Saltburn (2023)

Jiřik
Updated Prosinec 31, 2023
 
8.2 (5)
2163 2 7 2
Saltburn
Saltburn
Saltburn
Saltburn
Saltburn
Saltburn
Saltburn Official Trailer
Saltburn | Official Teaser Trailer
Saltburn

Základní informace o filmu

Rok
Délka filmu
131 minut
Původní znění
Hrají
Barry Keoghan, Jacob Elordi, Rosamund Pike, Richard E. Grant

Sekce a rozdělení filmů

Míra Gay obsahu
Lokalizace

Dodatečné informace o filmu

Ostatní dostupné titulky

Tagy

Student Oxfordské univerzity Oliver je fascinován okouzlujícím spolužákem Felixem, který ho pozve na velkolepé panství Saltburn, které vlastní jeho aristokratická rodina. A jak se intriky a tajemství proplétají, Oliver prožívá léto, na které nikdy nezapomene.

Uživatelské recenze

5 reviews
Celkové hodnocení
 
8.2
Příběh
 
6.6(5)
Herecké výkony
 
9.6(5)
Zvuk
 
8.2(5)
Zpracování
 
8.4(5)
Pro napsání recenze se registrujte nebo se .
Celkové hodnocení
 
7.8
Příběh
 
7.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
7.0
Zpracování
 
7.0
Oxfordská část mi připomínala typickou americkou duchaprázdnou tlachárnu o roztleskávačce a kapitánovi sportovního týmu, jejichž nejvyšší životní metou je získat titul královny a krále maturitního plesu. Jen natáčenou v majestátnějším prostředí anglického univerzitního města. Po příjezdu na Saltburn jsem pomalu začínal mít pocit, že sleduji dalšího pana Ripley-ho. A nemýlil jsem se. Škoda jen rozšířeného scénáristického nešvaru závěrečného maratonu. Snad si s tím poradí AI. Stejně jako s nesmyslným natáčením v poměru stran 4:3, při kterém často chyběla část scény. I díky modernímu přílišnému zoomování. Barry Keoghan byl naprosto perfektní. Ostatní...Tam jen byli.
Celkové hodnocení
 
9.0
Příběh
 
9.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
8.0
Zpracování
 
9.0
Snímka, od ktorej by ste po prvých minútach čakali niečo iné, vás ak ostanete pohltí, dá vám zabrať, budete priťahovaný ako múra k svetlu (viete o čom hovorím)... alebo to nebudete schopný pozerať. Prekvapivé, šokujúce, perfektne zahrané - skôr riadne psycho ako komédia. Najviac herecky "do tela" dostal Barry Keoghan, pri ktorom často tápete či je v niečom sympatický (posledné variácie - kto by to povedal celkom fajn telo a tanečné kreácie plné ľahkosti) alebo je vám nesympatický. Je ako chameleón a v istej obyčajnosti nájdete iskru. Vývin deja vás môže prekvapiť. Dumala som, kto hral matku pohľadného a bohémskeho Felixa (Jacob Elordi) a jasne Rosamund Pike, rola jej sekla. Osobne si ma od prvých minút po poslednú však získal Archie Madekwe (Farleight) a spolu so Sadie Soverall (Annabel) rozpoznali pravú tvár Olivera Quicka. No, možno to chce čas a pozrieť si to ešte raz. Viem, že tam objavíte to, čo vám uniklo.
Celkové hodnocení
 
9.8
Příběh
 
9.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Kdo by si byl pomyslel, že se heritage filmy dočkají takového nádherného comebacku... Saltburn ale není snímkem pro každého a své publikum bude patřičně rozdělovat. Patřím do skupiny nadšených diváků a to hlavně za dechberoucí herecký koncert Barryho Keoghana. Ten zde ztvárňuje dalšího společenského outsidera a podivína, který je ale podivínem pouze na první signální. Jacob Elordi a Rosamund Pike mu více než dokonale sekundují. Saltburn je formálně a esteticky dokonale stylový snímek, který si jednoznačně zaslouží pozornost a nejrůznější ocenění. A za zcela poslední pasáž s Barrym jsem režisérce velmi vděčný.
Celkové hodnocení
 
5.8
Příběh
 
2.0
Herecké výkony
 
8.0
Zvuk
 
7.0
Zpracování
 
6.0
Natočené je to dobře, herci to zahráli v pohodě, kamera i zvuk, ale nějak mě to moc nechytlo. Téma je obdobné, jako bylo zpracováno už mnohokrát (a lépe). Ksicht Barryho Keogena mi moc nesedl, ale přiznávám, že závěrečná scéna nebyla špatná.
(Upraven: Prosinec 17, 2023)
Celkové hodnocení
 
8.8
Příběh
 
6.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
9.0
Zpracování
 
10.0
Strašný film, v tom překvapivě dobrém, ale i šokujícím slova smyslu, kdo se nenaladí na jeho strunu, tak film, který dle mě záměrně balancuje mezi kráskou a zvířetem, zatratí. Ir a krásný Australan v hlavních rolích americko-britského snímku, kdy jsem někdy až tápal v příběhu, byl zaskočen, především ke konci z chování Olivera, který mi v některých scénách s Felixem připadal jak liliput. Přesto musím ocenit především herecké výkony a zpracování, to bylo dle mě na téměř nejvyšší úrovni. Každopádně tento film vám dá zabrat a eng sub pasují jen na verzi "podstatně lepší kvalita."

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.