Příběh se odehrává v roce 2001, kde Nam a Viet spolu pracují v uhelném dole a nacházejí oddech od své nebezpečné práce ve vzájemném náručí utajovaném před zbytkem světa. Ve svých společných chvílích sdílejí sny o lepším životě, dobře vědí, že jejich vztah je časově omezený.
V úvodu si dovolím uveřejnit začátek synopse Martina Horyny:"Film můžeme sledovat, prožívat, hltat. Minh Quý Truong ovšem dobře ví, že některými filmy se můžeme i prosnít." Velikost souboru s titulky dává, vzhledem k délce filmu, tušit, že se nejedná o čistě konverzační snímek. Jedná se o typické dílo určené pro festivalové diváky. Jak s oblibou tvrdím, pro realizační tým, rodinu a přátele. Kdo nepochopí, není kulturně na potřebné výši...a podobné nálepky. Vraťme se ale ke snění. Už první obraz vám dá najevo, že pro pochopení musíte být bdělí a vnímaví. Pokud nechcete jen sledovat bezmyšlenovitě pohyblivé obrázky, tedy tzv. snít. Aspoň se vyhnete nutnosti volit, která varianta závěru je pro vás stravitelnější. Atmosféra je, od samého začátku, tak hutná, že by se dala pomyslně krájet. Těžký život, každodenní rutina, všude prach a špína, nevyhovující pracovní prostředí a hlavně všudypřítomná touha uzavřít otázku synů, otců, dědů, jejichž ostatky chtějí pozůstalí konečně uložit do rakví a pohřbít. Pro mě nejsilnější sdělení. Příběh samotných kluků brodících se v každodenním marasmu, je pro mě daní potřebnou k získání grantů. Současně se odehrávají dvě paralelní cesty. Někdy bohužel jen v krátkých pasážích. Občas bez logické návaznosti. Takové (klamavé?) probliknutí. Škoda nepovedené kamery a někdy necitlivého střihu.
Tento zvláštní film z chudé hornické oblasti jsem napoprvé nedal. Neměl jsem v sobě dost sebekázně a pozornosti u takového stylu, který mi připomínal taiwanského režiséra Ming-liang Tsai-e (od kterého tady na GT máme několik filmů). A přece kvůli tomu nebudu snímek hned v recenzi odsuzovat, to ať si dělají jiní. Až teprve u druhého zhlédnutí, kdy jsem se dostal do snově-hypnotického tempa, jsem začal vnímat pozorněji a je potřeba, aby tento příběh vyprávěný tímto stylem nejdříve ve mě "uzrál" a minulost se propojila s přítomností a budoucností. Kromě režiséra bych ocenil ze svého pohledu i oba předtavitele hlavních rolí.
https://mydramalist.com/779676-viet-and-nam
"Dobře zahráno, asi víc psycho než drama a prostřihy do minulosti působí poněkud nepřehledně. Určitě zajímavé téma, ale není to můj šálek čaje. Body za herce a prostředí."
"Osobně bych zařadil Isaaca spíše do žánru psychologického dramatu. Jednotlivé postavy se postupně vybarvují, stejně jako jejich pravé úmysly, až se na konci zcela obnaží. Trefně vybraným hercům jsem věřil vše. Jen setkání mohli uskutečnit kvůli uvěřitelnosti po 30ti a více letech. "
NOVÁ VIDEA
Žádné záznamy nebyly nalezeny
Podmínky užívání www.gaytitulky.info. V případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.|| erthos (moderátor) || deep (moderátor) || tomas106 (editor) || Hadonos(editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.