So auf Erden (2017)

karcikarel
Updated Leden 14, 2021
 
6.6 (7)
2462 1 9 1
So auf Erden  (2017)
So auf Erden  (2017)
So auf Erden  (2017)
So auf Erden  (2017)
So auf Erden  (2017)
So auf Erden  (2017)
So auf Erden  (2017)
So auf Erden  (2017)
So Auf Erden Trailer | Filmfest München 2017
So auf Erden  (2017)

Základní informace o filmu

Rok
Délka filmu
88 minut
Původní znění
Hrají
Edgar Selge, Franziska Walser, Jannis Niewöhner, Peter Jordan, Thilo Prothmann, Rolf Kanies, Michael Ihnow, Anton Spieker, Falk Rockstroh, Carlotta von Falkenhayn

Sekce a rozdělení filmů

Žánr
Míra Gay obsahu
Lokalizace

Přeloženo

Je film přeložen?
Ano
Datum přeložení filmu
Prosinec 03, 2017
Přeložil
Přeloženo z jazyka
  • Němčina

Tagy

Johannes je charismatický kazatel svobodné církevní komunity. Se ženou jednou nalezne na ulici drogově závislého homosexuála Simona, ale jeho blízkost v něm probouzí dlouho potlačovanou touhu.

Uživatelské recenze

7 reviews
9-10 hvězdiček
 
0%
7-9 hvězdiček
 
14%
5-7 hvězdiček
 
86%
3-5 hvězdiček
 
0%
1-3 hvězdiček
 
0%
Celkové hodnocení
 
6.6
Příběh
 
5.4(7)
Herecké výkony
 
7.9(7)
Zvuk
 
6.2(7)
Zpracování
 
6.9(7)
Pro napsání recenze se registrujte nebo se .
Celkové hodnocení
 
5.8
Příběh
 
2.0
Herecké výkony
 
9.0
Zvuk
 
5.0
Zpracování
 
7.0
Motiv pastora, skrývajícího svoji citovou orientaci - alespoň ve
filmech ze Spojených států amerických - neslibuje většinou mnoho zajímavého. Německý televizní film, vzniklý pro veřejnoprávní stanici Das Erste, však přináší příběh vyprávěný schopnými herci, kvalitní režií i kamerou. Uprostřed uzavřené komunity evangelikální nové církve "Der Weg" žijí pastor a jeho manželka život zcela zaplněný organizační prací pro církev. Jednoho dne však potkají mladého bezdomovce, živícího se pouličním hraním na kytaru a závislého na drogách... později o něm náhodou zjistí, že je navíc gay. Představitel pastora Edgar Selge může být mnohým známý z filmu "Reine Geschmacksache" (2007), kde se představil také poměrně výrazně, i když komediální rámec vedl místy k fraškovitému vyznění jeho postavy. V tomto novém filmu však Selge předvedl mimořádný herecký výkon, vážný a tragický. Možná si autoři ponechali prostor pro budoucí navazující film?
Celkové hodnocení
 
6.8
Příběh
 
5.0
Herecké výkony
 
8.0
Zvuk
 
8.0
Zpracování
 
6.0
Z filmu mám poněkud rozporuplné pocity. Na jednu stranu kladně hodnotím záměr (námět), ale scénář by asi potřeboval nějaké úpravy. Ačkoli se totiž tvůrci zjevně snaží o závažnost, realističnost, drama, některé scény a dějové motivy zavánějí nechtěnou komikou a jiným zas lze jen stěží uvěřit. Příklad, který asi nejvíc bije do očí: proč by se mladý kluk s takovou vizáží chtěl vyspat s někým takovým, jako je pastor Johannes? Jinak herecké výkony dobré, Edgar Selge dokonce patří k mým nejoblíbenějším německým hercům. No a Jannis Niewöhner v roli problémového mladíka? Debaty o náboženských otázkách jsou to poslední, co bych s ním chtěl provozovat. Díky Hadonosovi za výborné titulky - ostatně jako vždy.
Celkové hodnocení
 
