Sleepless Knights (2012)

petr12
Updated Březen 29, 2020
 
5.3 (5)
2832 1 1 1
Sleepless Knights - Trailer (Stefan Butzmühlen, Cristina Diz)
l_9999931_d76cd549.jpg

Základní informace o filmu

Rok
Délka filmu
82 minut
Původní znění
Hrají
Raúl Godoy, Jaime Pedruelo, Ángel Muñoz Ruiz, Pepa Durán Sánchez

Sekce a rozdělení filmů

Míra Gay obsahu
Lokalizace

Přeloženo

Je film přeložen?
Ano
Datum přeložení filmu
Prosinec 20, 2018
Přeložil

Tagy

Milostný příběh mezi Carlosem, který přijel do opomíjeného kraje Extremadura na západě Španělska za rodinou, a mladým policistou Juanem.

Uživatelské recenze

5 reviews
Celkové hodnocení
 
5.3
Příběh
 
4.2(5)
Herecké výkony
 
6.2(5)
Zvuk
 
6.0(5)
Zpracování
 
4.6(5)
Pro napsání recenze se registrujte nebo se .
(Upraven: Říjen 14, 2019)
Celkové hodnocení
 
5.0
Příběh
 
2.0
Herecké výkony
 
7.0
Zvuk
 
6.0
Zpracování
 
5.0
Škoda. Netuším, co tímhle chtěl tvůrce říct. Všechno dobrý, až na scénář. Herci hrají obstojně, kamera pěkná, hudba, prostě všechno až na neexistující příběh. Zápletka mezi mladíky vydá tak maximálně na 10 minut, dalších 10 minut je něco o rodině jdnoho z nich a zbytek je - ani nevím jak to pojmenovat, asi se nenajde nic lepšího než vata, jak řekl zolo.
Celkové hodnocení
 
5.5
Příběh
 
4.0
Herecké výkony
 
6.0
Zvuk
 
7.0
Zpracování
 
5.0

Kus pravdy je ve všech recenzích přede mnou na tento film. Jsou to tři pohledy na věc a všem jim rozumím. Já jsem byl nejříve při sledování tohoto filmu roztrpčený, co to vlastně je (film nefilm zahodit nebo zkrátit na 10 minut), až mi došlo, že je to režisér filmu Lichtes Meer, jak píše Václav.

Teprve s odstupem doby cítím "dopad" tohoto filmu na mě, protože původně jsem mu chtěl napálit velmi podprůměrné hodnocení. Je to pomalý "dokument" o Extremaduře a donutil mě si přečíst historii tohoto španělského málo zalidněného, hornatého a vesměs vyprahlého území, zjistit, že malá města zde mají na americkém kontinentu své "potomky" ve formě měst velkých (což jsem sice v minulosti vnímal, ale ne, že jsou zrovna z Extremadury - Mérida, Medelín, Albuquerque atd.) Lidové zvyky, tradice, příroda, mladí zdrhli, staří zůstali, dva sympatičtí gayové jsou až na okraji a téměř bez jakéhokoli děje..

Přesto toto nepovažuji za celovečerní film, v kině by část nepřipravených diváků asi odešla během filmu. Asi odteď budu číst recenze vždy před zhlédnutím daného snímku.

(Upraven: Říjen 15, 2019)
Celkové hodnocení
 
4.8
Příběh
 
5.0
Herecké výkony
 
7.0
Zvuk
 
6.0
Zpracování
 
1.0
Solidní začátek slibného příběhu se, bohužel, asi po půl hodině rozpadá a místo stěžejního (aspoň z počátku vypadal jako stěžejní) příběhu režisér dává prostor neúměrně dlouhým záběrům přírody, odvádí pozornost krkolomně (ne)zapadajícími krajovými zvyky, a zkrátka až do konce je k vidění už jen vata, která má vyplnit i tak zkrácenou stopáž. Evidentně si režisér nevěděl rady s rozehraným příběhem. Tady dodávám - kupodivu, protože inspirace se už dá v dnešní době v bohaté záplavě gay filmů najít celkem snadno. Budiž tvůrcům ke cti, že asi nechtěli opisovat.
Škoda nevyužitého potenciálu nabídnutého dobrým začátkem, byť by z toho byl asi jen další příběh v řadě podobných. Plusem zůstává alespoň líbivé herecké osazenstvo.
(Upraven: Březen 22, 2016)
Celkové hodnocení
 
7.0
Příběh
 
7.0
Herecké výkony
 
6.0
Zvuk
 
7.0
Zpracování
 
8.0
Skvěle zachycené nálady, pocity a dojmy z krajin a prostorů, v nichž lidské příběhy se odehrávají skoro jen jako ilustrace, jaksi mimochodem. Také u lidských aktérů vnímáme spíš nálady a pocity, příběhy jsou potlačeny, omezeny na charakteristické situace. Sdělení zprostředkuje divákovi hlavně obraz a hudba.
Příběh filmu se odehrává ve španělské oblasti Extremadura s nádhernou přírodou a historickými památkami. Je vystavěn na neveselém, místy nesmírně dojímajícím kontrastu života starých pánů, kteří jsou (nejspíš už posledními) nositeli stařičkých lidových tradic a rituálů, a dvou mladíků - gayů, symbolů současnosti.
Film natočil Stefan Butzmühlen jako svůj druhý (první celovečerní) film v roce 2012, o tři roky později byl uveden jeho film Lichtes Meer (Radiant Sea), v němž Butzmühlen lidské osudy posunul poněkud více do popředí, a který (nejen) zde vzbudil převážně kladné reakce. Za tři roky, které mezi uvedením obou filmů uplynuly, udělal Butzmühlen významný pokrok.
(Upraven: Září 20, 2013)
Celkové hodnocení
 
4.0
Příběh
 
3.0
Herecké výkony
 
5.0
Zvuk
 
4.0
Zpracování
 
4.0
Slepenec dlouhých filmových záběrů, které na sebe jakoby nenavazují, umocňuje zvláštní afmosféru.

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.