Za soumraku (Michael Cunningham)

Kamčari
Updated Listopad 19, 2023
Za soumraku (Michael Cunningham)

Anotace

Nakladatelství
Rok vydání
ISBN
978-80-207-1369-8
Počet stran
224
Jazyk

Sekce a rozdělení literatury

Literární žánr
Gay Obsah
Lokalizováno do češtiny
Česky

Rebecca je editorkou „prestižního“ nezávislého časopisu (který nikdo nečte), Peter vlastní galerii – vyhledává talenty, které draze prodává zazobaným klientům. Jejich manželství klape do chvíle, kdy se Peter znenadání zamiluje do manželčina bratra Ethana. Ten taky „dělá něco kolem umění“, což v praxi znamená, že se fláká a bere drogy. Peter pochopitelně usilovně řeší, jak tohle vysvětlí své ženě… Cunningham, autor geniálních Hodin, ve svém nejnovějším díle a v nejlepší formě!

Uživatelské recenze

5 reviews
Líbí se mi
 
7.6(5)
Pro napsání recenze se registrujte nebo se .
Líbí se mi
 
10.0
Moje oblíbená kniha, určitě stojí za přečtení....ale upřímně vůbec nebyla gay... nechápu proč je vedená všude jako dílo s gay tematikou...v téhle knize šlo hlavně o krizi (středního věku?), o tom jak máte mládí víte kde, žijete ve dvacetiletém hetero-vztahu. Všechno to vlastně není o lásce k mladýmu klukovi, ale o té lásce k mládí jako takovému...hlavní postava tam dokonce přemýšlí o tom, jak mu ten kluk připomíná jeho manželku v mladí.
A čtenáři pak čekají gay románek a pak jsou z toho takhle nízká hodnocení.
Líbí se mi
 
10.0
Je děsivé číst předchozí recenze, zklamání z "pouhé" pusy na pláži, nedostatečné akce, "vágního nahození" milostné romance... Všechno je jinak ! Příběh je krásný právě pro svou nedořečenost, neexplicitnost, nechává prostor, aby "vágně nahozené" city dozněly, ba rozezněly cosi v srdci čtenářově. Je o kráse, o tělesné touze, o sexualitě "která vypadává z oficiálních demarkačních linií" (jak píše Petr Fischer ve svém doslovu), rozhodně doporučuji přečíst.
Zájemci o příběh, co plyne "od něčeho k něčemu", kterému by k útěše nestačila ta prcina na přebalu knihy, nechť prosím shlédne nějaké vkusné porno ;-)
Líbí se mi
 
4.0
Zklamání. Čekal jsem novodobou variantu Mannovy Smrti v Benátkách, ale namísto toho jsem se dočkal tu méně tu více zábavného líčení starostí stárnoucího amerického galeristy. Milostná romance s mladým synovcem je velmi vágně nahozená, celý příběh plyne od ničeho k ničemu. Nejlepší z celé knihy je působivý přebal s krásnou fotkou.
Líbí se mi
 
7.0
Názor na tuto knihu je velmi rozporuplný. Na jednu stranu jsem k ní sedal s velkým očekáváním od autora, ale na druhou stranu jsem věděl, že kritiky nejsou zrovna dobré. Každopádně kniha se čte velice pěkně. Cunningham mistrně líčí psychiku postav a jejich obavy z toho, co by bylo kdyby...
Pozorovat muže středního věku, který začne cítit určitý cit k bratru své manželky je zajímavé téma, ale myslím si, že šlo i mnohem lépe rozpracovat a trochu tím přidat i stránky. Celý vztah vyvrcholí jednou pusou na pláži a pak se dějová linka strašně rychle usekává a je závěr knihy. Na konci mi kniha přišla jako z dob, kdy se knihy a hry psaly v duchu Deus ex machina.
Ale nechci tím potenciální čtenáře odradit. Myslím, že stojí za přečtení, i když to není jedno z předních děl tohoto autora.
Líbí se mi
 
7.0
Zcela subjektivně... na můj vkus to má pomalejší rozjezd a slabší dojezd. Téma slibné, ale ve finále je z toho jen jedna pusa, jeden opravdový polibek a jedna heterosexuální milostná scéna. Čekal jsem víc... ;-) Na druhou stranu zajímavé a místy dokonce brilantní.

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.