5.3
Příběh
 
5.0
Herecké výkony
 
7.0
Zvuk
 
5.0
Zpracování
 
4.0
Co mě teda nejvíc rušilo, bylo obsazení starého pána. Bohužel chemie mezi mladým a starým nefungovala. Ač se asi herci snažili, moc jsem jim to nevěřil. Na TV film jakštakš, jinak spíš slabota.
Celkové hodnocení
 
8.3
Příběh
 
8.0
Herecké výkony
 
8.0
Zvuk
 
8.0
Zpracování
 
9.0
Víc o tématu víry, než o problémech gayů, nicméně hodně zajímavý pohled na potlačovanou sexualitu, náboženský fanatismus a pokrytectví. Navíc, možná spíš mimoděk, než záměrně, film dává výmluvnou odpověď na otázku, zda je sex mezi muži z hlediska křesťanské víry hřích, nebo přirozená součást života. Milostná scéna mezi kazatelem a mladíkem je prodchnuta takovou oduševnělostí, že ji není možné vnímat jinak, než jako akt nejvyšší lásky. Postava mladíka z tohoto pohledu tedy rozhodně není negativní. Naopak. S trochou nadsázky: je to takový posel boží na zemi, podobně jako ve slavné Pasoliniho Teoremě.
Celkové hodnocení
 
6.8
Příběh
 
6.0
Herecké výkony
 
8.0
Zvuk
 
6.0
Zpracování
 
7.0
Náboženství je analgetikum na bolesti života, není však prosto vedlejších účinků a leckdy bolest samo způsobuje, místo aby ji tlumilo.
(Upraven: Listopad 14, 2017)
Celkové hodnocení
 
6.5
Příběh
 
6.0
Herecké výkony
 
7.0
Zvuk
 
5.0
Zpracování
 
8.0
Televizní film, v němž potlačená homosexuální touha přivede kazatele malé nezávislé církevní komunity do konfliktu s vírou a církví, i na pokraj rozpadu manželství. Vypočítavý, drogově závislý homosexuální pouliční zpěvák přijme pohostinství kazatele a jeho ženy, a aby si dobré bydlo v jejich domě udržel, stárnoucího muže svede.

Ze všeho nejvíc je film kritický k životu náboženské komunity. Kazatel se ženou, zcela zanoření do víry, nezvládají praktické otázky chodu církve, pokladník krade dary věřících, spekulant se snaží nesplatitelným úvěrem dostat k majetku komunity, blíže neurčené vyšší struktury církve "léčí" kazatele vymítáním ďábla, zmanipulovaná komunita kněze, který jí obětoval celý život, zavrhuje v okamžiku, kdy by nejvíce potřeboval její podporu. Také homosexualita je zobrazena výhradně v negativních souvislostech, i když snad nikoli s agitačním záměrem.

Till Endemann natočil devatenáct filmů (převážně televizních), k deseti napsal scénář, a jeho zkušenosti jsou na So auf Erden velmi znát. Celkové vyznění filmu je pesimistické, i když s jasným poselstvím: buď, kým jsi. Ale jak s tím poznáním starý muž v závěru života naloží, je ve hvězdách...
Celkové hodnocení
 
6.8
Příběh
 
6.0
Herecké výkony
 
8.0
Zvuk
 
6.0
Zpracování
 
7.0
Němci opět měli šťastnou ruku při výběru protagonistů, kteří jsou naprosto přesvědčiví a erotická scéna po překonání ostychu je...bohužel moc krátká. Zajímavou dějovou linku narušují snad jen náboženské praktiky, které působí mírně řečeno úsměvně a zbytečně odlehčují tíživou atmosféru, která by se dala místy krájet. No a morální poučení je jen pomyslnou třešničkou na dortu.

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.