The Miracle of Teddy Bear / Khun Mee Patihan / Teddy Bear Miracle (2022)

karcikarel
Updated Duben 02, 2024
 
9.9 (9)
6744 2 11 16

Základní informace o filmu

Rok
Země
Délka filmu
1 série, 16 dílů, 90 minut
Původní znění
Hrají
In Sarin Ronnakiat, Job Thuchapon Koowongbundit, Tee Thanapon Jarujitranon, First Parada Chutchavalchotikul, Judo Tantachj Tharinpirom, Um Apasiri Nitibhon

Sekce a rozdělení filmů

Téma
Míra Gay obsahu
Lokalizace

Dodatečné informace o filmu

Ostatní dostupné titulky

Přeloženo

Je film přeložen?
Ano
Datum přeložení filmu
Červen 05, 2022
Přeložil

Tagy

Taohu je velký bílý medvídek a je Natovým společníkem už deset let. Jednoho dne, aniž by to Nat tušil, se Taohu promění v mladého muže, ale nic si o sobě nepamatuje. Ví jen, že jeho úkolem je milovat Nata a dělat ho šťastným. Tajemství jeho proměny souvisí s temnou minulostí rodiny Nata.

Uživatelské recenze

9 reviews
9-10 hvězdiček
 
100%
7-9 hvězdiček
 
0%
5-7 hvězdiček
 
0%
3-5 hvězdiček
 
0%
1-3 hvězdiček
 
0%
Celkové hodnocení
 
9.9
Příběh
 
9.9(9)
Herecké výkony
 
9.9(9)
Zvuk
 
9.8(9)
Zpracování
 
9.9(9)
Pro napsání recenze se registrujte nebo se .
Celkové hodnocení
 
9.8
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
9.0
Zpracování
 
10.0
Pôvodne som sa do tohto seriálu vôbec nechcela púšťať. Šestnásť deväťdesiatminútových epizód ma nijak zvlášť nelákalo, ale keďže ma môj pen pal friend cca rok presviedčal, že si to mám pozrieť, tak som si povedala, že tomu dám šancu. Čiastočne aj preto, aby mi už s týmto dal pokoj XD.

Prvé epizódy ma nijako nenadchli, z veľkej časti kvôli Nutovi, ku ktorému naozaj nebolo jednoduché nájsť si cestu a mať ho rada. Potom ale prišli flashbacky a čím viac sa odhaľovala jeho minulosť, tým viac som rozumela jeho správaniu. Nut pôsobí prvým dojmom ako príliš komplikovaná postava, no jeho minulosť dodáva zmysel každému jednému zlému slovu, ktoré vyšlo z jeho úst. Na druhej strane, Tofu je úplné zlatíčko. S Nutom sú ako jing a jang.

Macko sa od iných romantických BLiek odlišuje tým, že v ňom nejde len o romantickú linku. Okrem lásky sa riešia rôzne iné témy ako napríklad domáce násilie, homofobia zo strany rodiča, toxické vzťahy v rodine, odlúčenie a mnohé ďalšie. V pozadí sa po celý čas diali veci, ktoré sa spočiatku zdali byť nepodstatné, no napokon krásne zapadli do hlavnej dejovej línie. Zistenie, že Song je vlastne Nuengov brat, že Prim pozná Tarna, vyšetrovanie ohľadne ublíženia na zdraví, extrémne nepríjemná suseda, ktorej by som najradšej vyškriabala oči… To všetko sa priamo týkalo Nuta a nejakým spôsobom zapadlo do jeho príbehu. Pokiaľ by chýbal čo i len jeden detail, celý príbeh by sa zmenil od základov.
Vedela som ako príbeh skončí, a preto pre mňa niektoré veci neboli až tak šokujúce. Niektoré veci mi vďaka tomu dávali zmysel skôr ako bol odhalený ich význam a na to, čoho sa niektorí ľudia báli, som sa ja tešila.

Napriek tomu všetkému ma posledné dve epizódy dostali. Počas nich sa vo mne prestriedali všetky emócie, no napokon to predsa len skončilo radosťou. Záver bol presne taký, aký si tento príbeh vyžadoval.

Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Když jsem tento seriál viděla poprvé, tak jsem po skončení nebyla schopna slov. Dnes, když jsem ho shlédla znovu už se k němu musím vyjádřit. Je to totiž pro mě jeden z nejkrásnějších seriálů, co existuje. Je naprosto ojedinělý jak nápadem, tak tím, čím vším se zabývá, ať už láskou, rodinnými vztahy, lidskými právy, přátelstvím, nemocí...jsou tu neskutečně hluboké myšlenky a poselství. Myslím, že se každý v životě dostane do fáze, kdy by se mu hodil zázrak, ale nikdy by mě nenapadlo, že zázrak může mít podobu plyšového medvídka nebo úžasného Inna, který byl naprosto okouzlující, nevinný a nešlo ho nemilovat. Všichni herci odvedli skvělou práci, ale pro mě tu opravdu zazářil Job, který zahrál Nuta dokonale. Všechny emoce byly naprosto uvěřitelné a reálné. Jen jsem si říkala, kolik toho může jeden člověk ještě snést, bylo mi ho tolik líto. Písně a hudba celkově tu ladí perfektně. A i když je seriál delší, tak to uteklo hodně rychle, aniž by člověk chtěl, aby to už skončilo. V některých momentech jsem se tu skvěle pobavila a docela často jsem zase potřebovala kapesníčky. Žádná scéna však nebyla jen tak povrchně vložena, ale všechny měly svoje místo v příběhu, který nás překvapoval až do konce. Mám dojem, že nikdo, kdo "Medvídka" viděl nemůže zapomenout na toto úžasné dílo, aspoň uvnitř mě to opravdu zanechává velkou stopu. A jak bylo řečeno i v seriálu – každý by potřeboval mít svého Tofu (určitě by se nám tu žilo lépe).
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Ten to seriál som stihol pozrieť 2x krát za sebou. Dej bol mierne rýchly, miestami sa vracal do minulosti, no vôbec nebol nudný. Čo sa týka zápletky medzi našimi hlavnými postavami, boli dosť dobré, musím pochváliť výber hercov ktorý stvárnili hlavné postavy ich herecký výkon mňa očaril, hlavne nad výkonom Ronnakiat. Spoločné scény hlavných postáv boli vždy zaujímavé a dokázali viacerých prekvapiť. Hlavné postavy mali dostatok chémie, môžem povedať, že niekedy aj na rozdávanie.
Každý vie že koniec bude smutnejší a aj veselí. Určite sa oplatí ten to seriál pozrieť min. 2x :D :D
(Upraven: Prosinec 15, 2022)
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Neuvěřitelně dojemný příběh. Na konci jsem plakala jako malá holka a nebudu váhat se na něj podívat ještě jednou.
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
”Čím dříve přijmete pravdu, tím dříve se vaše rány zahojí". [Tofu] - - - Přestože seriál je poměrně dlouhý (cca 24 hodin), celou dobu jsem si přál, aby Tofův příběh nikdy neskončil. Budeš mi chybět, Tofu!
Celkové hodnocení
 
9.0
Příběh
 
9.0
Herecké výkony
 
9.0
Zvuk
 
9.0
Zpracování
 
9.0
Tato série je velmi zdravá a má svůj spravedlivý podíl na úzkosti. Způsob, jakým zvládla vyprávění příběhu, postavy a romantiku, byl úžasný. Opravdu skvělé celkový příběh byl poutavý a napínavý. Koncept nemusí být realistický, ale poselství, které zobrazuje, je tak pravdivé. Zabývá se tím, jak LGBTQ+ dospělí vidí společnost a jak je vidí vnější veřejnost. Jak je důležité, aby rodiče podporovali své děti. Jak chování a jednání rodičů ve skutečnosti utváří to, kým se stanete v dospělosti. Otevírá divákům oči, s nimiž se dnes někteří lidé potýkají (politika, korupce, sexualita, žárlivost, hněv, trauma a nemoci). Chemie mezi herci je opravdu dobrá a odvedli opravdu skvělý výkon, některé herce jsem z celého srdce milovala a některé nenáviděla.
Chápu, že někteří lidé mohou být zklamáni krutým koncem, ale prostě to nemohlo dopadnout jinak. Vlastně mohlo, měli ho nechat úplně odejít. Ale to je můj názor.
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Zasejc po dlouhý době suprovej seroš. Úžasný a napýnavý pokoukání. Nádherně propracovaný děj. Vřele všem doporučuji. Za mne obrovská spokojenost.
(Upraven: Březen 12, 2023)
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Tento seriál se naprosto vymyká doposud všemu zažitému a není typickým BL projektem, jak by se mohlo zdát. Sledování zabere celý den (24 hod).
Proč je Medvídek takový, jaký je, vnímavý divák pochopí až při samotném sledování a že byl též vysílán pro nejširší možné rodinné publikum, takže prvky BL jsou značně z pochopitelných důvodů okleštěny, ale to vůbec neubírá příběhu na dominanci, naopak, tím více prostupuje to hlavní téma - láska, která překonává taková úskalí, jako je nenávist, zloba i smrt.

Z hereckých výkonů bych vyzdvihl Sarina, který "medvíkovskou" roli Tofu zahrál výrazem tváře dokonale. Job jako Nut měl možnost většího vývoje postavy a zvládl tuto roli bravurně, i když v prvních dílech bych mu nejraději nafackoval za tu "nasranost", ale vše se divák dozví, proč tomu tak bylo, neustálými návraty do složité a kruté minulosti. Z dalších potom ženské role matky a jedné mrchy. Dokonce i Keunchai, krásný velký pejsek s mohutným ocasem, tam hrál svou "roli".
(Upraven: Červenec 18, 2022)
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Krásné rodinné drama, které bylo v Thajsku vysílané na normální tv, v hlavním vysílacím čase, takže kdo by tu hledal "žhavé postelové scény", musí jít jinam. Při překladu jsem poznal krásu a hloubku příběhu, který se nebál ani u BL nezvyklých témat, jako např. duševní nemoce.
Výborné herectví, hlavně Nata, který dobře ztvárnil všechny polohy role, štěstí, smutek, výraz obličeje, krásné oči.
Fantasy pohádka, drama, vtip, romance, vášeň, emoce a hlavně lidskost výborně zpracované.
Vše tomu dala korunu krásná hudba, která doplňovala děj.
Vynikající práce a zážitek.

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.