Fellow Travelers / Souputníci (2023)

Jiřik
Updated Duben 17, 2024
 
8.1 (4)
3060 5 6 1
Fellow Travelers
Fellow Travelers
Fellow Travelers
Fellow Travelers
Fellow Travelers
Fellow Travelers Sneak Peek
Matt Bomer, Jonathan Bailey and The Cast Go Inside the Series Fellow Travelers
Fellow Travelers Official Trailer
Fellow Travelers | SHOWTIME
Fellow Travelers Official Teaser | SHOWTIME
Fellow Travelers

Základní informace o filmu

Rok
Země
Délka filmu
1 série, 8 dílů, 60 minut
Původní znění
Hrají
Jonathan Bailey, Matt Bomer

Přeloženo

Info
SkyShowtime, www.titulky.com

Tagy

Pohledný a charismatický Hawkins Fuller se vyhýbá citovým závazkům, dokud nepotká Tima Laughlina, mladého muže překypujícího idealismem a náboženskou vírou. Jejich společný románek začne právě ve chvíli, kdy Joseph McCarthy a Roy Cohn vyhlásí válku "podvratným a sexuálním deviantům", čímž zahájí jedno z nejtemnějších období v americké historii 20. století.

Uživatelské recenze

4 reviews
Celkové hodnocení
 
8.1
Příběh
 
8.3(4)
Herecké výkony
 
8.5(4)
Zvuk
 
8.3(4)
Zpracování
 
7.5(4)
Pro napsání recenze se registrujte nebo se .
Celkové hodnocení
 
6.8
Příběh
 
8.0
Herecké výkony
 
7.0
Zvuk
 
7.0
Zpracování
 
5.0
Určitě se mi líbilo, že gay tvůrci se poslední dobou nebojí kontroverzních témat ani postav a že to umí ukočírovat tak, aby to nevyznělo homofobně (za úchylku americké demokracie - mccarthismus - můžou úchylové sexuální). Nevadí mi otevřené sexuální scény, ani stylizace historických seriálů. Mezi Bomerem a Baileym byla výborná chemie. Až na jeden moc detailní francouzák bylo intro fenomenální a výstižné... Problém pro mě ale byl scénář, protože se snažil honit moc zajíců, resp. gayů najednou. Přeskoky v čase ničily napětí, protože jsem věděl, které postavy represe přežijou a které ne. Ba hůř - mohly uškodit Bomerově postavě i výkonu. Jakkoli se mi Bailey na začátku zdál zbytečně exaltovanej a jeho postava často přecitlivělá, ve výsledku byla soudržnější, měla logičtější vývoj a opravdovější finální vyznání. Zatímco u Hawka (Bomer) jsem se nestačil vzpamatovat z jeho poslední zrady, a už se k Timovi (Bailey) hlásil veřejně. A pak ještě jednou, nastavovaně.
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Hodně silné seriálové dílo z Ameriky v letech 1953 - 1987. Fellow Travelers patří mezi zásadní seriály, které ztvárňují období známé Američanům, ale dnešnímu evropskému publiku tato éra zase tak známá není. Samozřejmě že mccarthismus, rasismus, homofobie, válka ve Vietnamu, Harvey Milk a nemoc AIDS leccos napovídají, ale ne každý zná celé souvislosti. Fellow Travelers přístupnou formou alespoň částečně podává, čemu museli lidé tehdejší doby čelit. Kdy jste si nemohli být jisti svou kariérou a životem, protože jste neodpovídali "morálním" požadavkům tehdejší a de facto i dnešní společnosti. Kdy se lidé snažili přežít a platili za to strašnou cenu. Matt Bomer a Jonathan Bailey zde předvádějí fantastické herecké výkony. Atmosféra zvláště 50. let je ztvárněna přímo mistrovsky a divák si snadno uvědomí, proč by v takové době nechtěl vůbec žít. Seriálu by sice šlo vytknout masky, protože ne vždy je to úplně dokanalé, ale herecké výkony nejen obou protagonistů to bohatě vynahrazují. K tomu vyhrává parádní dobový soundtrack, mezi Bomerem a Baileyem to skvěle jiskří a celé to od začátku do konce perfektně šlape. Vřele doporučuji.
Celkové hodnocení
 
8.0
Příběh
 
7.0
Herecké výkony
 
9.0
Zvuk
 
9.0
Zpracování
 
7.0
Pěkný, na to, že je to americký, tak musím uznat, že se to velmi povedlo. Nejpodstatnější pro mě byla dějová linka zabírající zhruba 30 let minulého století, díky které se divák doví kus historie. K tomu přispěla také vhodná kamera a zvukový doprovod. Herecky skvělé, nejen oba hlavní herci to zvládli. Jako obvykle jsou mezery v drobnostech, víc mohli zapracovat maskéři, zejména na Mattu Bomerovi. Obsahově jsou na můj vkus až moc zabrána 50. léta, přitom zajímavá by byla určitě i 60. léta, éra hippies apod. Na konci však zůstala jediná myšlenka, což si myslím, že je nejdůležitější - žijeme v nádherné době.
Celkové hodnocení
 
7.8
Příběh
 
8.0
Herecké výkony
 
8.0
Zvuk
 
7.0
Zpracování
 
8.0
Samotný děj je zajímavý. Živelný, turbulentní, někdy až příliš, a s erotickým nábojem. Ten zabírá (téměř) vždy. Matt Bomer zůstává, pro mě, i nadále typickým modelem s hereckými ambicemi. Na fotkách vypadá hezky. Charisma z něho ale opravdu nečiší. Zase jsme u individuálního vnímání, vkusu. Takový mladý starý, téměř bez mimiky, pořádného výrazu. Jonathan Bailey ho poráží o parník. Svým výrazem, rošťáctvím a hlavně přirozeností. Jeho kamera miluje a on ji.

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.