsahu
Lokalizace

Dodatečné informace o filmu

Ostatní dostupné titulky

Přeloženo

Je film přeložen?
Ano
Datum přeložení filmu
Srpen 19, 2023
Přeložil

Tagy

Lidské osudy a láska "rudých" za diktatury na Filipínách od roku 1969.

Uživatelské recenze

4 reviews
Celkové hodnocení
 
7.9
Příběh
 
8.5(4)
Herecké výkony
 
8.5(4)
Zvuk
 
7.8(4)
Zpracování
 
7.0(4)
Pro napsání recenze se registrujte nebo se .
Celkové hodnocení
 
9.5
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
8.0
Skoro som to na začiatku tiež vzdala, ale oplatí sa počkať a príbeh sa pomaly odvíja, plynie a vy môžete nazrieť pod povrch dvoch krásnych duší, verných si navzájom po celý život. Vnímať to tam - láska aká sa málokedy vidí, zažije, nie ľahká a jednoduchá často i s rokmi čakania a tlejúca v nádeji. Starší vzhľad filmu mi neprekážal naopak celkom sa hodil do obdobia, ktoré stvárnil. Spoznanie a prijatie otcovej lásky synom, tam niet čo dodať ako vďaka za také "deti", mládež ... Pieseň na konci filmu zaradím do mojich srdcoviek a púšťam si ju aktuálne teraz stále dokola.
(Upraven: Srpen 19, 2023)
Celkové hodnocení
 
9.3
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
9.0
Zpracování
 
8.0
Velmi pěkný film provázející nás obdobím diktatury na Filipínách až po její konec, které se odehrává na pozadí příběhu Juna. Být gay v té době nebylo vůbec jednoduché. June prochází jednotlivými fázemi hledání svého zapojení do života společnosti. Setkává se se svou osudovou láskou, právníkem Errolem. A přes všechna úskalí, která mu život klade do cesty, zůstává své lásce věrný. Děj nebudu prozrazovat, ale na konci slzička ukápne ...
Všem citlivým a vnímavým duším vřele doporučuju.
(Upraven: Červenec 21, 2023)
Celkové hodnocení
 
9.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
8.0
Zpracování
 
8.0
Zezačátku jsem sledoval jakoby "politicky zanícený" film, komunistickou frakci a říkal jsem si, že to nebude nic pro mě. A sakra bylo.
Tím začátkem se musíte prokousat. Politika v průběhu příběhu postupně mizela z obrazovky a do popředí se dostal hluboký životní příběh Juna (skvělý Sid Lucero, kterého znám i z výborného filipínského snímku Selda zde na GT přeloženého rovněž do CZ), kdy jsem ho postupně sledoval v průběhu let a mezi další hlavní postavy patří Errol a Roland (na MDL jsou tyto postavy chybou neuvedeny) a i ostatní vedlejší role se mi vryly do paměti. Když jsem si odmyslel politický vývoj Filipín a sledoval především GAY LINKU PŘÍBĚHU a všichni víme, že v minulosti to osoby minoritní orientace neměly jednoduché (mnohdy ani dnes), tak to byla dost síla, hluboký zážitek. Chápu, že třeba starší ročníky odradí ten "komunistický" začátek a nebo heteráky gay linka, kdy herci se museli poddat dost sexuálně explitním scénám (někde se mi plete, zda dokonce filipínští cenzoři v r. 2010 část nezakázali nebo nechali vystřihnout), které byly hodně přesvědčivé, nevadilo mi, že Errola nedokázali tvůrci ke konci filmu více "postaršit", hlubokému příběhu to neubralo, vždyť Errolův starší syn na konci filmu byl ve skutečnosti o rok starší, než jeho "táta". Opravdu pro mě silný zážitek a škoda, že před 13ti lety ještě nebyla technologie na tak vysoké úrovni a film má "starý" vzhled ...
Celkové hodnocení
 
4.0
Příběh
 
4.0
Herecké výkony
 
4.0
Zvuk
 
4.0
Zpracování
 
4.0
Komorně zpracovaný příběh o každoročním setkávání se dvou milenců ve stejnou dobu a na stejném místě, Junově hotelu. Ač k sobě cítí silnou náklonnost, doba a jiné okolnosti jim nedovolují žít v pevném svazku. Snad díky vykreslení tehdejších revolučních události, sledujeme pár v průběhu mnoha let, které se ale téměř neprojevily na vizáži páru, jen na růstu Rolandových dětí.

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.